Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Maluchy kochają zabawę. W czasie zabaw nie tylko przyjemnie spędzają czas, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to interesujący patent na spędzenie wolnego czasu. Są one ciekawą alternatywą placu zabaw, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy wyczarować pomysłowe miejsce do gier dla dzieci, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak istotny jest właściwy wybór kolorów oraz tematów przewodnich pojawiających się w salach zabaw. Przestrzeń można dodatkowo uatrakcyjnić za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – kolor ma znaczenie

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biały wprowadza harmonię, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Barwy w przestrzeni brzdąca są jeszcze istotniejsze. Mogą one pobudzać rozwój malucha: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak kluczowy jest właściwy dobór barw i zachowanie harmonii między nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich barw używa brzdąc podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj obrazuje jego stan emocjonalny. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – lasy, łąki i wiele więcej

Salę zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale zazwyczaj spotykane są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie urozmaicenia inwestują też właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Wybór jest ogromy. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Pomysłów co roku dostarcza DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Ciekawym pomysłem na wystrój sali zabaw jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Zawsze sprawdza się puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale także rozbudzimy pomysłowość szkraba. Rysunki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto uzależnić od wieku malców, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Gdy wybierzemy jako temat przewodni projektu na przykład: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Murale dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Często to właśnie maluchy mają najlepsze pomysły. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – o farbach troszeczkę

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takim przypadku sprawdzają się między innymi farby rozcieńczane wodą. Na uwadze musimy mieć to, iż pośród maluchów są także uczuleniowcy. Dlatego tak znaczący jest dobór nietoksycznych farb.

Zalety

Wykorzystanie tego typu rysunku jako dekoracji wszystkich sal zabaw to świetny pomysł na wyróżnienie się pośród innych tego typu miejsc, a teraz ma to ogromne znacznie . Maluchy zwrócą uwagę na piękne motywy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zakamuflować jej mankamenty. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych proponuje swoje usługi. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Artystyczne zdobienie ścian postaciami z bajek istotne jest także w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Takim prostym sposobem można poprawić humor wielu dzieci.

Więcej w temacie malowania bawialni —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok