Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej jakości są trwałość, aby włosy nie odrastały z powrotem za szybko oraz skuteczność, aby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają wciąż rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji odróżnia to, że usuwają nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba odnawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem niszczy mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika usuwa włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosów, jakie mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Ponadto sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ zastosowuje na równi minimalne natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok