Gładkie i piękne włosy to pragnienie ogromnej liczby osób, niemniej jego spełnienie w przeważającej części wypadków jest niewykonalne, a to z tego względu, że utrzymanie włosów w świetnej kondycji to kwestia dużego wysiłku i systematyczności w działaniu, co dla niektórych jest niewykonalne. Jednak w dzisiejszych czasach problem osłabionych włosów mamy możliwość rozwiązać i to z pomocą pojedynczego zabiegu w salonie fryzjerskim. A tym sposobem na natychmiastową zmianę wyglądu włosów są… gorące nożyce.

Strzyżenie na gorąco dawniej

Prawdopodobnie co niektórych zaskoczy informacja, że na samym początku zabieg przycinania na gorąco realizowano przy użyciu… świec. Jak nietrudno się domyślić wyniki takich poczynań były kiepskie, a przypalanie włosów często kończyło się całkowitym ich spaleniem.

O tym, że znaczna temperatura może mieć dobrotliwy wpływ na włosy, mamy pojęcie nie od wczoraj. Już niegdyś potwierdzono, że dzięki odpowiedniej temperaturze możliwe jest wygładzenie struktury włosa, co powoduje, że włos zostaje ochroniony przed niekorzystnymi czynnikami i odzyskuje zdrowy połysk.

Gorące nożyczki obecnie

Współcześnie oczywiście nikt nie korzysta z metody podpalania aby naprawić stan włosów. Szczególnie że od w tym momencie na rynku dostępne są rewelacyjne gorące nożyczki od Jaguar Thermocut, które umożliwiają w krótkim czasie przywrócić zaniedbanym włosom zadbany stan bez zagrożenia, że zostaną one spalone w trakcie zabiegu.

Fenomen gorących nożyczek w praktyce

Marka Jaguar Thermocut zaprojektowała profesjonalne gorące nożyczki, dzięki którym skutki strzyżenia na gorąco są o niebo lepsze niż w przypadku zabiegów wykonywanych nieprzystosowanymi nożyczkami, które zamiast pomóc, tylko

gorące nożyce strzyżenie gorącymi nożyczkami salon fryzur górny studio Toruń

Przewaga tych nożyczek jest oczywista – gorące nożyczki Jaguar jako jedyne mają dokładny system zmiany temperatury ostrzy w przedziale od 90 do stu pięćdziesięciu stopni Celsjusza, co sprawia, że fryzjer jest w stanie określić taką temperaturę, która będzie optymalna dla konkretnego rodzaju włosów, a tym samym przyniesie najpozytywniejsze rezultaty podcinania włosów gorącymi nożyczkami.

Natychmiastowe efekty strzyżenia za pomocą gorących nożyczek

Podcinanie gorącymi nożycami Jaguar to sprawdzony oraz skuteczny zabieg polepszający kondycję włosów. Efekty cieniowania gorącymi ostrzami są dostrzegalne zaraz po zabiegu, bo strzyżone na gorąco łuski włosów pozostają uszczelnione. Po skończonym zabiegu za pomocą gorących nożyczek Jaguar, włosy są zabezpieczone przed utratą pierwiastków odżywczych. Charakterystyczna jest także niższa podatność włosów na czynniki zewnętrzne.

Strzyżenie gorącymi nożyczkami – zalety

Sposób przycinania gorącymi nożyczkami niesie ze sobą dużo korzyści. Warto wspomnieć, że jest to zabieg, który niesie błyskawiczne, dostrzegalne efekty. Kolejną zaletą jest fakt, że gorące nożyczki posiadają rzeczywisty wpływ na naprawę
wyglądu
włosów i jest to stan, który utrzyma się przez długi czas, czego nie możemy rzec o pozostałych zabiegach fryzjerskich, które tylko ”udają”, że polepszają wygląd włosów. W ich wypadku niejednokrotnie jest tak, że już po umyciu głowy, włosy znów prezentują się nieszczególnie, są nieodżywione i bez blasku. Należy jeszcze wspomnieć, że gorące nożyczki redukują problem puszących się włosów, bo zamykają one łuski włosa, co powoduje, że nie są one wrażliwe na niekorzystne wpływy czynników środowiskowych.

Czy strzyżenie gorącymi nożyczkami jest bezpieczne dla włosów?

Gorące nożyczki kojarzą się czasem z rozgrzanymi do granic możliwości ostrzami, które mogą przypalić włosy. W przypadku metodzie wbudowanej w gorących nożycach Jaguar nie ma zagrożenia, że włosy zostaną uszkodzone. Nie jest także możliwe, żeby gorące nożyczki zostawiły poparzenia na skórze zarówno klienta jak i samego stylistę fryzur ponieważ firma Jaguar jeszcze przypilnowała tego, żeby ich gorące nożyczki były dokładnie osłonięte powłoką odporną na duże temperatury.

Jak długo trwa zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami?

Zabieg zrealizowany gorącymi nożyczkami trwa kilka minut dłużej niż tradycyjne skracanie włosów. Wynika to z faktu, że dobre wykonanie zabiegu gorącymi nożyczkami wymaga od stylisty fryzur wcześniejszego przygotowania. Trzeba pamiętać, że przed rozpoczęciem zabiegu strzyżenia na gorąco, stylista fryzur musi przeprowadzić ocenę włosów, bo dzięki tym informacjom może on wybrać odpowiednią temperaturę, która da najlepsze efekty. Samo podcinanie powinno być wykonane z jak najlepszą precyzją, by poprawa stanu włosów była kompleksowa.

Gorące nożyczki wyłącznie w sprawdzonym studio stylizacji fryzur

Należy natomiast podkreślić, że zabieg przycinania gorącymi nożyczkami da nadzwyczajne efekty jedynie wówczas, gdy zostanie on przeprowadzony przez fachowego fryzjera, który umiejętnie potrafi dobrać optymalną temperaturę nożyc dostosowaną do potrzeb włosów. Dodatkowo stylista fryzur wykonujący zabieg gorącymi nożyczkami musi także dobrze podcinać włosy. Przez to zabieg gorącymi nożycami powinien przeprowadzać wyłącznie doświadczony fryzjer.

Strzyżenie gorącymi nożyczkami – polecany fryzjer w Toruniu

Gorące nożyczki Jaguar to produkt nowy na rynku, z tego względu mało salonów fryzjerskich zapewnia zabieg strzyżenia na gorąco. Na przykład w mieście Toruń tylko jedno studio stylizacji włosów realizuje podcinanie włosów z zastosowaniem bezkonkurencyjnych gorących nożyczek Thermocut.

Adres salonu fryzjerskiego, w którym wypróbujesz strzyżenie gorącymi nożyczkami:
Fryzjer Izabela&Marcin Górny. Studio fryzur, ul. Broniewskiego 90, Toruń.

Jeśli jesteś z Torunia i chcesz sprawdzić strzyżenie gorącymi nożyczkami na swoich włosach? Odwiedź godne polecenia studio stylizacji fryzur. Kliknij w link: Strzyżenie na gorąco.

Strona używa cookies
Ok