Zwiększenie aktywności na basenie może zdecydowanie usprawnić naszą sprawność fizyczną. Może się to wydawać truizmem, lecz nawet dziś niemało osób nie ma pojęcia jak wiele dobrego może się zdarzyć,kiedy wyśle swojego brzdąca na basen, na przykład na pływanie niemowląt lub samodzielnie uda się i skorzysta z kompleksowej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Powiedzmy to zatem jeszcze raz – korzyści mamy tutaj bardzo wiele, a zajęcia w wodzie nie powinny bardzo uszczuplić naszego portfela.

Pływanie niemowląt – wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka

Wiele par głowi się, jak zapewnić małemu dziecku zrównoważony i ustawiczny rozwój. Dobrym rozwiązaniem będzie zgłoszenie takiego potomka na pływanie niemowląt. Dlaczego jest to rekomendowane? Przede wszystkim dlatego, że opiera się ono na wspomaganiu swobodnego rozwoju dziecka. Misją pływania niemowląt jest wsparcie odruchów płodowych, na których kompetentny trener winien bazować. Obowiązkiem każdego, kto oferuje tego typu zajęcia jest zorganizowanie odpowiednich miejsc z wodą dla Waszego brzdąca. Dziecię mające na koncie od kwartału do 36 miesięcy nie winno zabawić w wodzie więcej niż pół godziny, a temperatura winna wynosić ok. 32-33 Celsjusza. Zadania nie są zawiłe, zdecydowanie częściej bazują na dobrej zabawie. Ojciec i matka muszą zyskać przekonanie, że pływanie niemowląt nie będzie dla ich ukochanego potomka czynnikiem wywołującym stres. Jeżeli chcesz wysłać swojego potomka na proponowane w tym artykule ćwiczenia, nie wahaj się sprawdzić co piszą o nich ludzie w sieci. Sprawdźmy też, czy personel firmy oferującej pływanie niemowląt ma odpowiednie kwalifikacje. Musimy wiedzieć, komu oddamy pod opiekę nasze dziecko.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Kwestia oswajania się z wodą zajmuje około 4 lat. Kiedy już Wasze dziecko nieco podrośnie, zaczyna się faza przejściowa pomiędzy aklimatyzacją w wodzie, a rzeczywistą szkołą pływania. Dla pociech w wieku od trzech do czterech lat, najlepsze staje się edukowanie w oparciu o dobrą zabawę. Pora już na przyswojenie zmian postawy, spraw związanych z odpowiednim wślizgiwaniem się do wody oraz – co jest ogromnie ważne, opanowanie chwytów przedmiotów , które mają ci pomóc w razie problemu.

Dla dzieciaków od 4 lat w górę, rekomendujemy już troszkę bardziej zaawansowaną kwestię. Pora spróbować przejść na szkolenia osobiście z prowadzącym w wodzie i oswojenie się z kolejnymi etapami nauki pływania, jak np:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Sugeruje się, że w po ukończeniu czwartego roku życia nasze pociechy mogą już przepłynąć o własnych siłach mniej więcej 10 m basenu. Warto, żeby kurs na tym etapie kończył się testem sprawdzającym, przygotowanym przez nauczyciela.

Pewnie zdążyliście się już zorientować, iż najlepsze dla dziecka będzie systematyczne nabywanie sprawności. Dzieciaki, które ukończyły 6 lat i za chwilę trafią do szkoły, należy już przygotować do nauki zaawansowanej. Kursy na basenie sportowym mają mają na celu ogarnięcie konkretnych stylów pływackich, np. dobrze znanego nam kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Kursów na basenie, takich jak nauka i usprawnienie pływania jest mnóstwo, w tym te skierowane do młodzieży i starszego pokolenia. Nic złego w tym, iż próbujemy ogarnąć coś na co być może wcześniej nie było czasu lub warunków. Nauka pływania poprawi kwestie bezpośrednio związane ze zdrowiem oraz stan fizyczny naszego kręgosłupa i inne sprawy.

Aqua fitness, rehabilitacja – możliwości jest bez liku

Spędzanie wolnego czasu na basenie – co nam wyjątkowo odpowiada – znajduje uznanie wśród wielu grup społecznych. Zwłaszcza dużym wzięciem cieszy się aqua fitness, na które już dziś chodzi masa dziewczyn. Nie jest do dla nas wielkie zaskoczenie – połączenie muzyki, ruchu i wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest także bezpieczny i wyjątkowo uniwersalny. Woda z basenu redukuje efekt ciążenia, a jeżeli wybierzemy powszechnie szanowany podmiot zapewniający wyżej wspomniane zajęcia – to wtedy profesjonalny bagaż sprzętu, w jaki będzie zaopatrzony sprawi, iż będą mogły w nich uczestniczyć osoby kontuzjowane bądź też nie czujące się najlepiej w pływaniu.

Uciecha, którą wywołują zajęcia przy muzyce to jedno, lecz pływalnia to także znakomite pole do rewalidacji. Dzięki ćwiczeniom możecie w pokaźny sposób poprzeć rewalidację standardową u starszego pokolenia. Dzieciaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dla dzieci polecamy także pływanie korekcyjne, które może pomóc w wyeliminowaniu wad postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego potrzebne są najważniejsze sprawności pływackie. Rekomendujemy tutaj rozmowę z fachowcem. To on najlepiej opowie o tym, które mankamenty można pokonać z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – jeszcze poważniejszy egzamin

Osoby, którym przypadły do gustu aktywności w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularnych w ostatnich miesiącach jest koncepcja Halliwick, czyli sposób uczenia uczestniczenia w ćwiczeniach w wodzie. Oferta skierowana jest trenerów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy chcieliby pracować z osobami z zespołem downa oraz innymi schorzeniami. Przeżycie tego kursu przyznaje takie prawo.

Nie czekaj – postaw na aktywność w wodzie

Jak już zdążyliśmy pokazać, pomysłów na aktywność na pływalni jest mnóstwo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Od pewnego czasu miasta najczęściej oddają do dyspozycji profesjonalne pływalnie, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Strona używa cookies
Ok