Chcesz przyjechać w nie długim czasie do Gdańska? To piękne miasto, z ciekawą historią, kusi co roku wielu zwiedzających, co szczególnie często sprawia dość duże kłopoty komunikacyjne. W godzinach po południowych transport z lotniska to wyzwanie dla każdego nie mówiąc już o szybkim dojechaniu w okolice głównych atrakcji. Czas biegnie do przodu a przecież w trakcie wolnego weekendu pragniemy zwiedzić jak najwięcej. Co tu zrobić, aby sprytnie wyminąć korki i nie stracić przy tym fortuny? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad jak zwiedzać Gdańsk i okolice bez żadnego stresu.

Citybreak, czyli w wolnym tłumaczeniu weekendowy wypad do miasta” to zyskujący na popularności trend w podróżowaniu. Rosnąca liczba ludzi chce aktywnie spędzać swój wolny czas po za domem dlatego postanawia wyjechać do innego miasta. Niedrogie linie lotnicze sprzedają tanie bilety do najładniejszych miast Europie, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie szybko dolecieć do wybranego miejsca i cieszyć się urokami podróży. Gdańsk, będąc jednym z z najbardziej reprezentatywnych miast w Polsce, jest co rocznie szeroko oblegany przez lokalnych, jak i zagranicznych turystów. Czar zwiedzania mija, kiedy musimy stać w korkach, lub czekamy na opóźniający się pociąg. Jak temu zaradzić? Takie pytanie pada z ust wielu rozdrażnionych podróżnych. My jednak pokazujemy wygodne wyjścia z tego problemu.

Taxi – sprytne rozwiązanie na każdą porę roku

Owszem, taxi to jedno z najdoskonalszych rozwiązań dla tych którzy czekają na transport z lotniska, jak i dla osób, które goni czas. Każdy fachowy taksówkarz wie, jak skutecznie omijać wszelakie korki w centrum miasta. Siedząc w naprawdę wygodnej taksówce, błyskawicznie przyjdziesz do wybranego przez Ciebie miejsca, niezależnie od tego, czy będzie to Oceanarium w Gdyni, czy Jarmark Dominikański w Gdańsku. My, rekomendujemy Wam taxi Gdańsk Shuttle, które zaopatrzone są w foteliki dla dzieci, bezprzewodowy internet i pojemny bagażnik, w którym zmieszczą się wszystkie Twoje bagaże. Firma ta przygotowuje także kompleksowe wycieczki po Gdańsku i po okolicach, co świadczy o jej innowacyjnym podejściu do usług przewozowych. Zapewniamy, że taryfa opłat nie jest większa niż w innych firmach transportowych, zyskując w dodatku przydatne informacje turystyczne i dobrej jakości obsługę.

Rower miejski – sposób na nudę w mieście

Należy to stwierdzić głośno – rowery chyba jeszcze nigdy nie były tak popularne jak dziś. W dużych miastach z łatwością można odszukać systemy rowerów miejskich. Wypożyczenie rowerów miejskich trwa chwilę i nie pochłania dużej ilości pieniędzy. Rower możemy oddać w którymkolwiek miejscu, co sprawia, że co raz więcej turystów odwiedza miasta korzystając z dwukołowców. System miejskich rowerów Nextbike funkcjonuje także w Gdańsku. Wystarczy założyć konto na ich stronie, wpłacić pieniądze na swoje konto i po prostu wynająć któryś z rowerów. Przez pierwsze 20 minut nic nie płacisz. Dalej płacisz zaledwie 1 zł za 1 godzinę jazdy. Następna godzina to koszt 3 zł, a każda kolejna 4. Wystarczy jedynie pamiętać, że nie można wynajmować roweru dłużej niż 12 godzin jednego dnia, ponieważ zagraża to karą finansową. Jeśli nie lubisz siedzieć w miejscu turystą rower miejski to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie.

Słynna SKM zawiezie Cię wszędzie

Gdańsk, to wyjątkowe miasto gdzie po za taksówkami oferującymi ciekawe wycieczki, działa także szybka kolej miejska. SKM to skrót, który znają wszyscy, którzy kiedykolwiek choć na chwile byli w Trójmieście. Ekspresowe pociągi kursują codziennie, od rana do wieczora między Gdańskiem a Gdynią, zapewniając podróżnym komfort i swobodę podróżowania. Kolejki funkcjonują regularnie i dojeżdżają w okolice najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych, jak i handlowych. Bilet na 6 przystanków to koszt zaledwie 3 zł, co sprawia, że SKM to idealne rozwiązanie dla podróżujących szanują swój czas i fundusze. Z SKM dojedziesz w dowolne miejsce, w bardzo krótkim czasie.

Taxi Gdańsk, SKM, czy może rower miejski? Wybór należy do Ciebie. Każda z tych propozycji zapewnia ekspresowy dojazd w wybrane miejsce, bez potrzeby siedzenia w korkach. A w końcu jadąc na weekendowe zwiedzanie, nie chcemy tracić ani jednej godziny. Pomysłowy podróżnik zazwyczaj wyszuka jakieś alternatywne rozwiązanie. W Gdańsku czekają na Ciebie nie tylko wspaniałe zabytki. Świetnie zagospodarowana plaża, wykwintne jedzenie i zabawy dla dzieci, to to na co czekają turyści. W Gdańsku po prostu nie można się nudzić.

Gdańsk Shuttle, to firma która świadczy usługi transportowe powiązane z zwiedzaniem. Ta nowoczesna forma podróżowania staje się co raz bardziej popularna wśród odwiedzających. Możesz zarezerwować konkretną wycieczkę na stronie internetowej firmy. Organizowanych opcji jest mnóstwo – od zwiedzania Trójmiasta, po wycieczkę na zamek w Malborku. Firma gwarantuje kompleksową organizację wycieczek, wraz z rezerwacją obowiązkowych biletów wstępu. Prowadzący w trakcie jazdy taksówką, przekazują nam historię zwiedzanych miejsc. Taxi Gdańsk, to połączenie swobody podróżowania i atrakcyjnej ceny. Niezbyt wygórowane opłaty za transport i luksusowe pojazdy to najważniejsze cechy tej firmy. Zapraszamy na stronę internetową po więcej informacji: transport na lotnisko.

Strona używa cookies
Ok