Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Co jest lepsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja za pomocą wosku? Jak wyglądały obie metody w walce?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest ogólnie znany, włosy trzeba zapuścić do długości od 0,5-1 mm, a to trwa najczęściej dwa lub trzy dni. Czasami u niektórych Kobiet wcale nie trzeba aż tak długo czekać, a włosy zaczynają szybko rosnąć zaraz po 24 godzinach. Ta technika jest niezmiernie wygodna, choć przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt kruchych naczynek krwionośnych, których nie można zaogniać podgrzanym woskiem. Mogą powstawać wówczas zaczerwienione, rozległe plamy i dalej kolejne „pajączki”. Kosmetolog osadza ocieplony wosk na wybrane części ciała, a w następnej kolejności przykłada uprzednio przygotowane plastry bądź długie części materiału. Ekspresowym ruchem dłoni zrywa je wraz z włoskami. Ta technika jest dla delikatnych Kobiet szczególnie bolesna. Bolesność zależy tylko od limitu bólu, który jest inny u każdego spośród nas. Naskórek po sesji za pomocą plastrów jest zaczerwieniona tylko nieznacznie, jednak sugeruje się przez nie mniej niż 4-5 dni dni nie korzystać z gorących i wydłużonych kąpieli oraz peelingów w partiach, w których przeprowadzono depilację.
Warto bez wątpienia zaprezentować zabieg depilacji laserem diodowym. Do depilacji, a precyzyjnie epilacji – wystarczy przygotować wybrany obszar 24 godziny wcześniej. Trzeba dokładnie zgolić nogi zwykłą jednorazową maszynką do golenia. W zasadzie nie musimy „hodować” włosków przez co najmniej parę dni, a ta reguła jest dużym ułatwieniem w trakcie epilacji. Sam zabieg następuje w przeciągu 20 minut, jednak najpierw należy wypełnić ankietę informacyjną bądź omówić istotne problemy z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest dla przykładu stosowanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która mocno podrażnia naszą skórę. Stąd nie można też opalać się na 14 dni przed i po terapii. Wyjątkowo ważne jest także to, żeby krótko mówiąc nie wykonywać peelingów miejsc, które mają zostać poddane depilacji za pomocą lasera na 7 dni przed i po zabiegu. Mówiąc w skrócie nie możemy też odkrywać ciała na promienie słoneczne w czasie następnych zabiegów, stąd jesień oraz zima są znakomitym momentem. Klientkom w ciąży depilację laserową się także odradza. Kosmetolog za pomocą bladego ołówka zaznacza na skórze wszelkie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, gdyż laser sprawdza intensywniej zabarwione rejony skóry.
Z tego względu zabieg depilacji laserowej jest bardzo efektywny jeżeli chodzi o włoski mocne oraz o silnym zabarwieniu – prosto mamy szansę je usunąć. W klinikach, w których robi się wiele kuracji z obszaru medycyny estetycznej, sesje trwałego usuwania owłosienia przy użyciu lasera zawsze przeprowadzają specjaliści. Korzystają z urządzenia LightSheerDuet, które zostało uzbrojone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach do obszarów, do których niełatwo jest dojść, typu palce u rąk, strefy intymne i o większym obszarze pracy, którą można błyskawicznie depilować nogi. Laser na kilka sekund zasysa skórę, uszkadza centralną część włosów oraz przerzuca się na inny rejon skóry. Jeśli chodzi o odmienną grubość meszku, miarę melaniny albo ilość owłosienia, mówiąc w skrócie nie można tak naprawdę przepowiedzieć, jaki uzyskamy efekt po jednej sesji. Średnio likwidowanych jest coś koło 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Kobiety, które nieoczekiwanie mają do czynienia z depilacją gorącym woskiem, zdecydowanie powinny to przeczytać. Na potrzeby zabiegu należy obowiązkowo zapuścić włoski oraz to jest prawdopodobnie najbardziej dokuczliwe. Poza tym te Kobiety, które ani jeden raz nie były na opisanym zabiegu w salonie, powinny się spodziewać, że zabieg nie należy do najlżejszych – to nieprzyjemna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednak jest uzależnione od sprawności wykonywania zabiegu oraz umiejętności kosmetologa. Dobry kosmetolog praktykujący depilację za pomocą plastrów z woskiem zrobi to szybciutko i beż żadnych kłopotów, bynajmniej nie narażając Klientki na dodatkowy ból. W pierwszej kolejności nanosi proporcjonalnie nagrzany wosk, natomiast po kilku chwilach przykłada uprzednio przygotowane plastry oraz wyraźnym ruchem wyciąga włosy. Ogólnie w trakcie wizyty mamy możliwość poczuć jedynie zdarcie pierwszego plastra, gdyż to ono jest zazwyczaj najdotkliwsze.
Nogi są natychmiast jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Pań, które oczekują bezzwłocznego efektu. Cała strategia trwa około 20 minut, zaś aksamitność trwa przez plus minus 2 tygodnie. Włoski, jakie niedługo odrastają, są o wiele delikatniejsze oraz jaśniejsze. Ponadto nie ma jakichkolwiek skutków ubocznych.

Trwała depilacja laserowa łydek:

Przed zabiegiem trzeba wypełnić dokładną ankietę, którą powoli omawia się z kosmetologiem. Ekspert będzie odpowiadać na wszelakie pytania również w czasie nakładania wosku. Nie należy kompletnie obawiać się bólu, może jedynie nieznacznie szczypać wsysana poprzez większą głowicę skóra. Szczególnie w delikatnych obszarach można mieć poczucie dyskomfortu, między innymi pod kolanami. W czasie sesji musimy mieć na uwadze to, iż będzie unosił się łagodny zapach palonych cebulek włosowych. Zabieg jest krótki oraz czasami wygodny. Kosmetolog informuje Klientki, że wykluczona zostanie jedynie bardzo duża ilość cebulek. Jest to uzależnione od fazy wzrostu włosa – pozostałe muszą dopiero dojrzeć, aby wolno było je usunąć laserem. Przez dwa lub trzy dni włosy będą się wykruszać, przykładowo gdy będziemy czyścić skórę po prysznicu. Kolejne włosy będą drobniejsze oraz będą też dużo wolniej wzrastały. Można będzie wychwycić partie, gdzie będzie ich dużo mniej. Skóra po zabiegu będzie podrażniona i w tym czasie wystarczy próbować pantenolu. Indywidualny zabieg nie da spektakularnych efektów, dopiero cały pakiet potrafi usunąć włoski ostatecznie (i nigdy nie odrosną).
Reasumując: jeżeli zamierzamy zdecydować się jedynie na jeden zabieg, możemy wybrać epilację gorącym woskiem (natomiast po jakimś czasie włoski będą wzrastały takie same). A jeśli ktoś zamierza usunąć włosy definitywnie, dobrze jest zainwestować w sekwencję wizyt epilacji laserowej. Jeśli planujesz wiedzieć więcej, kliknij w link z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok