Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Znowu sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak się za to wszystko zabrać. Są chwile, gdy chcielibyśmy odkryć sposób na szybkie porządki. Magia tutaj nie da rady. Trzeba po prostu podnieść się z kanapy i zacząć działać. Czyste i ładnie pachnące mieszkanie to radość każdej nowoczesnej mamy. Czasami przyjeżdżając do znajomej patrzysz z niedowierzaniem: jak ona to robi? Dwójka dzieci, włochaty czworonóg, praca, fitness i jeszcze ma czas na sprzątanie. Wyjścia są dwa – albo Twoja przyjaciółka nie śpi po nocach i sprząta, albo zna kilka praktycznych trików na codzienne utrzymanie porządku w domu. Taka wiedza z pewnością przyda się każdej z nas, o ile nie skusimy się na skorzystanie z pomocy kompleksowej firmy sprzątającej. Wszystko jest kwestią Twojego wyboru. My pragniemy Ci dziś pokazać, że sprzątanie nie musi być nieprzyjemne. Poznaj kilka zawodowych rad i zostań perfekcyjną panią domu.

Czysta łazienka – kilka wskazówek

Sprzątanie toalety to jedna z najważniejszych prac domowych. Przede wszystkim dlatego, że przez wzgląd na wilgotność dużo szybciej gromadzą się w niej bakterie i groźne grzyby. Jeśli pragniesz, aby Twoja toaleta była regularnie czysta i ładnie pachnąca powinieneś zadbać o odpowiednią konfigurację mebli. Wyrzuć wszystkie niepotrzebne wyposażenie i poukładaj meble w taki sposób by w miarę możliwości, nie zachowywać niedostępnych zakątków. Im skromniejsza toaleta, tym szybciej ją umyjesz. Tak naprawdę do umycia łazienki potrzebujesz 3 substancji – płynu o ogólnym zastosowaniu, płynu do czyszczenia szyb i roztworu do czyszczenia toalet. Taki zestaw umożliwi Ci znakomite efekty. Za każdym razem używaj gumowych rękawiczek, które ochronią Twoje dłonie przed niekorzystnym działaniem substancji żrących. Sprzątanie ubikacji zacznij od wystawienia z niej wszelkich dekoracji, opakowań i ogólnie całego mniejszego zaopatrzenia. Na początku zamieć podłogę, a następnie spryskaj toaletę płynem. Dalej, zmocz płynem uniwersalnym wszelkie akcesoria łazienkowe – od lustra, aż po brodzik prysznicowy i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy umywalce i wannie. Na końcu przeczyść porządnie toaletę jak i podłogę. Przeczyszczanie toalety choć raz na 7 dni, zapewni jej schludny wygląd. Wystarczy tylko 30 minut w każdym tygodniu.

Praktyczne sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to inna bajka. Każdego dnia, przez przyrządzanie posiłków występują w niej różne zabrudzenia. Najtrudniejszy jest odkładający się na płycie kuchennej tłuszcz, który po jednym dniu jest trudny do umycia. Żeby uniknąć tego problemu powinno się ścierać płytę natychmiast po smażeniu. Zajmie Ci to kilka sekund, a oszczędzisz sobie tym późniejszą walkę z zaschniętym olejem. Następnym, w sumie najobszerniejszym gniazdem bakterii jest gąbka do zmywania naczyń. Zdumiona? Na takich elementach zaopatrzenia kuchni, jak gąbki do mycia, czy deski do szatkowania gromadzi się o połowę razy więcej mikrobów aniżeli na muszli klozetowej. Rozmnażanie wirusów umożliwia zestawienie wilgotności, gorąca i okruszków jedzenia. Dlatego też, po każdym zmywaniu, należy myjkę dokładnie odsączyć i pozostawić w przewiewnym miejscu, żeby mogła natychmiastowo wyschnąć. Wymieniaj ją w każdym tygodniu, a usuniesz szkodliwe wirusy w swojej kuchni. A co z kamieniem od herbaty na szklankach? Usunięcie ich jest niezwykle szybkie, a pomocne będą w tym ekologiczne składniki, takie jak ocet, czy cytryna. Wystarczy zasypać kubek sodą kuchenną wymieszaną z jednym z tych dwóch produktów. Kilka chwil odczekać i umyć twardą ściereczką. Efekt gwarantowany. Co również dobrze jest posprzątać w kuchni? Naturalnie lodówkę. Przecież przechowujemy w niej produkty, które później zjadamy. W lodówce kluczowa jest organizacja miejsca. Nie kupuj za wiele na jeden raz. Naładowana lodówka spowoduje, że żywność dużo łatwiej się zmarnuje. Na pierwszej od góry półce ułóż wyroby z najdłuższą datą przydatności do spożycia, oraz upieczone wypieki. Na kolejnych półkach musi znaleźć się jedzenie do odgrzania (np popołudniowy obiad), jak i kiełbasy i produkty mleczne. Najniższa półka jest najzimniejsza, z tego względu w tym miejscu powinno się zorganizować miejsce dla świeżego mięsa, oraz już pokrojonych owoców i warzyw. W dolnej komorze mamy możliwość zmieścić surowe warzywa i owoce, a na skrzydle lodówki takie produkty jak majonezy, jaja i masło.

Dlaczego warto skorzystać z usług firm sprzątających

Oferta firm sprzątających kierowane jest nie tylko do kobiet, które nie chcą czyścić mieszkania, bądź nie mają na to czasu. Skorzystanie z pomocy doświadczonej służby domowej na określony okres czasu, uprości Ci zapoznanie się z fundamentalnymi wytycznymi sprzątania. Później będziesz mogła je wdrożyć samodzielnie. W dzisiejszych czasach firmy sprzątające zapewniają nam kompletne usługi porządkowe w uczciwej cenie. Zajmują się nie tylko myciem kuchni i ścieraniem brudu. Wykonują także usługi takie jak pranie, sprzątanie dywanów bądź czyszczenie mieszkania po różnych okolicznościach, co jest zmorą wielu z nas. Cena pojedynczego sprzątania domu to koszt około 100 złotych. Czasem dobrze jest zatem, zastanowić się nad wynajęciem fachowej firmy sprzątającej?

Jak już sami wiecie sprzątanie bynajmniej nie jest trudnym obowiązkiem. A uwierzcie nam, w świeżym i pachnącym mieszkania poczujecie się o wiele lepiej W nagrodę za zrobione porządki możecie wybrać się do kina, czy kupić sobie ulubioną książkę, co będzie dobrą motywacją na drugi raz. Kupcie także ciepłe zapachy w kompozycji dyfuzora, lub świeczki, a ekspresowo pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z nas jest w stanie zostać dobrą panią domu. Jeśli jednak nie macie wystarczającej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z pomocy fachowej firmy sprzątającej. Polecamy szczególnie jedną z nich: Sprzątanie Toruń

Strona używa cookies
Ok