Na ten moment osoby w różnym wieku coraz częściej szukają czegoś ekstra. Nie satysfakcjonuje nas już zwykłe umówienie się na picie pysznych trunków, czy na imprezę. Jednym z liderów wśród przepisów na interesującą integrację pracujących razem albo wypad w gronie kolegów stał się paintball. Niektórzy entuzjaści tej pełnej adrenaliny batalii zmienili target na laser tag – nierzadko obwoływany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły opowiadających o rosnącej popularności paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie są podstawowe rozbieżności między obiema formami rozrywki. Co się od razu rzuca w oczy? Przede wszystkim – temat bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa fizycznej amunicji, która towarzyszy nam w tradycyjnej wersji paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort wyeliminowano. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, lecz nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – strzelanie wiązką światła ma swoje spore argumenty.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego ogarnia zarówno biorących udział w rozgrywce jak i kibicujących. Nie jesteśmy zobowiązani dostarczyć zaawansowanych form zabezpieczenia terenu, a samej batalii może towarzyszyć publiczność, usytuowana tuż obok epicentrum zdarzenia.

Stosowne wydaje się pytanie – co wiemy o świetle, jakie wyzwala broń, wykorzystywana przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, zupełnie bezpiecznej dla oczu. Z tego powodu rywalizujący oraz publiczność mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich musimy podkreślić kwestię stroju. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, ogromne emocje i najlepsza zabawa idą w parze z konkretnymi osłonami oraz mundurami stylizowanymi na wojskowe. Szczególnie to ostatnie będzie nam przeszkadzać, kiedy rządzi odczuwalny upał w lipcu lub sierpniu. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Strój nie będzie nas wielce ograniczał, dzięki czemu czujemy luksus oraz komfort podczas zmagań.

Dzięki temu, że bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – zwiększa się gromada prawdopodobnych graczy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie jest odpowiedni dla dzieci, a jeśli dopilnują stosownych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – chociaż na ogół firma może poprosić o potrzebne specjalne zezwolenie od rodzica. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zgadujemy, że lwia część czytających chociaż raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Teraz paintball laserowy daje nam to, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. Warto podkreślić – w rozgrywce paintballu laserowego nie panuje przepis, że po jednym skutecznym ciosie od rywala zostajecie wyeliminowani. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Doświadczona firma oferująca takową rozgrywkę przypuszczalnie chce odwzorować broń, wykorzystywaną przez żołnierzy z Polski albo innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Oczywiście prócz samej broni, zostaniemy wyposażeni w czujniki, informujące nas i pozostałych o skutecznym strzale albo eliminacji. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wyposażenie ekwipunku w interesujące elementy, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia zawodów i poczucia się jak wprawiony koneser wcześniej wypisanych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag na ten moment są dostępne w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy na każdą okazję

 

Zademonstrowaliśmy już wiele zalet laser tagu. Te argumenty, w połączeniu z relatywnie niskimi cenami sprawiają, że ten model rozrywki będzie bardzo dobrym konceptem na spędzenie popołudnia/wieczoru w obecności zgranej ferajny, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Panu Młodemu niezapomniany wieczór kawalerski. Na ten moment sama impreza klubowa nie musi być wszystkim, a taka męska batalia zestawi dobrą zabawę z właściwą dawką adrenaliny, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Jego zaletą staje się to, że batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Paintball laserowy może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz przygotować niestandardową godzinę WF-u czy zorganizować młodszemu pokoleniu obóz.

To trzeba mieć na uwadze – przeważająca część spółek z paintballem laserowym będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a biorąc pod uwagę zwiększoną sławę laser tagu, opłaca się „zaklepać” sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, zaleca się przybycie odpowiednio wcześniej oraz oswojenie się ze zwyczajami, działającymi na terenie obiektu oferującego imprezę. Kiedy już będziemy przygotowani w 100%, nie będzie sentymentów i rozpocznie się rywalizacja!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok