Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG ?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia i wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o dostosowywanej sile, który stymuluje proces lipozy – uwolnienia tłuszczu , przyspiesza krążenie krwi oraz metabolizm, a także wspomaga wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na kształt sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny i zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów Pielęgnacja ciała po zabiegach

Po endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być punktowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego niezwykle ważne jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie dobre będą pokarmy z niewielką zawartością soli, sodu, tłuszczów i niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii pomaga także systematyczna aktywność fizyczna. Należy jednak uważać, by nie przeciążać organizmu i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, szczególnie w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są również urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do wykonania zabiegu, jednak należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Takie obszary także trzeba ominąć.

Strona używa cookies
Ok