Od niedawna pompę kupujemy częściej

Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w Polsce szczególnie chętnie kupowana. Najważniejsze przyczyny, które powstrzymywały nabycie to: bardzo wysoki koszt wkładu, niedokładnie zaprojektowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została przekształcona 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w należyty sposób do kwalifikacji energetycznej budynków) i brak inicjatywy uświadomienia ludności o pożądanych efektach jej użytkowania. Jeżeli ktokolwiek planował postawić na uzyskiwanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. W ostatnim czasie ceny pomp ciepła spadły, natomiast ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, poszybowały w górę. W następstwie tego kupujący z reguły wybierają rozwiązanie ekonomiczne i najmniej szkodliwe dla środowiska, przykładowo kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku wszędzie dostępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i oczywiście prąd, który wypada średnio (najdrożej). Nawet jeśli mamy dobrze ocieplony dom, musimy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w czasie jesieni, zimy oraz tym, w jakim regionie dom został wzniesiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie w każdym przypadku sprawdzą się w takich warunkach, a nieustanne rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być uciążliwe i pracochłonne.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Pompa ciepłanależy do grupy niezwykle wydajnych oraz godnych zaufania urządzeń, które umożliwiają zdobycie energii bezpośrednio z podłoża, powietrza i promieni słonecznych. Wykorzystuje się ją do ogrzewania i klimatyzacji wnętrza, np. domów jednorodzinnych bądź małych biur, do podgrzania bardzo chłodnej wody użytkowej, odparowania i ogrzewania powietrza na basenach oraz wtedy, kiedy celem jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Działanie maszyny nie należy do zawiłych, ponieważ opiera się na czterech decydujących elementach: skraplaczu, kapilarze, czyli bardzo cienkiej rurce, doprowadzających do odparowania wody i sprężarce bądź podobnej maszynie, wymuszającej odprowadzenie ciepła. Klasyfikacji do odpowiednich typów dokonuje się przykładowo mając na uwadze mechanizm działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki codziennego użytkowania, czy oszczędność miejsca.
Podział pomp pozyskujących energię z górnych źródeł ciepła: ślimakowe, ślimakowe ścienne i meandrynowe. Natomiast dolne korzystają z następujących źródeł: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających konkretne cechy. Tryby, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Struktura łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Ogromnym atutem tego sprzętu jest ewentualność zespolenia jej z systemem solarnym oraz zagospodarowania do ocieplania podłogi.

U nas znajdziesz pompy renomowanych producentów

Producentów i marek omawianych urządzeń na naszym rynku jest dużo, lecz wyłącznie kilka z nich cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Prym wiodą: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada wieloletnią tradycję i jest bardzo ceniona przez nabywców z całej Europy. Głównie z racji wykorzystania genialnej technologii GEOtherm. Pompy cieplne Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, stąd są właściwie bezawaryjne, a do tego ciche i automatyczne. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do miejsc o profilu handlowym i przydatności publicznej. zaprojektował taką sprężarkę, która jest sterowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej prekursorskie propozycje sprawiają, że pompy cieplne są znakomitą opcją w stosunku do odmiennych rodzajów ocieplania. Za jej pośrednictwem generowana jest czterokrotnie większa porcja ciepła aniżeli w przypadku standardowego pieca. Dodatkowo zaoszczędzany jest czas, który można poświęcić na realizowanie czegoś innego. Dobre pompy nie potrzebują dopełniającej obsługi przez interesanta, kontrolowania w stylu „zobaczę czy wszystko jest w porządku”.

Od kilku lat nasze przedsiębiorstwo działa na rynku oraz pasjonuje się dostarczaniem, montażem oraz konserwacją międzynarodowej jakości wyposażenia grzewczego. Podstawowym naszym celem jest zrealizować każde zamówienie w określonym wcześniej przez interesanta terminie. Pompy grzewcze, jak również kolektory słoneczne, są dofinansowywane. W takiej sytuacji zorganizowanie wszystkich formalności można powierzyć nam.Kontaktujemy się codziennie z wieloma klientami i do każdego podchodzimy indywidualnie, ponieważ każdy posiada własny zarys na ogrzewanie domu. Posiadamy szerokie doświadczenie, jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. Dajemy z siebie wszystko, aby opracować oraz zmaterializować każdy możliwy technicznie plan.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Bydgoszcz.

Strona używa cookies
Ok