Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki od firmy Ultrapak

Jakakolwiek linia technologiczna musi posiadać właściwą nalewarkę, przy użyciu której artykuł bezproblemowo znajdzie się w szklanej butelce. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, gdyż nie wypełni standardów oraz zostanie zdyskwalifikowany, ani zbyt wiele – wywoła znaczne straty rachunkowe. Dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak w naszym kraju można kupić innowacyjne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w odmianie monobloków. Maszyny rozlewnicze od Ultrapak cechują się odporną stalową strukturą oraz znaczną produktywnością. W salonie firmy można liczyć na szeroką konsultację ekspertów, którzy od bardzo długo pracują w zawodzie. Nalewarki można zaadaptować do specyficznych wymagań Odbiorcy, przykładowo. określonego produktu, ekonomiczności lub toku rozlewu. Perfekcyjnie sprawdzą się w rozmaitych branżach przemysłu: wody mineralnej, napojów mlecznych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Efektywność maszyn rozlewniczych zawiera się w przekroju od 3.000 do 90.000 wypełnionych opakowań w czasie jednej godziny. Maszyna wypełnia szklane i plastikowe butelki i puszki do konserw. Do gęstych, lepkich, mających większe cząstki artykułów dedykowane są dozownice. Chodzi tutaj np. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne oraz motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre pasze dla zwierząt, jedzenie dla dzieci. Pośród dozownic rozpoznaje się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe i grawitacyjne, maszyny rozlewnicze Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali rdzoodpornej.

Kluczowe maszyny rozlewnicze i ich cechy

Zasadniczym typem są maszyny rozlewnicze tłokowe, które wprowadzają artykuł w butelki bądź puszki z wykorzystaniem profesjonalnych tłoków umieszczonych w cylindrach. Dowolny tłok zasysa porcję wody mineralnej albo wina oraz wylewa ją do oddzielnych butelek. Norma może liczyć od 5 – 1200 ml. Jakakolwiek głowica ma niezależny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe dobrze sprawdzą się przy nalewaniu produktów z gazem. W zbiorniku buforowym generowane jest duże ciśnienie, za sprawą którego gazowany napój za bardzo się „nie spieni”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe wykorzystuje się zwykle do sączenia produktów w butelki szklane i PET. Są to np. majonezy lub przetwory, które posiadają zwartość „rzadką”, pieniącą się względnie średniolepką. Sprawdzą się w gałęzi kosmetycznej oraz chemicznej, bo są w stanie ulokować w plastikowej butelce od 100ml – 10 l przetworu. Nalewarki podciśnieniowe przystosowuje się do nalewania alkoholi czy innych płynów bez CO2. Tu towar jest zasysany przy wykorzystaniu ejektora. Ciśnienie w zasobniku jest znacząco niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są niezwykle dokładne przy mierzeniu artykułu za pośrednictwem urządzeń do sprawdzania objętości bądź masy – mianowicie przepływomierzy. Powstają np. w typie elektromagnetycznym oraz masowym. Nalewarki do rozlewu w kegi PET mogą działać z odmiennymi typami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Nalewarki do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a dokładnie maszyna STERILBOX, mogą być wyposażone w wajchę. Wykorzystując ją operator rozwiera i zamyka kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali kwasoodpornej – MASTERKEGS – dostosowuje się przeważnie do branży winiarskiej, małych i dużych browarów.

Oferta całych linii technologicznych dopasowanych do konkretnego produktu

Przedsiębiorstwo Ultrapak może ponadto stworzyć kompletną linię technologiczną. Zwykle fachowcy firmy bazują na wymogach Interesanta, m.in. co do produktu, który będzie przez nią generowany, jaką powierzchnię ma ona wykorzystywać? Do obecnej chwili z oferty przedsiębiorstwa zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (sporządzający wódkę Bols) oraz Wosana. Nalewarki mogą być skonstruowane w wariancie monobloków bądź trójbloków. W przypadku tych pierwszych Zainteresowany może wybrać spośród czterech wariantów – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W procedurze „higienicznej” bądź Ultra Clean. Dzięki tym metodom można skutecznie rozlewać produkty wyjątkowo podatne bakteriologicznie, przykładowo. mleko o wydłużonym okresie przydatności do skonsumowania. Linie produkcyjne przygotowane przez Ultrapak cechują się indywidualnym zakresem, dużą produktywnością przy jednoczesnym uwzględnieniu oszczędności poboru energii i dotrzymywaniem wszelakich warunków czystości. Partnerstwo z z największymi firmami w obszarze wytwarzania maszyn produkcyjnych dało firmie Ultrapak szansę na pozyskanie wyróżnienia w oczach Klientów. Chodzi o takich producentów, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki nim linię wytwórczą można wyposażyć w maszyny etykietujące, zamykarki, tunele pakujące, orientatory, rozdzielacze rzędów, urządzenia do prowadzenia obserwacji i in.

Więcej o ofercie przedsiębiorstwa Ultrapak można odnaleźć klikając w link – NALEWARKI

Strona używa cookies
Ok