Sprzątanie biur i zakładów pracy

Zadbane biuro albo innego rodzaju zakład pracy to element, na który potencjalni klienci zwracają uwagę, nawiązując współpracę z firmą. Chcąc robić pozytywne wrażenie na ludziach, którzy znajdą się wewnątrz budynku, należy zatroszczyć się o czystość. Dla dużej powierzchni dwie lub jedna osoba czyszcząca na etacie może nie wystarczyć, ze względu na to sporo przedsiębiorstw rozważa wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Przeważnie zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także oszczędne. Nic dziwnego, że firmy sprzątające stają się co raz bardziej popularne. Co raz częściej zdarza się, że z tego typu usług korzystają również osoby , wynajmujące do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Oferta firm sprzątających zawiera sporo działań porządkowych. W chwili podjęcia współdziałania z firmą sprzątającą, należy jasno podkreślić w umowie, jakie usługi są konieczne, a także kiedy powinny być przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające działają już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a czasami sprzątają na bieżąco – np. w handlowych galeriach. Należy też ustalić częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać raz lub dwa razy w tygodniu, natomiast tam, gdzie z reguły pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok okresów sprzątania, należy skupić się na potrzebnych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających to przede wszystkim czyszczenie mebli, odkurzanie i zamiatanie, mycie podłóg czy usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi też mycie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Sporo firm sprzątających gwarantuje pranie dywanów albo tapicerowanych mebli. Dostępne są też usługi okresowe, takie jak mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Ponadto w okresie jesienno-zimowym można otrzymać usługę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Dostosowanie usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej powierzchni i otaczającego ją terenu.

Jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Wybór rzetelnej firmy sprzątającej powinno się zacząć od przeanalizowania proponowanych usług, żeby zyskać pewność, że będzie odpowiadała naszym potrzebom. Poza tym należy zobaczyć referencje i umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, potwierdzających uzgodnienia między stronami. Do firm , jakie namawiają do współdziałania na podstawie ustnego porozumienia oraz takich, o jakich ciężko wynaleźć szczegółowych informacji, należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, jacy mają stały dostęp do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest też sposób pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się w taki sposób, żeby wykonanie usług odbywało porządnie i na czas. Warto zwrócić uwagę także na utrzymanie harmonogramu pracowników oraz na dane list kontrolnych, wskazujących na częstość wykonywanych usług. Aby wybrać najlepszą firmę sprzątającą, warto jakimi posługuje się środkami czyszczącymi oraz urządzeniami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie planuje, że będzie samodzielnie udostępniał konieczny sprzęt i środki czystości, powinno się dowiedzieć się, jakich preparatów używa dana firma w swojej pracy. Niekiedy firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając wykorzystanie wysokiej klasy środków sprzątających, jakich nie da się nabyć w zwykłym sklepie albo drogerii.

Dlaczego warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może być korzystne z dwóch fundamentalnych przyczyn. W głównej mierze takie rozwiązanie okazuje się z reguły mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Oprócz tego, w przypadku, jeśli nie mamy osoby sprzątającej, zatrudniając fachową firmę, zdejmujemy ten obowiązek z pozostałych pracowników, dzięki czemu mogą skupić się na przydzielonych im zadaniach, jakie generują faktyczne zyski. Ponadto profesjonalne firmy sprzątają zdecydowanie lepiej i dokładniej, a do tego niezwykle dyskretnie, jeśli dostosujemy czas przeprowadzania sprzątania, żeby nie utrudniał pracy pozostałych. Tą metodą powierzchnia miejsca pracy jest zawsze reprezentatywna, czysta i nie zniechęca potencjalnych klientów. Ponadto firma sprzątająca zazwyczaj dba o potrzeby placówki. Kiedy kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zwykle taka informacja jest dostarczana do właściwych osób, aby nie doszło do sytuacji, w której mogłoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy wpływa też na zdrowie pracowników oraz na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to też komfort i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, dzięki czemu łatwiej skupić się na firmie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok