Rekonstrukcja zniszczonych włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Wysłuchajmy próśb naszych włosów

„Chłopięce”, półdługie, do pasa, pofalowane, proste, złotawe, jasnobrązowe, hebanowe… tyle ile rodzajów włosów, tyle systemów na ich odpowiednią pielęgnację. Mamy możliwość przeprowadzić odbudowę w domowym zaciszu lub umówić się na wizytę do salonu. Jeżeli śnimy o niezwykłych, olśniewających, długich, mocnych włosach, powinnyśmy raczej wybrać się do znanego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Dopiero podczas konsultacji z doświadczonym fryzjerem otrzymamy informacje: jakiego tak naprawdę rodzaju są nasze włosy, czego wymagają oraz jaki zabieg byłby dla nich najwartościowszy. Regularne oczyszczanie szamponem oraz kładzenie odżywki przeważnie nie gwarantuje oczekiwanych rezultatów. Taka sytuacja ma miejsce, gdyż przy ich wyborze kierujemy się raczej prestiżem firmy, modą m. in. na olejki do włosów, a nie prawdziwymi potrzebami naszych włosów. Profesjonalista tymczasem spostrzeże od razu to, czego my na pierwszy rzut oka nie spostrzegłyśmy.

Główne przyczyny zniszczonych włosów

Do najpowszechniejszych czynników osłabiających strukturę włosa przynależą: zła dieta, czynniki pogodowe, zniszczenia mechaniczne (m. in. przy czesaniu), nieodpowiednia pielęgnacja oraz niewprawna stylizacja (m in. prostownicą do włosów). Pochłanianie sporej ilości łakoci, chipsów oraz innych słonych przekąsek, brak przekazania organizmowi potrzebnych mikro- i makroelementów doprowadza do znacznego zniszczenia włosa od samej jego cebulki. Praktycznie w ogóle nie otrzymuje ona tych komponentów, które powinna, zatem niezakłócony wzrost oraz mocna konstrukcja są niemożliwe do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne częstokroć wysuszają włosy, sprawiają, że są ciężkie oraz powodują podrażnienie skóry na głowie, w obszarze szyi i twarzy. Jeżeli zdecydowałyśmy się na domowe metody, pamiętajmy o użytkowaniu tylko ekologicznych środków, które w ogóle nie mają w swojej zawartości parabenów, silikonów albo konserwantów, przykładowo olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, arganowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej lub naparów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zniszczone włosy? Fryzjer znajdzie na to sposób!

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim zapewnia błyskawiczne rezultaty. By się one utrzymały powinnyśmy poza tym rekonstruować je w domu preparatami z salonu. Na taką koncepcję wpadli Izabela oraz Marcin Górny wykorzystując nowoczesne sposoby regeneracji włosów związane z terapią domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

System Olaplex

W skład pierwszej kuracji wchodzą:

  • Olaplex Bond Multiplier – włącza się go do wskazanego wyrobu farbującego. Odnawia uszkodzone albo zerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Chroni je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – cementuje wiązania siarczkowe, wzmacnia oddziaływanie Multipliera. Z jego pomocą zespolone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest środkiem do aplikowania w domu oraz gwarantuje rekonstrukcję włosów, podtrzymanie ich w odpowiednim stanie pomiędzy zabiegami, jak również kontynuuje umacnianie połączeń siarczkowych.

Kuracja ColorpHlex

Z kolei system ColorpHlex zabezpiecza strukturę włosów, powoduje, że są mocniejsze podczas zabiegów chemicznych (przede wszystkim koloryzacji). Włosy osłabione, połamane zostają ekspresowo zregenerowane od wewnątrz. W tej opatentowanej recepturze wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która od razu przechodzi do środka włosa i pogłębia efekty koloryzowania lub rozświetlania. Rozczesywanie staje się przyjemniejsze, włosy świetliste i aksamitne w dotyku. Do wykorzystywania w domu poświęcony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (posiadają w swoim składzie ekstrakt ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

Kuracja TrueKeratin jest natomiast wyjątkowym zabiegiem nie tylko na odbudowanie włosów, ale również ich prawdziwe wyprostowanie. System opiera się na oryginalnej formule keratynowej bez pomocniczych preparatów chemicznych. Mogą po niego zdecydowanie sięgnąć właścicielki loczków, fali i włosów poważnie zmęczonych chemią. Keratyna wnika głęboko do wnętrza włosów oraz zapewnia im połysk, zdrowie oraz wspaniałą aksamitność. W przeciwieństwie do przeróżnych kuracji, TrueKeratin będzie w sam raz do włosów, które uprzednio były farbowane, „prasowane” lub poddawane odmiennym zabiegom. Włosy pozostają sprężyste, gęste, lekkie nawet przez 4 miesiące. W dowolnej chwili można jednak spłukać tę kurację.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są faktycznie nasze włosy. Na rewelacyjne efekty możemy liczyć wówczas, gdy są naprawdę poważnie zniszczone bądź połamane. Należy w domowym zaciszu używać delikatnych szamponów, ażeby zbyt szybko nie wypłukały się cenne substancje. Trzeba rezygnować z tych, które posiadają w swoim składzie SLS/SLES. Należałoby wspomnieć, że to właśnie fryzjer powinien dostosować nam optymalną kurację, np. ultradźwiękową, z zastosowaniem podczerwieni lub saunę. Włosy po terapii powinny być mocno nawilżone, lekkie, jedwabiste, promienne, łatwo układające się i „sypkie” (nie zaś „zlepione”).

Jeśli zainteresowała Cię oferta Salonu Górny Hair Studio kliknij w link – Salon fryzjerski

Strona używa cookies
Ok