Zalety nowoczesnej depilacji laserowej

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – prekursorski sposób na zredukowanie niepotrzebnego owłosienia

Maszynki i balsamy do golenia, balsamy spowalniające wyrastanie włosów, depilacja woskiem – to zapewne najpowszechniejsze sposoby redukowania niepotrzebnego owłosienia. Czy są one funkcjonalne? Z pewnością sprawdzają się na kilka bądź kilkanaście dni, natomiast po owym czasie procedurę należy powtórzyć. I to oczywiście jest fundamentalny motyw odnalezienia depilacji laserowej – zatem zabiegu usunięcia owłosienia już na zawsze. Ogólnie rzecz ujmując nie jest to koncept nowy, bowiem dopiero co mnóstwo osób umawiało się na sesje z zastosowaniem Light Sheer Duet. Aktualnie najnowocześniejszym i najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa włosy nawet z dużych partii ciała. Badacze, którzy zbudowali, a zaraz potem wdrożyli oba lasery medyczne, w drugim przypadku zainstalowali bardziej homogeniczną wiązkę światła. Takie rozstrzygnięcie umożliwiło wzmocnienie efektywności terapii, zminimalizowanie czasu jego przeprowadzania oraz zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem i mamy możliwość ją z dobrym skutkiem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo podatnej na uczulenia czy oliwkowej. Mają szansę po niego sięgnąć osoby, które posiadają niejednolity kolor skóry, reagują negatywnie na kremy do depilacji bądź mają delikatne naczynka włosowate. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który zyskał wiele prestiżowych nagród. Co istotne, w ogóle nie przynosi zbędnych skutków ubocznych.

Statystycznie trzeba od 3 do 5 wizyt, aby ostatecznie usunąć wszystkie włosy. W przypadku kiedy wybierzemy jedną lub więcej partii, przykładowo przedramiona i pachy za jednym razem, wtedy kosmetyczka może to wykonać w trakcie pojedynczej konsultacji. W sumie liczba zabiegów zależy od rodzaju owłosienia i poziomu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włoski bardzo rozpoznawalne, najsilniejsze, które są w późnej fazie wzrostu. Mówiąc w skrócie nie wszystkie najzwyczajniej w świecie dorastają równolegle, stąd też laser niszczy orientacyjnie 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy depilacja laserowa naprawdę daje rewelacyjne efekty?

Bez wątpienia są one dużo efektywniejsze niżeli w przypadku depilacji standardowymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w czasie życia potrafią uwidocznić się jedynie indywidualne włoski (np. w wyniku w okresie przekwitania). Kobiety, jakie zdecydowały się na ów zabieg i rozpowszechniają swoje uwagi na blogach w 99% są szczęśliwe z rezultatów. W szczególności, iż jest to odpowiednia technika na wrastające włoski. A konkretnie? Poważnym rezultatem lekkomyślnych depilacji czy po prostu dyspozycji są drobne ranki na skórze, zaczerwienione grudki bądź krostki. Mogą też uwidocznić się stany zapalne, a wtedy wizytacja u medyka jest niekiedy niezbędna. Włosy w ogóle nie mogą przeniknąć przez skórę oraz zostają w niej. W meszku włosowym zaczyna koncentrować się ropa, a wówczas powstają blizny. Depilacja laserowa jest jedyną alternatywą, by poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przykłada do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest przeprowadzenie oceny włosów oraz dostosowanie mocy wiązki światła. Lasery starszej generacji absolutnie nie posiadają takiej opcji, z tego względu przed wizytą dobrze jest ustalić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Innowacyjny czytnik weryfikuje wiele paramentów jednocześnie, m.in. odcień oraz gęstość włosków. W ogóle nie musimy się martwić, że urządzenie będzie sprawiało ból albo wystąpią poparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako najważniejszy plus należy uznać zaoszczędzony czas, gdyż absolutnie nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny tak, jak robiliśmy to do tej pory. Nie należy również fundować sobie dodatkowych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia używane w domach, męczyć się z ogrzewaniem wosku oraz bólem. Panie wybierają epilację ze względów czysto funkcjonalnych. Są w stanie nieskrępowanie wyruszyć na plażę w kostiumie, nie muszą wstydzić się sporadycznych sterczących włosków ani krostek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Dużym pozytywem dla Pań depilujących bikini jest opcja znieczulenia owego niesamowicie czułego miejsca. Ochładzający żel zmniejsza moc odczuwania kolejnych impulsów emitowanych przez laser. Do kolejnych zalet można zaliczyć brak powikłań po kuracji (warto jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie bardzo drogie, dlatego warto obejrzeć miejscowe propozycje oraz sprawdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawostki

W czasie trzeciej sesji laserem terapeutycznym Palomar Vectus możemy uwolnić się od około 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus mamy szansę zniszczyć włoski nawet na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było ograniczać niepożądane owłosienie

Można rozróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych współcześnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię depilacja, najedź w link i sprawdź najczęstsze pytania.

Strona używa cookies
Ok