Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko zasługa regularnej pielęgnacji, ale też kontakt z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien orientować się i odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Z tej przyczyny dobry wybór salonu fryzjerskiego jest taki ważny. Troska o włosy i umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, które powinny być wzięte pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest też wygląd salonu i stosunek do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale też jest w stanie im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy albo okoliczności. Sygnałem wskazującym kompetencje fryzjera są też certyfikaty, które często można zobaczyć na stronach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer nieprzerwanie się kształci – bierze udział w wykładach, szkoleniach zjazdach. Poszerza wiedzę i śledzi nowości. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie ciekawią wszystkich klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera dyplomami zazwyczaj powinien mieć także umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni wyczarują wyszukane upięcia, które będą doskonałe na przykład na wesele lub inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego umiejętności nam się podobają. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , aby upłynął w sympatycznej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, jednak trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na włosach. Tego typu rozmów lepiej unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na innych klientów albo na szefa, ponieważ to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto warto też zorientować się, jak wiele czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Ze względu na to poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest ograniczony, co może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i wie, czego potrzebują.

Istotna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować rabat, naprawczy albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego względu jego wygląd jest niezwykle ważny. W tym zakresie podstawową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do obsługi wszystkich klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie narzędzia są porządnie i regularnie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia lepiej, aby narzędzia były wyczyszczone i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jakim stopniu fryzjer dba o porządek salonu. Jeśli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda albo szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer tuż po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjęciem następnego  klienta.

Warto również ocenić sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem łatwiej zostają w pamięci. Ciemne, smutne salony zazwyczaj nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, świadczy też jakość produktów oraz sprzętu, które są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw wpływa na rezultat pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet najlepsze umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt będzie marny.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, kupowanych w drogerii produktów. W ich składzie jest silniejsze stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. Dzięki temu są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok