Popyt na beton dekoracyjny i koncepcje przy użyciu tego materiału wciąż ma się bardzo dobrze. Nie powinno to zaskakiwać – dzięki betonowi dekoracyjnemu zyskujemy świetny skutek, w postaci odtwarzanego kamienia, drewna czy skały. Stosunkowo niskie ceny pielęgnacji sprawiały, że pojawiał się regularnie głównie w obszarach przemysłowych, ale dzisiaj czerpią z niego korzyści też podmioty indywidualne we własnych lokalach mieszkalnych.

Beton dekoracyjny stemplowany – czyli jaki?

Jakie wymagania winien urzeczywistnić surowiec budowlany, by zachęcił inwestorów do zastosowania takowego we własnym projekcie? Podkreślimy w tym przypadku przede wszystkim nowoczesność, trwałość oraz zachwyt wizualny. Prawda jest taka – jeśli jakaś rzecz nie przekona nas wyglądem zewnętrznym, to nawet wspaniałe walory w temacie trwałości nie muszą przekonać malkontentów do jego użycia. Rozwiązaniem stanie się beton dekoracyjny stemplowany, pionierskie rozwiązanie, bazujące na mieszankach marmurów i płyt cementowych. Stawiając na beton dekoracyjny stemplowany, uzyskamy imitację drewna, skał, kamieni i kilku innych. Cechy betonu dekoracyjnego powodują, że nasz projekt może zostać wykonany stosunkowo szybko, a dodatkowo mamy zagwarantowane jako bonus oryginalne efekty wizualne, które spodobają się nawet wybrednym.

Idąca w górę dobra sława betonu dekoracyjnego nad Wisłą jest odczuwalna przede wszystkim kilka wstecz, lecz w drugiej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie wiedzieli, że projekty betonu dekoracyjnego stemplowanego oraz rzeźbionych tynków są znakomitym środkiem w temacie aranżacji pomieszczeń. Relatywnie niewielkie koszty konserwacji przez wiele miesięcy dają nam delektować się przepiękną nawierzchnią. Produkt trzeba impregnować na oko co 80 miesięcy, a zatem nie przystoi przestawiać płytki albo polbruku na nowe. Odporność betonu dekoracyjnego stemplowanego jest znacznie lepsza niż w przypadku pękających płytek lub tracącego barwy bruku. Gdy wybierzemy impregnowanie betonu dekoracyjnego, możemy bezproblemowo zmienić kolor

Beton dekoracyjny stemplowany – teraz także wnętrze domu

Beton dekoracyjny jest wyjątkowo uniwersalny. Użyjecie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Większość designerów doskonale rozumie – w tej chwili nie wynaleziono odporniejszego elementu niż beton. W parze z zadowalającą prezencją, stał się łakomym kąskiem już nie tylko dla aranżujących wnętrza przemysłowe, ale również dla właścicieli nieruchomości, biurowców w samym sercu miasta, czy też miejsc przeznaczonych do użytku publicznego. Jak to bywa z materiałami beton dekoracyjny – nie będzie pasował wszędzie. Przy wyborze musimy starannie rozważyć, jaką postać ma zyskać nasza posiadłość.

Niezaprzeczalnie możemy sięgnąć po beton dekoracyjny stemplowany, jeżeli próbujemy powiązać wnętrze na czasie z przebojowym, wyrafinowanym stylem. Nie polecamy betonu dekoracyjnego, jeżeli od przekroczenia progu zamierzamy pokazać dobrobyt oraz okazałość. Beton dekoracyjny wyróżnia po pierwsze ascetyczność oraz ekstrawagancja. Niezależnie od tego czy pragniemy, mieć oryginalny beton, czy sprytną imitację, sprawdzą się one zarówno na ścianach wewnętrznych, jak i elewacjach.

Jeżeli zaangażujemy profesjonalną spółkę, stawiającą ponad wszystko troszczenie się o trudno dostrzegalny detal, to wtedy możemy liczyć na projekty subtelnie odnoszące się do natury. Ważne jest, aby zyskać pewność czy wybrany przez nas produkt nie tylko wyjątkowo odzwierciedla drewno, kamień czy skałę, lecz też czy cechują go atrybuty antypoślizgowe i mrozoodporne. Gdy tego brakuje – nie warto angażować zdrowia w taki projekt ponieważ satysfakcji to nie przyniesie.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – dwie najważniejsze odsłony

Zacznijmy od salonów, sypialni oraz wszystkich miejsc przeznaczonych po pierwsze do wytchnienia po męczącym dniu pracy albo edukacji. Polecamy w tym przypadku zastosować jedną z koncepcji betonu dekoracyjnego , którą nazywamy efektem deskowania.

Wskazuje ona pionowe lub poziome żebrowanie, wykreowane w wyniku szalunku dla betonowych budowli. Nadaje powierzchni bardzo surowy charakter. Poziome deskowanie gwarantuje wnętrzu odpoczynkowy styl, toteż swobodnie wykorzystamy je do aranżacji salonów i sypialni. Wertykalne wyżłobienia w konstrukcji betonu bardziej przystają do przestrzeni o stylu dostojnym i ożywiającym, przykładowo studio albo przedpokój.

Następną wariantem betonu dekoracyjnego, może być tzw. beton gładki. Na pewno lwia część z Was miało z nim już do czynienia. Może się kojarzyć ze zwyczajną szarą kompozycję ozdobną, chociaż jest bezwzględnie trwalszy. Jego neutralność oraz delikatność niesie za sobą to, iż staje się on szczególnie wielokierunkowy – osoby aranżujące używają go we wnętrzach nowatorskich i tradycyjnych.

Na ten moment beton dekoracyjny stemplowany jest bardzo często spotykany. Występuje pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Rozchwytywany szary odcień genialnie współgra z pozostałymi szarymi składnikami.

Beton dekoracyjny stemplowany to technika, która na dobre weszła na polski rynek projektowania lokali i bez wątpienia ten trend się prędko nie odwróci. Trwałość, estetyka i innowacyjność są tutaj obecne, a niedługi czas zrobienia kompozycji staje się kolejnym atutem. Po czterdziestu latach od użycia tego materiału w USA, również u nas doceniono zalety, jakie niesie za sobą beton dekoracyjny.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.beton-dekoracyjny.eu/

Strona używa cookies
Ok