Katalogowanie stron internetowych

Katalogowanie stron to standardowy przepis na szybki wzrost rangi Twojej marki w Internecie. Myślisz, że to niemożliwe? Odkryj historię jednego z naszych Kontrahentów, który kupując jeden z pakietów katalogowania, rozbudował swoją działalność i zdobył parę interesujących zleceń.

Katalogowanie stron – teoria w pigułce

Najpierw podstawowym zadaniem katalogów online było kompletowanie najistotniejszych informacji o lokalnych firmach. Przedsiębiorstwa przydzielane były do określonych kategorii związanych z siedzibą, jak i branżą świadczonych usług. W katalogach internetowych każdy miał możliwość prosto odszukać konkretnego eksperta, bądź też sprzedawcę wymarzonego produktu.

Nieco później internet zaczął ewoluować w stronę platformy marketingowej. Google, wprowadzając nowoczesne algorytmy indeksacji domen, rozpoczęło wyścig o czołowe miejsce w naturalnych wynikach wyszukiwania. Teraz można łatwo zauważyć, że ta rywalizacja wciąż napędza konkurentów, a pozycjonowanie stron jest rozwiązaniem co raz to bardziej zaawansowanym.

I tutaj ważne miejsce zajmują katalogi internetowe. Okazuje się bowiem, że ilość linków kierujących do pozycjonowanej strony, czy też odmiennie mówiąc popularność tej witryny, to czynnik, który oddziałuje na pozycję strony w Google. Zwracając na ten fakt szczególną uwagę, katalogi stron dość ekspresowo zaczęły być stosowane jako narzędzia pozycjonerskie. Umieszczając linki do pozycjonowanej strony w skutecznych katalogach seo zapewniamy sobie szybki wzrost pozycji naszej strony w wyszukiwarce Google.

Teraz już zdajesz sobie sprawę z tego że katalogowanie to bardzo istotna rzecz. Przeskoczmy w takim razie do historii naszego Klienta, aby całkowicie przedstawić Tobie mechanizm katalogowania i przekonać Cię do skorzystania z naszych usług.

Pan Adam dodał swoją wizytówkę dokładnie 5 miesięcy temu. Przedstawił nam własną witrynę internetową. Prezentowała się wyjątkowo dobrze – kilkanaście tekstów, atrakcyjna grafika, właściwe funkcje. Coś jednakże było z nią nie tak. Po zweryfikowaniu jej pozycji w Google okazało się, że ulokowana jest ona na 50 miejscu. Zdecydowanie za daleko. Dowiedzieliśmy się również, że parę miesięcy temu współpracował on z inną agencją SEO, która poprzez spamowanie i automatyczne linkowanie, doprowadziła do regresu witryny w wynikach wyszukiwania Google. Pan Adam z niezmiernie skurczonym budżetem liczył na naszą pomoc. Obok katalogowania, zaoferowaliśmy mu również optymalizację strony. Po około 5 dniach podjęliśmy pracę. Przystąpiliśmy do audytu SEO i struktur konkurencyjnych. Usprawniliśmy witrynę i zaczęliśmy dodawać informacje o stronie do stworzonej przez nas grupy katalogów Topranking.

Zostańmy teraz na minutę przy usłudze katalogowania. Mogliśmy się zdecydować dwa rodzaje katalogowania – ręczne umieszczanie adresu domeny w katalogach Topranking, Topranking, lub manualne umieszczanie artykułów reklamowych z linkiem kierującym do pozycjonowanej witryny, również do grupy katalogów internetowych Topranking. Zagłosowaliśmy na tą drugą możliwość. Pracujący u nas copywriterzy zredagowali kilka synonizmizowanych tekstów branżowych, urozmaiconych o wręczoną im listę wyrażeń kluczowych. Do każdego artykułu dostosowaliśmy odpowiednie zdjęcie, które zostało opisane w specjalistyczny sposób. Ruszyliśmy z umieszczaniem tekstów SEO w 40 katalogach. Wypuszczaliśmy 2 teksty na dzień, żeby cały mechanizm katalogowania wyglądał standardowo dla automatów indeksujących. Po zaindeksowaniu wpisów zaczęliśmy oceniać postępy strony w Google. Po tej jedynej usłudze witryna Pana Adama skoczyła z miejsca 50 na 28.

To nie był jednak ostateczny wynik naszej działalności.pracy. Pan Adam był tak bardzo usatysfakcjonowany z początkowych skutków, że zechciał zainwestować w ten sam pakiet ponownie. Znów opublikowaliśmy 40 artykułów w naszym zapleczu SEO. I zaistniało się to czego prawdopodobnie nikt z nas się nie spodziewał. Pozycjonowana witryna zaindeksowała się na 1 stronie naturalnych wyników wyszukiwania, a dosłownie na 6 miejscu. Spowodowało to, że grupa Użytkowników chętnych do skorzystania z usług Pana Adama wzrosła o prawie 500%.

Z podanego przykładu mamy możliwość wywnioskować dwie rzeczy – katalogowanie stron to nieustannie niezawodny sposób na podniesienie pozycji strony w rankingu Google, a także atrakcyjna odmiana reklamy internetowej.

Zainteresowaliśmy Cię naszą usługą? Masz ochotę spróbować katalogowania i zagwarantować swojej stronie lepszą pozycję w Google? Nasza oferta skierowania jest właśnie do Ciebie. Zadzwoń, a nasz ekspert przygotuje dla Ciebie konkretną wycenę!

Strona używa cookies
Ok