Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Za pomocą jakich technik etykieciarki nakładają banderole?

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w wytwarzaniu aplikatorów etykiet. W początkowej fazie funkcjonowania firmy wkładanie nalepek odbywało się przy użyciu procedurze „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były niemniej tak duże, iż firma postanowiła, że będzie konstruować urządzenia niestandardowe. Firma Ultrapak posiada zatem w swojej ofercie przeróżnego rodzaju aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich etykieciarki wieloczęściowe, etykieciarki dwukaruzelowe i aplikatory liniowe. Etykieciarki modularne wykorzystuje się do nakładania rozmaitych etykiet, przykładowo wykonanych z papieru, samoprzylepnych oraz adhesleeve. Obecnie można zamówić trzy warianty aplikatorów etykiet segmentowych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Natomiast maszyny rotacyjne bezbłędnie sprawdzą się do nalepiania papierowych etykiet przy wytwarzaniu spirytusu, wina bądź artykułów spożywczych. Ostatni rodzaj aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – przeznaczone są do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Potrafią nakładać etykiety na wypełnione produktem i puste opakowania. Jakie metody są używane przy etykietowaniu towarów? Mianowicie dzisiaj stosuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz naklejki samoprzylepne (self – adhesleeve). Doskonałym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć niepraktyczność przyklejania etykiet z rolki za sprawą kleju topliwego, bo obliguje on do wykorzystywania pomocniczych specyfików chemicznych, np. rozcieńczalników. Po pierwsze podwyższa to widocznie koszty etykietowania, po drugie – źle wpływa na zdrowie człowieka i przyrodę, a po trzecie – technika ta jest wadliwa. W liniach o gigantycznych wydajnościach można stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie przylepiać etykiety ze skutecznością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Wspaniałym dodatkiem jest tutaj zespół mechanicznego załączania rolki. Wnioskując: Ultrapak jest renomowanym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie aplikować etykiety syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), etykietki samoprzylepne nietransparentne, transparentne, wykonane z papieru, plastikowe i banderole cięte z papieru z klejem zimnym lub termotopliwym.

Jakie typy etykieciarek posiada w swojej ofercie Ultrapak?

Etykieciarki oferowane przez Ultrapak posiadają kilka fundamentalnych zalet: wygodne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby wydzielające, karuzelę centralną oraz samocentrujące platformy. Praktyczne kształty aplikatorów etykiet dotyczą wszelakich osłon oraz konstrukcji maszyny, co znacząco poprawia poziom bezpieczeństwa. W katalogu firmy znaleźć można następujące modele: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na wyjątkową uwagę zasługują etykieciarki Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza perfekcyjnie sprawdzi się przy zakładaniu nalepek z papieru na górną część opakowań. Jest doskonała do mocowania etykiet w kształcie litery „L” i „U” z wykorzystaniem kleju zimnego bądź zmieszania go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa układy rotacyjne daje możliwość wypełnienia po sobie dwóch funkcji: założenia na szyjkę od butelki etykiety i zaciśnięcie wraz z nią nakrywki (przy użyciu dodatkowej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na bardzo dużą skuteczność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 dodanych etykiet w ciągu godziny. Etykiety mogą być wytworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu niniejszej etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (albo zaczep rolki), system cięcia etykiet, czujniki markerowe, czujniki kontrolowania rozciągnięcia folii, bęben do przesyłania banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie wyrównujące poruszanie się folii, topielnik oraz wałek. Wariant Rollmatic można w łatwy sposób dopasowywać przy użyciu ekranu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest zależna od falownika i zmienia się mechanicznie. W zależności od rodzaju posiada narzędzia nadzorujące, centralny układ smarownic, system wykrywania i wydawania banderoli, urządzenie stopujące, elektroniczny układ naciągania i regulowania folii, mechaniczne odkrywanie krańca rolki z etykietami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z objaśnieniami, szafę do manewrowania maszyną, wykrywacz małego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem oraz powłoki zabezpieczające. Topielnik z typu Rollmatic składa się z aparatu liniującego etykiety, cylindra transferowego, cylindra tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (lub dwoma) oraz wałka klejowego. Ważnymi korzyściami ze stosowania proponowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość naklejek na pojedynczej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, obniżona liczba postojów na linii produkcyjnej, ekologiczność poprzez usuwanie klejów termotopliwych oraz rozcieńczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość niewielki pobór mocy oraz zredukowanie kosztów na części wymienne.

Maszyny pakujące dla każdej branży

W salonie firmy Ultrapak można zamówić poszczególne maszyny pakujące, które są łatwe w zsynchronizowaniu z istniejącą linią produkcyjną, jak również złożone rozwiązania. Tunele foliujące, paletyzatory, dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można skutecznie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce czy ryż. Ładowanie odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych technik w zakresie wytwarzania próżni, gotowania w workach próżniowych i napowietrzania produktu. Ważnym typem pakowaczek są te, które potrafią doskonale zapakować dziczyznę, zatrzymując jego walory smakowe oraz wizualne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są nieskomplikowane w oczyszczaniu, renowacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli można zamówić oryginalne elementy zamienne. Najczęściej są zaopatrzone w system samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują odmienne techniki zgrzewania: z wykorzystaniem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu ze stroną do odcięcia. Jeżeli chodzi o tunele pakujące to potrafią one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE i workami PA. Ogólnie tunele pakujące można rozbić na komorowe, do napełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są produkowane głównie jako urządzenia sprawujące funkcję paletyzacji i rozpakowywania, np. butelek zwrotnych. Jest to dużo praktyczniejsze oraz ekonomiczniejsze rozwiązanie. Wszystkie projekty maszyn pakujących są realizowane na bazie indywidualnych wymogów Kontrahenta, przykładowo. jego życzenia co do wydajności danej linii produkcyjnej. Ponadto połączenia między maszynami są w niniejszy sposób konstruowane. Odbiorcy mogą zatem dobrać linię do wybranego wyrobu, przykładowo. płatków owsianych.

Ofertę Ultrapak można znaleźć klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok