Ksometologia medyczna – Najnowsze zabiegi kosmetyczne

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje wiele innowacyjnych zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale również formują sylwetkę, likwidują tłuszcz, cellulit, niechciane owłosienie i rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które dają wciąż ulepszone i efektywniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, innowacyjne metody sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obciążają już sprawności pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych zabiegów kosmetycznych, a do tego jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka korzystnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i usunięcie z nich nieczystości. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie wyciąga nieczystości z uprzednio otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, które wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj angażują pracę specjalnych maszyn. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy starego naskórka i wciąga je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem głęboko odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej dawane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają wyjątkowy, dodatni wpływ na kondycję skóry. Tego typu zabiegi przywracają skórze jędrność i elastyczność i zwalniają starzenie.

W tym zakresie często wykorzystuje się również substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także wygładzają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zepsute komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki szczególnie interesują tych, którzy chcą pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są odporne na aktywność fizyczną oraz wymagające diety. Innowacyjna technologia pozwoliła opracować metody, dzięki którym tkanki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu znacznie prościej jest je odessać albo przenieść do wątroby, skąd zwykle usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego typu zabiegi zwykle mają też dodatkowe pozytywne efekty, dla przykładu: pobudzają do produkcji kolagenu lub ułatwiają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pożegnać cellulit, wygładzić zmarszczki, blizny albo rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich sposobów modelowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie opracowanych rolek rozmasowuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie tkanki tłuszczowej w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki sile ultradźwięków. Istnieją również metody wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te zabiegi są mało inwazyjne i dają widoczne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i wyregulowanej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii używane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowsze i efektywniejsze funkcje, dzięki postępowi i bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne udostępniają innowacyjne zabiegi laserowe, które działają na różne obszary ciała i tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która usuwa nadmierne owłosienie z każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują również problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio wpływa na stan skóry i jednocześnie ją odmładza. W wyniku tego wiele zabiegów pobocznie wpływa na powstrzymywanie procesów starzenia. Istnieją jednak zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Współczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wszywanych w głębokie warstwy skóry, żeby unosiły i utrzymywały odpowiednie partie skóry.

https://www.beautymedica.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok