Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Jakimi środkami wybielać zęby, by osiągnąć pożądany rezultat?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi technikami od stomatologa jest uważane za najtrwalszy wśród skutecznych działań estetycznych w stomatologii. W zależności od techniki, da się łatwo osiągnąć biel zębów widoczniejszą o kilka tonów. W głównej mierze wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających ze stosowania np. barwiącej diety.

Wśród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, które zmieniają kolor zębów. Do przede wszystkim wskazywanych należą kawa, soki i niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne by możliwe było usuwanie rezultatów pochłaniania barwiącego jedzenia, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Obok codzienniej pielęgnacji popularnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą wybrać profesjonalne wybielające zabiegi u dentysty, np. poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Najlepsza lampa wybielająca zęby

Najlepsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich przygotowanymi z tego powodu specjalnymi lampami. Taki rodzaj wybielania przynosi wspaniałe rezultaty już po jednym razie.

Wśród najpopularniejszych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, która oferuje zadowalające i trwałe efekty nawet po jednym zabiegu wybielania zębów. Co więcej taki rodzaj zabiegu eliminuje do 97% bakterii znajdujących się w jamie ustnej oraz pomniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspomaga utwardzanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Ze względu na to wybielanie zębów, chociaż najbardziej pożądane, nie jest jedynym pozytywnym rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się o 360°, dzięki czemu może być dopasowywana do wielu pozycji pacjenta, co poprawia wygodę i dokładność pracy. Co więcej także moc lampy może być dostosowana do wymagań pacjenta, według zaleceń stomatologa. Natężenie lampy może być łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Inne sposoby wybielania

Wielu marzy o filmowym i całkowicie białym uzębieniu. Z uwagi na to wszędzie dostępne są ciekawe sposoby wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są rzecz jasna pasty wybielające do zębów. Całkiem efektywnie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie niszczą szkliwa. Tak samo powszechne są lakiery, paski i wybielające żele do aplikacji w domu. Kupuje się je np. w aptece, jednak zwykle jest to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie w przestrzeniach między zębami.

Niewiele osób wie, że świetnym sposobem na wybielenie zębów jest staranne usunięcie płytki nazębnej u dentysty np. zabiegiem piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem dostępnym w klinice dentystycznej są także specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece są dokładnie dopasowane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent sam nasuwa nakładki po wizycie u stomatologa i używa zgodnie z wytycznymi stomatologa.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak to robić, aby wybielanie było skuteczne i przede wszystkim bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania jest konsultacja ze stomatologiem. Jak teraz wiadomo wszystkie domowe sposoby, chociaż na pierwszy rzut oka działają, w rzeczywistości uszkadzają szkliwo i łatwo podrażniają dziąsła. Dentysta profesjonalnie pomoże dowiedzieć się, jaka technika spośród dostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Oprócz tego obejrzy zdrowie jamy ustnej i dowie się, czy przed zabiegiem wybielania niezbędne będzie leczenie.

Niezależnie od metody wybielania , trzeba pamiętać o tym, by pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Szeroko dostępne nakładki albo żele wybielające warto nabyć w wypróbowanych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z tego względu lepiej udać się na profesjonalne wybielanie u stomatologa. Tak mamy gwarancję, że stomatolog stosuje certyfikowane wyroby, a na bazie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż widoczne będą rezultaty wybielania ?

Warto wspomnieć, że wybielanie nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie metodą nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie lampą da szybki skutek, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zwykle po wybielaniu trzeba również przenieść się na tzw. białą dietę, aby nie osłabić osiągniętego rezultatu. Jeśli utrzymamy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie nie przynosi efektu? Niwelowanie przebarwień wynikających z diety pokazuje naturalny odcień zębów, które nie zawsze są całkiem białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę np. z powodu przyjmowanych leków lub w przypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy doskonałej bieli preparatami wybielającymi z drogerii, ani profesjonalnym wybielaniem u stomatologa.

Jak sobie radzić, kiedy wybielanie zębów jest nieskuteczny? W tej sytuacji decydujemy się inne estetyczne zabiegi dostępne u dentysty. Skutecznym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, które na stałe zakładamy na zęby, mają wiele zalet. Poza tym, że możemy dostosować ich barwę do potrzeb pacjentów, przy użyciu licówek stomatolog może dokonać także drobnej korekty kształtu zębów (na przykład zakrywanie diastemy). Dlatego też należy przed zabiegiem wybielania porozmawiać z dentystą, by stwierdził, jaka technika będzie efektywna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Strona używa cookies
Ok