Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co jest bardziej ekonomiczne? Profesjonalny depilator, podgrzany wosk czy laser?

Dziś każda kobieta chce posiadać nieskazitelne ciało, koniecznie bez ani jednego włoska! Część z nas wcale nie chce marnować czasu na skupowanie kremów do usuwania zbędnego owłosienia, z którymi trzeba przebywać pod prysznicem kilkanaście minut. Maszynki do golenia, bolesny wosk, drogie akcesoria na potrzeby usuwania owłosienia w zaciszu własnego domu – muszą już odejść. Pojawił się w ostatnim czasie ich następca – profesjonalny laser, który potrafi zredukować owłosienie z każdego zakamarka naszego ciała i to na całe życie. Jeśli masz jakieś wątpliwości – to przeczytaj ten tekst.
Usuwanie owłosienia z nóg jest strasznie uciążliwe. Jest tego świadoma bez wątpienia każda kobieta. Rosnące włoski są mocniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz ciężej ich nie zauważyć. Jeżeli zamierzamy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, to musimy obowiązkowo wiedzieć jak wykonać wszystkie czynności, bowiem możemy sprawić sobie krzywdę, tzn. nadwyrężyć skórę. Mówiąc w skrócie nie można zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji, bowiem to kwintesencja perfekcyjnie gładkich nóg (lub pozostałych partii ciała). Może najwyższy czas zaczerpnąć z dobrodziejstwa rewolucyjnych technik i postawić na laser? To efektywna strategia pozbywania się owłosienia, lecz w sumie nie jest aż taka łatwa. Musimy zapisać się na parę luksusowych wizyt, aby kosmetolog usunęła wszystkie włosy na stałe. Niezwykle ważne jest przygotowanie się do omawianego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz pociągającą, ładną skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile maksymalnie czasu poświęcasz na usuwanie owłosienia z nóg albo pach? Jeśli kupiłaś w drogerii jednorazowe golarki to tracisz w każdy dzień aż 7 minut, co daje mniej więcej 167 godzin każdego roku. Depilator automatyczny czy gorący wosk jedynie początkowo są efektywne, bowiem należy taki system stosować przynajmniej przez 30 minut co parę tygodni. Co więcej dochodzą wszystkie balsamy, kremy i inne kosmetyki, które mają opóźnić odrastanie włosów lub ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest kłopotliwa i naturalnie dzięki niej możemy mieć potem trudności z wrastaniem włosów. W dodatku w ogóle nie jest taka tania. Analizując te wszystkie środki, trzeba śmiało powiedzieć, iż depilacja laserowa jest najefektywniejsza i mało kosztowna. W naszym kraju popularność tego zabiegu krótko mówiąc nie jest wciąż dostateczna. Spora ilość Kobiet dowiaduje się o tej opcji w trakcie konsultacji i zapisów na inne zabiegi, np. rozgrzanym woskiem. W zasadzie nie decydują się na to, gdyż nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. A na marginesie o epilacji laserowej krąży kilkanaście fałszywych opinii.

Dlaczego? Ponieważ słowa „depilacja” i „epilacja” są wykorzystywane jak synonimy. Można to dostrzec choćby po artykułach w Internecie, albo ocenach różnych „fachowców” w komentarzach i na serwisach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia i ogólnie rzecz ujmując nie bazuje tylko na tym, iż w jednym spośród niniejszych terminów nie ma magicznej literki „d”. W typowej depilacji (np. za pomocą plastrów z woskiem lub depilatorem elektrycznym) pojedynczy włos jest usunięty, jednak jedynie na pozór. Pełna cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek są zdrowe. Dlatego depilację trzeba regularnie powtarzać. Epilacja laserowa jest metodą trwałego redukowania owłosienia. Unicestwia meszek, cebulkę i wspomnianą brodawkę – natomiast skutkiem jest brak opcji odnowy włoska i jego odżywienia.

Jak działa laser?

