Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga konkretnych uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa potrzebne jest podstawowe prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, zezwolenie Starosty, a także potwierdzenie odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej wymagane są wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które potwierdzą możliwość prowadzenia pojazdów. Pełne szkolenie gwarantuje otrzymanie wszelkich potrzebnych dokumentów. Dla kierowców, którzy uzyskali uprawnienia wcześniej dostępne są uzupełniające szkolenia, które rozwinąć zdobyte umiejętności. Żeby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Jedynym warunkiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady odpowiedniej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Natomiast badania lekarskie można przejść po szkoleniu albo w jego trakcie.

Dla kogo szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga zwłaszcza osoby, które zamierzają prowadzić te pojazdy w pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z podniesionym ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany może nie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi odznaczać się błyskawiczną reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Pojazdami uprzywilejowanymi są wszystkie te, które wysyłają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej czy gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego to są również pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie zainteresuje też kierowców chcących podjąć pracę w Służbie Celnej, Straży Granicznej, i innych służbach bezpieczeństwa. Posiadając te uprawnienia można również prowadzić bankowozy i pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Program kursu

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został stworzony tak, aby przygotowywał kierowcę na trudne sytuacje na drodze i wychodzenia z nich bez kolizji. Za pomocą technik ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje bezpieczeństwo tak swoje, jaki i pasażerów czy osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie demonstruje niebezpieczne sytuacje, kiedy niewykluczona jest utrata kontroli nad pojazdem. Na podstawie szkolenia kierowcy doskonalą swoje zdolności, które są niezbędne do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, natomiast szkolenie uzupełniające przygotowano dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. Wśród tematów, jakie znajdują się w zajęciach teoretycznych są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Ważnym elementem jest również utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Natomiast praktyczne zajęcia polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które jest bazą do uzyskania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy w charakterze kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Co należy przygotować przed szkoleniem na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Każdy kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy właściwej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najszybszą formą wpisania się na szkolenie, jest przesłanie formularza zgłoszeniowego. Wszelkie szkoleniowe materiały i egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Również zaliczenie badań lekarskich i psychologicznych znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i przekazuje fachową wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na latach doświadczeń i wiedzy, które wytrwale przekazują kursantom. Utworzony program szkolenia dzięki znakomitej organizacji i użyciu nowoczesnych technologii i narzędzi przygotowuje kierowców do poruszania się w trudnych warunkach. Kształcenie zgodne z aktualnymi normami, doskonałe warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane fundamentem bezpiecznej pracy i sprawnego uczestnictwa w ruchu drogowym w nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

 

Strona używa cookies
Ok