Biuro rachunkowe i e-księgowość

Co sprawia, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów nawiązania współpracy z biurem rachunkowym można wskazać bardzo wiele. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym obok tego, że zyskuje się styczność z wykształconym specjalistą, to jeszcze wysokiej jakości obsługę. Choć przede wszystkim biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto wspomnieć, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi dokonuje wyceny pasywów i aktywów, przygotowuje zestawienia sald i obrotów oraz kataloguje i segreguje dokumenty przedsiębiorstwa. Rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym oznacza, że księgowa zabiera część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad poprawnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, sporządza sprawozdania finansowe, a do tego przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe często się zmienia, z tego względu nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Czujna obserwacja oraz szybkie dostosowanie do nowych zmian, gwarantuje, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą miały właściwą strukturę, niezbędne informacje oraz zachowają wymagany porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny system działania. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, by odbierać dokumenty we właściwym terminie oraz jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Obok tego klienci biura rachunkowego zazwyczaj uzyskują dostęp do informacji, a do tego pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach pracuje w interesie przedsiębiorcy, dlatego z pewnością informuje o nowych zobowiązaniach i możliwościach, które usprawnią prowadzenie biznesu.

Poprawność i szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe przedsiębiorstwa ewidencjonowane są poprzez dowody księgowe. Na ich bazie da się dokonać poprawnych rozliczeń, więc są najważniejszym elementem pracy księgowej. Wśród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze albo dowody korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty trafiały bez braków i miały właściwą strukturę i wszelkie potrzebne informacje. Istotne, by klient wysyłał wszystkie dowody skrupulatnie, żeby księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim terminie.

Metoda wysyłania dokumentów do biura rachunkowego z reguły zależy od jego zasad. W części miejsc niezbędne jest dostarczanie dokumentów księgowych oryginalnych. Niekiedy wystarczy poprawnie opisana kopia. Niekiedy dokumenty należy przynosić bezpośrednio do biura , w innych wystarcza przesłanie skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe dba o zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem lub nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca ma stały dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeśli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

e-księgowość

Współczesne biura rachunkowe zwykle używają specjalnych programów księgowości elektronicznej. Ich fundamentalną zaletą jest elektroniczny wgląd do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna e-księgowość pozwala na wprowadzanie wszelkich dokumentów księgowych, których elektroniczne zapisy przechowywane są na absolutnie chronionych serwerach. Poza tym te programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a także ułatwiają kontakt między biurem rachunkowym, a klientem. Dodatkowo programy księgowości elektronicznej są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby instalujące program zwykle oferują dodatkowe szkolenia, a nawet całkowite wsparcie techniczne. Tego rodzaju programy są ciągle aktualizowane, by były zgodne z najnowszymi przepisami i zapewniały absolutne bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość elektroniczna, a także dogodnościom w kwestiach przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo wygodna. Co więcej większość biur rachunkowych prezentuje rozbudowaną ofertę. Obok gruntownej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych czy rozliczania pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, dostarczają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje telefoniczne. Istotnym elementem współpracy jest też to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów ze strony biura, skutki finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Równie istotnym plusem jest oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się aktualnościami w przepisach lub  douczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok