Pojazdem uprzywilejowanym nazywamy pojazd , który wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie uczestniczący w ruchu drogowym z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane wykorzystuje się w służbach medycznych, służbach ratunkowych lub służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Prowadzenie takich pojazdów jest związane z podwyższonym ryzykiem wypadku, przez co kierowca karetki czy radiowozu powinien cechować się specjalnymi umiejętnościami, opanowaniem i bystrością, w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach na drodze. W związku z tym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu organizuje specjalistyczne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder od wielu lat zajmuje się organizacją kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo dobrej cenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązanie do wzięcia udziału w kursie na pojazdy uprzywilejowane. Posiadanie prawa jazdy w danej kategorii już nie wystarczy. Obowiązek uczestnictwa w kursie dotyczy wszystkich kierowców, niezależnie od stażu pracy, a program szkolenia, ma na celu przygotowanie ich do optymalizacji stylu jazdy w warunkach specjalnych. Podczas kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko aspekty techniczne, ale także psychologiczne, dając kierowcom wskazówki jak lepiej radzić sobie ze stresem i presją czasu.

Na czym polega kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych?

Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związany jest z zwiększonym ryzykiem wypadku drogowego. Co więcej tacy kierowcy są odpowiedzialni za życie i bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Ze względu na to wypracowanie u nich właściwych reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest podstawowym celem szkolenia. Tak jak standardowy kurs na prawo jazdy, szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych złożony jest z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. Podczas zajęć teoretycznych, kierowcy nie tylko utrwalają sobie obowiązujące przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Wykładowcy wskazują także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. Podczas zajęć praktycznych kierowcy uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. Program szkolenia przewiduje także zajęcia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Jaka jest cena kursu i kto może w nim uczestniczyć?

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do osób, które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Za kierowcę pojazdu uprzywilejowanego uważa się osobę prowadzącą takie pojazdy mechaniczne jak: pojazd przewożący wartości pieniężne, bankowóz, pojazd Straży Celnej, pojazd Straży Miejskiej, pojazd Straży Granicznej, radiowóz, wóz Straży Pożarnej, samochód pogotowia technicznego i karetka pogotowia ratunkowego. Każda osoba, która chce uczestniczyć w kursie powinna mieć ukończone 21 lat i powinna legitymować się takimi dokumentami jak: odpowiednie prawo jazdy i świadectwo od lekarza o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych ustalana jest indywidualnie z każdą zainteresowaną osobą, lub z daną grupą osób. Ceny zaczynają się już od 650 zł za kurs. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder bardzo często stara się oferować korzystne promocje dla stałych Klientów i grup. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zakończone jest wręczeniem zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy szeroką gamę kursów związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Organizujemy także specjalistyczne kursy na instruktora techniki jazdy. Charakteryzują nas indywidualizm w podejściu do każdego Klienta i znakomite warunki nauczania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i skutecznych narzędzi. W naszej szkole pracują najlepsi instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, doskonale przygotowują kierowców do jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych. Z nami zostaniesz bezpiecznym kierowcom, który nie boi się żadnych wyzwań.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu 609 929 090 i zdobądź informacje o cenie i terminie kursu. Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to znakomita okazja na zdobycie atrakcyjnego i ciekawego zawodu. Z nami możesz być pewien swoich umiejętności. Czekamy właśnie na Ciebie. Zapraszamy do ODTJ Rajder w Toruniu.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele przydatnych informacji – kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Strona używa cookies
Ok