Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda z Was chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa indyjskiej religii, chociaż w ogóle to pojęcie nie wiąże się z mistycyzmem jak i magią. Hirsutyzm to przypadłość na którą choruje wiele dziewczyn w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin opisujący najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Mężczyźni również mogą być dotknięci tą dolegliwością, chociaż spora liczba panów nie ma problemów z dość gęstym futerkiem. Dla kobiet natomiast to oczywisty dramat.

U osób zapadających na hirsutyzm włosy pojawiają się w przesadnej ilości na różnych partiach ciała – w okolicach intymnych, na nogach i co najgorsze na brodzie. Musicie stwierdzić, że włosy na ładniej, żeńskiej buzi nie wyglądają atrakcyjnie i ponętnie. A generalnie każda z pań marzy o tym by być zaczepiana przez mężczyzn i stylowa.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bez bólu likwiduje nadmierne owłosienie z każdej partii ciała. Jest to zabieg łagodny, zwłaszcza rekomendowany ludziom cierpiącym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej specyficznej przypadłości, wpływając na wygodę pacjentów.

Jeśli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, obligatoryjnie zaznajom się z poniższym informatorem informującym o przebiegu epilacji, jak i choroby nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm przejawia się przesadnym owłosieniem w nietypowych miejscach. U dziewczyn z tym schorzeniem, czarne włoski wzrastają nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w okolicach intymnych, ale także na brodzie, co nie prezentuje się atrakcyjnie. Hirsutyzm występuje jako defekt kosmetyczny. Bywa, że jest wynikiem zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u przyciągającej, 100% dziewczyny pojawia się wąsik? Damski organizm produkuje równocześnie estrogeny ( kobiece hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. Od czasu do czasu zdarza się, że w rezultacie zaburzenia gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają wydzielać zbyt dużo hormonów męskich. Wynikiem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w pozostałych miejscach. Pozostałymi czynnikami hirsutyzmy są najczęściej zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za pojawianie się zbytniego owłosienia u kobiet są odpowiedzialne również sterydy (wykorzystywane w przeróżnych kuracjach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W chwili odnotowania pierwotnych sygnałów hirsutyzmu rekomenduje się spotkanie u ginekologa. Po głębokim badaniu udokumentuje on diagnozę i poda właściwe preparaty, lub zaznaczy, że zbytnie owłosienie jest wyłącznie błędem kosmetycznym. Wówczas najefektywniejszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu depilacji laserowej. Podczas paru wizyt raz na zawsze pozbędziesz się denerwujących Cię włosów.

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem dedykowanym tylko do dziewczyn narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i panowie, którzy zawsze marzyli o przyjemnej w dotyku skórze na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że depilacja laserem w całości likwiduje włoski z jakiejkolwiek części ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy uważają, że jest to zabieg bezbolesny. Właściwe ustawienie lasera do właściwości skóry zagwarantuje Tobie komfort w trakcie poszczególnej wizyty. Przeważnie jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak mocne są Twoje włosy. W każdym razie efekt finalny jest taki – całkowite usunięcie owłosienia i pewność, że włoski nigdy nie powrócą.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda techniczna nazwa) urządzenie wysyła wiązkę energii, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest konsekwentne uszkodzenie struktury włosa, który przestaje się rozwijać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Wywołane jest to etapem rozwoju włosa. Promień laserowy przyswajany jest tylko przez włosy, które zauważalne są na górnych partiach skóry. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie zdobędą odpowiedniej ilości wysyłanego promieniowania wystarczającej do ich uszkodzenia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak wspomina wiele pań, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Czarne włosy wzrastające na twarzy zanikają po kilku sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie dziwi nas, że panie chorujące na hirsutyzm wyróżniają tą efektywną formę kuracji. Depilacja laserowa to nie tylko zabieg medycyny kosmetycznej. To koło ratunkowe dla wszystkich dziewczyn, u których przesadzone owłosienie generuje znaczne kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich osób, nie czekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla swojego komfortu? W każdym razie umów się na spotkanie w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, instytut proponuje fachową depilację laserową z wykorzystaniem nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z najpopularniejszych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z miejsc intymnych. Marzysz o tym by mieć ładną i dopieszczoną skórę? My Ci to ułatwimy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do witryny tutaj: depilacja Toruń

Strona używa cookies
Ok