Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound

Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound

Wybielanie zębów – jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że kolor twoich zębów jest daleka od ideału ? Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu hollywoodzkiej gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby sodą oczyszczoną. Dzisiaj mamy wiele sposobów, żeby wybielić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i trwale?

Zacznij od zmiany diety

Kolor zębów w przeważającej części ma podłoże genetyczne. Od naszych genów zależy szybkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na wygląd naszego uśmiechu ma także wpływ wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Najczęściej na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, spożywające dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na przebarwienia są także ci, którzy palą papierosy. Na odcień twojego uśmiechu ma także częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybielanie zębów było dosyć kosztowne i kojarzone jedynie z bogaczami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w prosty i skuteczny sposób może każdy. Metod jest bardzo dużo, warto jednak zastanowić się z której metody skorzystać, by nie uszkodzić sobie szkliwa.

Kolejny krok: usuwanie kamienia

Zabieg rozjaśniania zębów warto zacząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać umawiając się na zabieg piaskowania do dentysty. Rezultaty zobaczysz natychmiast- osady najczęściej pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezbolesne i relatywnie tanie- koszt zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Piaskowanie opiera się na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Piasek niszczą kamień i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Rezultat jest jednak delikatny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na rozjaśnienie zębów, nawet tych obumarłych, które mają zazwyczaj brzydki, szarawy kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces profesjonalnego wybielania zaczyna się od pozbycia się kamienia i osadów. Następnie stomatolog aplikuje na zęby specjalny żel wybielający, który jest aktywowany poprzez światło lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu trzeba pamiętać, by przez kilka dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów spożywczych, które mogłyby zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów na własną rękę

Nasze babcie eksperymentowały z popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy dostęp do wielu różnorodnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W sieci możemy obejrzeć mnóstwo filmików, na których ludzie rozjaśniają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, gdyż mocno niszczą szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak pasty mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one niedrogie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a potrafią rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Aby podbić efekt, warto też zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

Recepta na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby się cieszyć idealnym uśmiechem. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim zrezygnowanie z substancji, które przebarwiają zęby. Walczysz z nałogiem papierosowym od lat? W końcu masz określony powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno twierdzili, że przesadzasz z kawą w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to również efekt nienagannej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu mówić, że zęby powinno się szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Można też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty łączone jest zazwyczaj z dużym kosztem, nie musi to być jednak kosztowna sprawa. Co prawda najlepsze efekty uzyskasz tylko i wyłącznie w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Chodząc na rutynowe wizyty kontrolne, możesz też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a z powodzeniem niszczy płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za nieestetyczne przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wygładza powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się estetycznie, koniecznie przemyśl możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Metod jest mnóstwo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o babcinych przepisach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które bezpiecznie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

Sprawdź ile kosztuje wybielanie zębów w toruniu
Zapraszamy do Esthetic Dental Clinic Toruń

Strona używa cookies
Ok