Laser jest zwyczajnie wiązką promieni. W czasie kuracji przesyłany jest impuls. Melanina, zatem barwnik występujący w środku każdego pojedynczego włosa, wchłania wysyłane światło. Podczas funkcjonowania lasera jest wyzwalane ciepło, natomiast włos wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest niszczony. Wydajność wiązki światła bazuje na tym, czy za jednym zamachem unicestwi centralną część z meszkiem czy tylko je nadwątli. Kilkadziesiąt urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach czy gabinetach kosmetycznych tylko ogranicza proces dojrzewania włosa. Zatem po pewnym czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Doznawanie bólu jest sprawą indywidualną, lecz nie możemy na sto procent powiedzieć, że epilacja laserowa w ogóle nie boli. W trakcie przekazywania impulsu Klientki informują o tym, iż odbierają łagodne ukłucia albo mrowienie. Najniższa bolesność występuje na przedramionach oraz łydkach, natomiast najmocniejsza w okolicach intymnych oraz pach. Jest to wprawdzie doprawdy niewielki, nic nie znaczący dyskomfort, bo na stałe pozbywamy się owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jednokrotny zabieg na sto procent nie da satysfakcjonujących efektów. Światło lasera usuwa w czasie jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W większości przypadków wystarczą cztery sesje depilacji laserowej. Jednak u jednej piątej osób obowiązkowe są kuracje przypominające, gdyż zwyczajnie w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy wtedy potrafią zacząć wyrastać oraz należy udać się na taki zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Odcień włosków do tej pory był ogromnie istotny, zaś lasery w gabinetach kosmetycznych w ogóle nie potrafiły poradzić sobie z włosami blond, rudymi bądź siwymi. Złotawe owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, bowiem lasery diodowe miały kłopot z odróżnianiem włoska od skóry. Współcześnie korzysta się przeważnie z urządzenia Palomar Vectus, który jest wyposażony w nowe urządzenie do identyfikowania włosów oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się dopuszczalne epilowanie choćby niezwykle jasnych włosków. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy o intensywnym zabarwieniu – atramentowe, czekoladowe – oraz ledwo widoczne, przykładowo rude i blond. Impuls świetlny jest dobrany do barwnika włosków i tonu skóry, ażeby ogólnie rzecz ujmując nie doszło do najmniejszych. poparzeń. Parametry są zatem za każdym razem bardzo dokładnie dopasowywane, aby Klientki czuły maksymalny komfort podczas wizyty.

Kto bynajmniej nie powinien nadal korzystać z sesji depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Bez wątpienia Kobiety, które posiadają popielate włosy. Są one całkowicie pozbawione barwnika, a epilacja najzwyczajniej w świecie się nie uda.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi koniecznie być odżywiona, ogólnie rzecz ujmując nie może być na niej żadnych zranień, ani zbyt suchych rejonów. Na parę dni przed sekwencją zabiegów dobrze jest przeznaczyć czas na prawidłową pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza skóra musi obowiązkowo być czysta (bez smarowideł wyszczuplających, samoopalacza itd.). Nadzwyczaj ważne jest dodatkowo staranne ogolenie skóry, bowiem absolutnie nie można depilować skóry podrażnionej. Staranne ogolenie daje gwarancję komfortowego i jako tako bezbolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed sekwencją zabiegów każda kobieta bezwzględnie musi omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi głównie o wyłączenie przeciwwskazań. Następnie wybierana jest głowica – o mniejszych rozmiarach albo o większych gabarytach w zależności od wskazanej partii ciała. Większą stosuje się na dużych rejonach, przykładowo plecach. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Zarówno jedna jak i druga jest przybliżana do wybranej partii na tzw. „fałdę”. Na zewnątrz wygląda to w taki sposób, że dziwna lampa z wiśniowym oświetleniem jest przykładana raz za razem do ciała. Po zabiegu kosmetolog pokrywa balsamem uśmierzającym ból cały obszar, na jakim zabieg był robiony.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Natychmiast po depilacji i przez co najmniej kilka kolejnych dni trzeba bezwzględnie pocierać miejsca po epilacji z użyciem lasera balsamami, które w swym składzie posiadają panthenol albo inne komponenty wychładzające oraz uśmierzające ból. Przez niemal tydzień w ogóle nie wolno korzystać z peelingów złuszczających, musimy rezygnować z balsamów przesuszających skórę, światła słonecznego, basenu oraz sauny. Jeśli będą widoczne strupki, nie można ich niszczyć (bo pojawią się wtedy blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Nowoczesny laser Palomar Vectus jest przeznaczony na potrzeby epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Możemy zatem pozbyć się do końca życia włosów z nóg, intymnych rejonów, pod pachami. To kapitalny zabieg dla Kobiet, które mają zbyteczne włosy w okolicy twarzy albo na pośladkach oraz sprawia im to dyskomfort, przykładowo nad morzem.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Istnieje kilka rodzajów dolegliwości, które są istotnym przeciwwskazaniem do zrobienia zabiegu depilacji przy użyciu wiązki lasera. Należą do nich między innymi niekontrolowana cukrzyca, epilepsja, schorzenia nowotworowe, bielactwo albo dynamiczne infekcje skóry. Kosmetolog nie przeprowadzi zabiegu, jeśli stosujemy preparaty z retinoidami lub wypijamy pewne zioła. Zabieg powinien być przeprowadzony pod okiem dermatologa, bowiem wtedy możemy z nim przedyskutować wszystkie kłopoty pojawiające się wyraźnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz ujmując, zabiegowi depilacji laserowej można poddać się o każdej porze roku. Musimy jednak pamiętać, iż po zabiegu absolutnie nie wolno w jakimkolwiek przypadku opalać się, uczęszczać na basen lub próbować kremów z alkoholem (silnie podrażnia skórę). Pierwszy zabieg wolno nam odbyć w ostatnich dwóch miesiącach roku, gdyż ostatni zabieg będzie przeprowadzony w kwietniu lub maju. Skończona kuracja trwa dosyć długo, gdyż nowe zabiegi muszą być wykonywane w odpowiednich odstępach czasowych. Zima zatem to doskonały termin, żeby zacząć realizować swoje cele, a wiosna, aby odkryć ciało oraz pochwalić się delikatną skórą.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się o wiele więcej wejdź w odsyłacz z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok