Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy stomatologów i na rozwoju technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest właściwie od ręki w ciągu jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które eliminują przebarwienia i korygują wygląd i kształt zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na rezultat musieli czekać aż do końca leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie istnieje możliwość zobaczenia efektu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian albo użyć programu w formie przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a z kolei stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na aplikację implantu stomatologicznego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów zębowych łączy się obszernym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant musi zespoić się z kością, co zabierze czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można założyć od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze rezultaty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a przy okazji eliminuje do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w klinice dentystycznej jest niezwykle wygodny i nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez trudu regulować natężenie światła i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić również za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym albo do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je w głownej mierze z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Pod licówkami można ukryć niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako metodę korekty niewielkich wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik

Strona używa cookies
Ok