Z czym kojarzy Ci się nowoczesne mieszkanie? Niewątpliwie z różnorodną technologią, gigantycznymi oknami i szarą tonacją. Nam nowoczesne mieszkanie kojarzy się z betonem dekoracyjnym. Produkt ten wciąż zdobywa polski rynek budowlany. Ze względu na swoje wyjątkowe zalety może być stosowany w mieszkaniach, ogrodach, jak i w olbrzymich halach magazynowych. Szczerze mówiąc beton sam w sobie nie jest idealną dekoracją. Jesteśmy w stanie zaobserwować nawet, że jest surowy i mroźny. Tymczasem, jak pokazują specjaliści, beton może przejmować rozmaite odcienie. Jest zatem bardzo sprężysty. Możemy go bardzo łatwo dobrać do odmiennych styli architektonicznych. Świetnie wygląda w zestawieniu z drewnem i metalem. Ponadto beton dekoracyjny jest materiałem nieprzemakalnym i mrozoodpornym, co umożliwia na jego użycie na zewnątrz, bez żadnych zmartwień o jakość nawierzchni.

Współcześnie beton dekoracyjny jest produktem powszechnie stosowanym w budownictwie mieszkalnym, jak i fabrycznym. Można z niego stworzyć gustowną fasadę, wytrzymały na szkodliwe warunki pogodowe taras, jak i wyjątkową ścianę w mieszkaniu. Możliwości jest bardzo dużo. To jak wykorzystasz beton dekoracyjny w swoim domu, zależy jedynie od Twojej decyzji.

Beton dekoracyjny w mieszkaniu

Czy wiesz, że beton dekoracyjny odwzorowuje takie produkty jak drewno, czy skałę? Jeżeli nie, może to Cię zaskakiwać. Nawierzchnia z betonu może przypominać drewnianą podłogę, czy kamienną scianę, a to dzięki ozdobnym formom do betonu. Wystarczy odcisnąć konkretny model i zafarbować powierzchnię dowolnym barwnikiem. W taki sposób skonstruowana podłoga z betonu dekoracyjnego idealnie wpisuje się w minimalistyczny wystrój nowoczesnych mieszkań. Jednak podłoga to jeszcze nie wszystko. Beton architektoniczny znakomicie wygląda w toaletach, na schodach, oraz w sypialni. Wystarczy spojrzeć na wybrane projekty, by zdać sobie sprawę jak wspaniale może wyglądać beton dekoracyjny we wnętrzu.

Beton architektoniczny – materiał dla przemysłu

Do teraz zakładaliśmy, że beton może być tylko używany przy budowie bloków, bądź dróg. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że za kilkanaście lat beton będzie jednym z artykułów dekoracji wnętrz. Zanim to się jednak zadziało, nawierzchnie z betonu dekoracyjnego były sprawdzane w halach przemysłowych. W takich budynkach od materiałów wykończeniowych oczekuje się nadzwyczajnej trwałości. W takich warunkach beton architektoniczny sprawdza się doskonale. Wytrzymuje nacisk do kilkunastu ton, nie gubiąc swoich właściwości. Jest przyjemny w pielęgnacji i niezwykle schludny. Beton architektoniczny nie wyciera się jak pozostałe surowce budowlane, co sprawia, że co raz większa ilość instytucji uważa go za produkt bezkonkurencyjny.

Beton dekoracyjny na zewnątrz

Beton architektoniczny jest nie tylko używany w mieszkaniach, czy budynkach magazynowych. Z uwagi na znaczny współczynnik nieprzemakalności i mrozoodporności może być również stosowany na zewnątrz. Co możemy zrobić z betonu odciskanego w ogrodzie? Bezsprzecznie wytrzymały i oryginalnie wyglądający podjazd, obramowanie domowego basenu, lub praktyczny taras. Sporo instytucji gwarantuje także wykonanie elewacji betonowej w rozmaitych kształtach i kolorach, a także przyjaznych dekoracji ogrodowych. Widzicie zatem, że alternatyw użycia tego najsilniejszego w branży budowlanej materiału są nieograniczone.

Jak powstaje beton architektoniczny?

Co powoduje, że beton dekoracyjny jest nadzwyczaj plastycznym materiałem budowlanym? Beton dekoracyjny powstaje z związania mieszanek marmurów i pyłów cementowych o ogromnej pokrywie szczepnej. Jednakże dopiero zmieszanie pyłu betonowego z wodą i chemią w prawidłowych proporcjach sprawia, że mamy możliwość go wykorzystywać do budowania różnego typu powierzchni. Dodanie pigmentu i wyciskanie eleganckich szablonów podnosi walory estetyczne tego uniwersalnego produktu budowlanego.

Dzięki niepowtarzalnym cechom utworzenie nawierzchni z betonu dekoracyjnego wymaga dosłownie kilku chwil, a efekty widoczne są przez kilkanaście lat. Stabilność, antypoślizgowa warstwa i mnóstwo możliwości dekoracji to zasadnicze walory betonu dekoracyjnego. Powinno się również dodać, że w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi beton jest niezwykle opłacalnym wydatkiem. To świetna alternatywa dla kafli, czy gipsu.

Jesteśmy jedną z energicznie rozwijających się firm, gwarantujących zrobienie powierzchni z betonu dekoracyjnego na terenie Polski, jak i Niemiec. Nasze przedsiębiorstwo gwarantuje swoje artykuły i wyjątkowe koncepcje na wykorzystanie betonu dekoracyjnego w domu, w magazynach, czy w parkach rozrywki. Jeśli zależy Tobie na szybkiej realizacji i rzetelnej obsłudze skontaktuj się z naszymi pracownikami, lub wstąp na naszą stronę www: beton dekoracyjny

Strona używa cookies
Ok