Depilacja pach woskiem – jak depilować

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na długi czas. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż dużym uznaniem wyróżnia się depilacja woskiem. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na dłużej. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko dzięki temu, że to łatwy oraz szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z której mają być usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk musi być tylko odrobinę rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się nagłym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika głęboko, włosy wyrywają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje pewność właściwego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik albo pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na parę dni przed depilacją warto zrobić sobie porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie smarować się balsamami i kremami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeśli będą za krótkie, staną się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas wyrywania. Planując depilację woskiem najlepiej zaczekać, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem woskową należy porządnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, aby w trakcie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu trzeba zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może mieć negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskiem. Dlatego na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed następne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi trwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.

www.depilacja-woskiem.pl

Strona używa cookies
Ok