Mezoterapia igłowa – zabieg medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i bujne włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla większości z nas dbanie o nie jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co na pewno przynosi najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod polepszenia kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem dobrze znanym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Wyjątkowość tego zabiegu leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest zalecane zarówno mężczyznom jak i płci damskiej.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i właściwie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybko się niszczy. Wprowadzane składniki zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można zastosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na pobudzania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po mezoterapii skóra niestety nie wygląda zachęcająco i zdrowo, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto ten czas przeczekać, aby móc zobaczyć zadziwiające efekty poprawy stanu.

Wyróżniamy dwie metodyki w wstrzykiwaniu danych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub manualnie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych dawek specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie składowe jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one dostarczane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca chore. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i łagodny. Zadaniem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, powinno się więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione wyjściowego stanu skóry, typu dolegliwości, leku jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku przeważnie jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla podtrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy oczekiwać po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długo. Terapia ta nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale również zatrzymuje powstawanie nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest bardzo złożonym procesem, na który składają się trzy części. Zdarza się przypadki, kiedy porost włosów jest wstrzymany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Pojawia się też pytanie, kiedy wypadanie jest normalne, a kiedy należy zacząć się interesować czy nie jest to łysienie? Nie ma na to prostej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów dziennie jest sprawą bezpieczną, a więc leczenie stanu włosów, należy rozpocząć powyżej liczby stu włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć tego rodzaju problem? Metod leczenie jest wiele, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie pielęgnacji. Wykonanie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga ponowić krążenie, i tym samym pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo złożony, co w praktyce okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz nałożenie żelu znieczulającego zależnie czy osoba, tego potrzebuje. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia są lekko wyczuwalne, jednak pacjenci nie uważają, że jest to zabieg niesympatyczny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z kąpieli parowych, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia specjalista na wcześniejszej konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Kosmetyka estetyczna

Strona używa cookies
Ok