Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli Ty i Twój partner pochodzicie z odmiennych krajów i jesteście różnego wyznania…

Wesela mieszane to duże wyzwanie. Primo – trzeba sprawić, aby familie obu stron dojechały zgodnie z harmonogramem, po drugie – w czasie świętowania powinny się obopólnie rozumieć, więc pomocne są osoby, które rozumieją oba języki, tertio – program dźwiękowy musi być pewnego rodzaju kompromisem, co znaczy, iż należy go dostosować do gustu Panny Młodej i Pana Młodego. Na takim przyjęciu wspaniale sprawdzi się dj – wodzirej, który wykona oprawę muzyczną w oparciu o oczekiwania Młodej Pary. W Polsce systematycznie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-niemieckie, polsko-hiszpańskie, polsko-bułgarskie, polsko-kanadyjskie, lub polsko-wenezuelskie. Podczas ich aranżowania wypływa sporo kłopotów, jakimi wcale nie muszą martwić się partnerzy, którzy posiadają swoje korzenie w tym samym kraju. W przypadku wesela par „mieszanych” trzeba sięgnąć po „odrobinę kultury” rodzimej oraz egzotycznej. Dotyczy to wszelkich zwyczajów, posiłków, muzyki i innych rozrywek. Kluczowym kłopotem może być język, dlatego warto na ową okazję zaangażować translatora, jeśli Młoda Para, rodzina czy przyjaciele niestety nie mogą tego wykonać. Cały czas będzie tłumaczył wystąpienia oraz omawiał wszelkie obyczaje.
Jak zatem zjednoczyć dwie kultury, inne doświadczenia oraz spowodować, by goście nie „padali z nudów”?

Oczywiście korzystając z pomocy dobrego dj’a – wodzireja

Właściwy dj na wesela mieszane wie w jaki sposób zjednoczyć w trakcie uroczystości dwie odrębne tradycje. Każda familia będzie najprawdopodobniej zupełnie inaczej przygotowana do owej imprezy, więc jakiekolwiek dysonanse powinien on właściwie wykorzystać. Nie jest najważniejsze to, na którego dj’a się zdecydujemy. Powinniśmy jednakże zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • jego doświadczenie w urządzaniu tego typu imprez (rzućmy okiem w jakiej ilości naprawdę uczestniczył)
  • umiejętności wokalne, instrumentalne albo wodzirejskie (trzeba zajrzeć na filmiki z imprez, które przedtem zostały przez niego opracowane)
  • umiejętność wzniecania pozytywnych emocji u osób uczestniczących w analogicznych imprezach (m in. na filmach widać, iż zaproszone osoby na innych zabawach fajnie się bawią)
  • łatwość w dogadaniu się co do drobiazgów
  • spisanie umowy z wszystkimi szczegółami ile zapłacimy za oprawę muzyczną, koszt przedłużenia czasu występowania, repertuar, rodzaje rozrywek itp.)
  • detale – zatem jakiekolwiek kwestie, jakie będą istotne w owym dniu, a które tymczasowo zeszły na plan dalszy (profesjonalizm dj’a, np. obycie, stosowny strój, terminowość)
  • nakreślenie „Planu B”, inaczej kolejnego programu, jaki w przypadku niemożliwości wdrożenia pierwszego „wejdzie w” jego miejsce

Pozostaje jeszcze pytanie: czy częstować dj’a trunkiem w czasie przyjęcia? Z jednej strony raczenie czy to trunkiem, czy to kawałkiem weselnego tortu właściwie nie powinno wywoływać poważniejszych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie pragnie mieć na tak istotnym wydarzeniu osoby odpowiedzialnej za grę, która leży „pod stołem” całkiem pijana… Powinniśmy wybrać rozwiązanie kompromisowe, więc poświęcić jeden indywidualny stolik dla wodzireja z klasyczną „odrobiną” dobrego trunku. W przeciwnym przypadku cała impreza może błyskawicznie się zakończyć, zaś goście będą rozczarowani i niezwłocznie „zmyją się” do domów.

Jakie zabawy może zasugerować dj?

Możliwości jest faktycznie wiele. Możemy zaproponować własne koncepcje lub zdać się całkowicie na kreatywność wodzireja. Gry można podzielić na gry powiązane z czepieniem, rozrywki taneczne, losy itp. Istotne jest, aby wymieszać gry integracyjne (na których goście mają możliwość rozmawiać ze sobą i się bawić), standardowe (baloniki z zadaniami, sznurek i taniec albo świstaki), neutralne (ażeby uniknąć stagnacji na weselu). Świetnym pomysłem są również konkursy, gdzie do zyskania jest taniec z Panną Młodą albo Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu nie powinny pojawić się gry o mocnym zabarwieniu seksualnym, prostackie bądź upokarzające którąś ze stron. Dj może zebrać gości do odtańczenia narodowego tańca konkretnego kraju, m in. corridę, poloneza, kankana, krakowiaka. Nim powstanie program gier powinniśmy podyskutować z rodzicami, dziadkami i innymi zaproszonymi osobami o rytuałach kraju, z którego pochodzą oraz wybrać wraz z nimi te najbardziej trafne. Jeśli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, powinniśmy z nim obowiązkowo omówić wszystkie niuanse. Powinien złączyć różne style muzyki, aby każdy z przybyłych miał możliwość bawienia się przy ulubionych melodiach.

Warto pamiętać!

W trakcie brytyjskiego wesela rodzina i przyjaciele na własną rękę płacą sobie za alkohol. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który opłatę reguluje familia Młodej Pary. Tym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku uroczystości ślubnej.

Więcej informacji znajdziesz klikając w link obok – dj na wesele mieszane

Strona używa cookies
Ok