Ocieplenie domu to w sumie jedna z najważniejszych kwestii, o której powinieneś zdecydować jeszcze w trakcie budowy domu. Kiedyś wybór co do materiałów izolacyjnych był bardzo ograniczony. W sklepach dostępne były jedynie takie materiały jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą postępu badań nad nowoczesnymi metodami ocieplania budynków, zaczęły się pojawiać na rynku izolacje pod różnymi względami prekursorskie. Producenci materiałów dociepleniowych poszukiwali produktu, który urzeczywistniałby wymagania zdrowotne (brak alergenów) i efektywności (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Znaczący był również wymiar komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, albowiem wcześniej stosowane surowce nie dość, że cechowały się niską praktycznością, to mocno podrażniały skórę i oczy (mowa tu o wełnie mineralnej). Po kilku latach prac nad wynalezieniem nowoczesnej technologii izolacji, do sprzedaży trafiła pianka poliuretanowa.

Błyskawicznie zaobserwowano, że pianka pro jest materiałem wysoce praktycznym, gwarantującym perfekcyjną izolację cieplną nie tylko domów, ale także hal magazynowych. Konsumenci uwielbiają piankę za łatwość krycia danej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, a także za ekonomię przestrzeni, dzięki nakładaniu cienkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką zdobywa co raz więcej zwolenników. Dlaczego? Tego dowiecie się czytając dalej.

Pianka zamkniętokomórkowa, czy otwartokomórkowa?

Wyróżniamy dwa rodzaje pianki PUR – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki wyróżnia głównie budowa, ale również przeznaczenie. Systemy zamkniętokomórkowe stosuje się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Stosuje się je przy ocieplaniu natryskowym, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro cechuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, poprzez co nie wchłania wilgoci i może być stosowana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa używana jest przeważnie w ocieplaniu wnętrza wszelkich budynków (poddasze i ściany działowe). Struktura pianki, jak sama nazwa wskazuje złożona jest z komórek o otwartej budowie, poprzez co perfekcyjnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję budynku i jest przyjazna dla środowiska, dzięki zastosowaniu wody jako elementu spieniającego.

Technologia izolacji pianką poliuretanową

Najpoważniejszym problemem związanym z ociepleniem budynku jest powstawanie tak zwanych mostów termicznych. Wykorzystanie pianki pro kompletnie likwiduje ten problem, ponieważ produkt trafia do najbardziej niedostępnych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) speiniana jest już na miejscu budowy. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem pianka aplikowana jest na wskazane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Ocieplenie piankowe jest bardzo lekkie i zajmuje o wiele mniej powierzchni niż standardowe materiały izolacyjne. Dodatkowo usztywnia konstrukcję obiektów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w bardzo błyskawicznym czasie, co często jest elementem decydującym przy doborze ocieplenia. A co z jej przeznaczeniem? Z pianki Pro mamy możliwość wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, jak i ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnych technik izolacji. Głównie dlatego, że przy jej użyciu redukuje się powierzchnię nawierzchni izolacyjnej. Pianka Pro jest obojętna dla przyrody i najlepsza dla osób z różnego typu uczuleniami. Gwarantuje najlepszy stopień izolacji ciepła wewnątrz obiektów budowlanych, gdyż nie zmienia swoich właściwości nawet po kilku latach eksploatacji. Nie dość, że zamyka ciepło w pomieszczeniach w chłodne dni, to jeszcze chroni przed ich nagrzaniem w lecie. Niski współczynnik pochłaniania wody sprawia, że w izolacji nie powstają grzyby, ani pleśń. Ostatni fakt, o którym warto napomknąć, to wygodna aplikacja pianki. Pianka PUR zapełnia najdrobniejsze powierzchnie bez najmniejszego kłopotu. Jej budowa gwarantuje całkowitą przyczepność do jakiegokolwiek typu podłoża.

Profesjonalne ocieplenie domu to pewność komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy domów ocieplonych pianką PUR deklarują, że taka metoda izolacji jest najbardziej funkcjonalna i najwygodniejsza w aplikacji. Koszty zastosowania pianki poliuretanowej i ocieplenia z styropianu są bardzo jednakowe, zatem przy wyborze metody docieplenia mieszkania warto przypomnieć sobie o innowacyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko optymalizacja wydatków ale także czasu.

Jeśli Wasz wybór padnie na ocieplenie pianką, kolejnym etapem jest wybór producenta. Jedną z polecanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od prawie dwóch dekad działa w branży technologii ociepleń nie tylko obiektów lokalowych, ale także przemysłowych. Proponuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to fachowcy od poliuretanu, którzy chętnie podejmą się nowych wyzwań. Więcej informacji przeczytacie na ich stronie, na którą możecie wejść klikając w ten link: pianka zamkniętokomórkowa.

Strona używa cookies
Ok