Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie pojawiały się z powrotem zbyt szybko i skuteczność, by metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko to dzięki wciąż rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku techniki. Celem każdej z nich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się owłosienia, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem trzeba ponawiać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły przesyła niskie natężenie stałego prądu i tym sposobem niszczy mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika usuwa włosy pojedynczo. Średnio włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosów, jakie mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Ponadto dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do usuwania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje na równi niewielkie natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykonuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok