JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. Jest to kończyny, na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Często zapominamy o prawidłowiej pielęgnacji stóp. Efektem tych zaniedbań z reguły są takie problemy jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem pielęgnować stopy? Poniżej proponujemy kilka sprawdzonych sposobów.

KĄPIELE

Moczenie stóp w wodzie z solą nie tylko ogranicza obrzęki, ale też zmiękcza naskórek. Kąpiele rekomendowane są szczególnie kobietom, które zmuszone są często nosić buty na obcasach. Szpilki męczą na stopy, dlatego warto starać się o ich dobrą regenerację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko relaks ale także wsparcie w pielęgnacji skóry stóp. Do wody można też dodać różne preparaty o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa także rozmaryn.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest częste pozbywanie się zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ ze względu na swoją specyficzną porowatą strukturę sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeżeli upieramy się na stosowanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym użyciu wylądował w koszu. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest używanie specjalnej tarki- można ją dokładnie wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też wiele specjalistycznych peelingów, które zawierają olejki, które szybko radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Dlatego szybko ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnacji o skórę stóp. Specyfiki nawilżające należy stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla w dużym stopniu zrogowaciałej skóry warto zastosować maskach nawilżających: stosuje się je na noc, aby rano cieszyć się perfekcyjnie gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Warto zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to konieczny zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą boleśnie wrastać w palce. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Natężone przesuszanie skóry to najczęściej efekt braku witaminy A. Najskuteczniejszym trickiem na tę dolegliwość są relaksujące kąpiele solne. Apteki oferują też duży wybór kremów gojących, które szybko wygoją wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także częstym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Mogą być źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w stopę. Nagniotki najszybciej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować wyeliminować je przy pomocy domowych sposobów. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, odmoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie mniej niż 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku specjalnym środkiem. Kolejno powinno się zetrzeć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Mnóstwo osób boryka się z nadpotliwością stóp. Z tego powodu najważniejsza staranna higiena. Pielęgnację ułatwiają liczne kosmetyki zaprojektowane dla osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, należy też wymienić obuwie: w pracy zakładać przewiewne obuwie. Pomocne także mogą okazać się kąpiele solne z dodatkiem olejków. Najlepsze z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Często musisz zakładać obcasy? Czy jesteś świadoma jak męczy to twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kostne palucha, które powodują ból i deformacje całej stopy. Silnie obciążony palec często wykrzywia się ku środkowi. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z czubkiem. Paluch znajdują się wtedy w nienaturalnym położeniu, przez co ulega nadmiernym obciążeniom. W jaki sposób zapobiec haluksom? Istnieje kilka sposobów, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one położenie palucha. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest znikoma. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do odpowiedniej działania podczas dnia, dlatego skrzywienia stopy ciągle postępują. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w wypracowaniu najbardziej widocznych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok