Szanowne Panie, wiem, że wszystkie marzycie o pięknym i wypielęgnowanym ciele. Czytając magazyny zwracamy uwagę ślicznie opalone modelki, o szczupłej figurze i śnieżnobiałym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z pierwszych stron gazet prezentują się tak na co dzień. O ich urodę dba profesjonalny zespół osób retuszujących ich niedoskonałości. W erze technologii komputerowej nie może zabraknąć cyfrowych przeróbek zdjęć, a więc często to co podkreśla nasze kompleksy, jest po prostu nie prawdziwe.

Aby czuć się dobrze we własnej skórze dobrze jest zacząć od delikatnych czynności związanych z pielęgnacją. Racjonalne odżywianie i pół godzinny trening po południu (a nie wysiłek!), to zasadnicze kroki które zaprowadzą Ciebie do upragnionej utraty kilogramów. Szczęśliwie, że dostępne są zabiegi,które ułatwiają nam osiągnięcie rezultatów rodem z popularnych, kobiecych czasopism. Jednym z nich jest depilacja laserowa, która ułatwia pozbycie się nadmiernego owłosienia. Jeśli jesteście zaciekawione tym naprawdę nieinwazyjnym zabiegiem, poniżej obalimy często powtarzane mity w temacie trwałej depilacji.

Czy zabieg depilacji laserem jest bezbolesny?

Absolutnie, depilacja z użyciem lasera jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeżeli w czasie trwania depilacji pojawiał się ból, oznacza to, że parametry lasera zostały nieadekwatnie ustawione, lub kosmetyczki przeprowadzające zabieg nie były dobrze przeszkolone. Laser używany w epilacji powinien być precyzyjnie ustawiony pod względem barwy skóry i zawartości melaniny. W końcu każda z nas jest inna.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserem, a właściwie epilacja laserowa to zabieg polegający na naruszeniu macierzy włosa. Wiązka lasera przenika w głąb włosów przy udziale barwnika, czyli melaniny. I tak włos traci wartości odżywcze, przez co minimalizuje się zdolność regeneracji, co w efekcie prowadzi do jego całkowitej utraty. I to raz na zawsze.

Dlaczego zabieg depilacji podzielony jest na kilka sesji?

Pełna utrata owłosienia następuje dopiero po kilku spotkaniach. Zazwyczaj wykonuje się 5 powtarzających się po sobie zabiegów. Jest to spowodowane cyklem wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa złożony jest z 3 stadiów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najłatwiej depiluje się włosy podczas 1 fazy, dlatego też następujące po sobie zabiegi powtarza się w odpowiednim odstępie czasu, kiedy część włosów osiągnie fazę wzrostu.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej?

Z zabiegu epilacji laserem nie mogą korzystać kobiety spodziewające się dziecka i osoby, które chorują na te rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zrezygnować z korzystania z solarium (na 5 tygodni przed) i z używania samoopalaczy (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także używanie substancji zawierających retinol, leczenie antybiotykami, picie napojów ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i picie napojów wyszczuplających. Należy również dodać, że na światło lasera nie zareagują włosy pozbawione melaniny, bardzo jasny blond i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów nie poleca się stosowania depilacji laserem.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Oczywiście w specjalistycznych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy udzielą Ci niezbędnych porad, aczkolwiek zawsze dobrze jest dowiedzieć się więcej na własną rękę. Przed depilacją należy dobrze umyć całe ciało. Po kąpieli nie używaj żadnych preparatów i balsamów o właściwościach nawilżających. Skóra nie powinna być niczym posmarowana, gdyż może to zredukować rezultaty depilacji. Pamiętaj o odstawieniu wszelkich środków i napojów które zawierają substancje światłoczułe (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Dzięki podporządkowaniu się tym podstawowym zasadom, błyskawicznie osiągniesz wymarzone rezultaty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa zapewnia całkowite usunięcie włosów. Oznacza to, że po przeprowadzeniu wszystkich zabiegów na konkretnej partii ciała nie znajdziemy ani jednego włoska. Depilacja laserem jest , co dla wielu bardzo ważne, bezbolesna i nie jest przyczyną żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć upragniony efekt bez podrażnień skóry, nawet w najdelikatniejszych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi estetyki, takie jak epilacja laserowa nie tylko poprawiają wygląd naszej skóry, ale gwarantują nam pozytywne samopoczucie. Laserowe usuwanie owłosienia to także spora oszczędność czasu, ponieważ już nigdy więcej nie będziecie zmuszone używać maszynki do golenia. Chcąc znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, zerknijcie na Endomed, oferujący profesjonalną metodę depilacji laserem. Firma stosuje laser medyczny Palomar Vectus, który zapewnia zaskakujące rezultaty nawet po 3 zabiegach. Więcej informacji o zabiegach laserowych znajdziecie klikając w ten odnośnik: depilacja laserowa.

Strona używa cookies
Ok