Depilacja woskiem -Na czym polega?

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niechcianego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal dużym uznaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na długi czas. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy oraz szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z jakiej mają zostać usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Należy pamiętać, że wosk powinien być zaledwie trochę podgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i czeka do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał odrywa się sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy wyrywają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samodzielnie, zalecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność poprawnego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Obszarami, które można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale także ręce, ramiona, wąsik albo pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przygotować. Na parę dni przed zabiegiem warto wykonać dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą zbyt krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie usuwania. Decydując się na depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed depilacją woskiem trzeba dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy stosować w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, żeby w trakcie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie skutkuje uczuciem pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje długotrwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są wraz z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Strona używa cookies
Ok