Jak zaplanować, zorganizować i udekorować swój ślub?

organizacja ślubów toruń

organizacja ślubów toruń

Ceremonia ślubna to niemal dla wszystkich par młodych kluczowe doświadczenie w życiu. Nie ma w tym nic dziwnego, iż przyszli małżonkowie dbają o to, aby ich ślub był niepowtarzalny. Stąd wiele osób, które chcą się pobrać, sporą wagę przywiązuje do tego, aby jak najlepiej zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest m. in. to jakie sprawia wrażenie restauracja, a także jak wygląda wnętrze miejsca, gdzie odbędzie się ślub, oraz jakie ozdoby będą obecne podczas ceremonii, czyli ogólnie rzecz biorąc – idzie o kwestie dodatków dekoracyjnych.

Mamy za sobą czasy, kiedy wystarczył jeden zwiędły kwiatek na stołach, wielokolorowe baloniki czy ceratowe obrusy. Nic dziwnego – w końcu jest to niesamowicie znacząca impreza i możliwości na zrobienie jej cudownej dekoracji jest zdecydowanie wiele. Zatem jakie mamy do wyboru dekoracje weselne i co czym warto pamiętać?

Polecane dekoracje weselne

Dekoracje weselne są na ogół zrobione ze szklanych elementów, drewna, czy z materiałów tekstylnych. Jeśli idzie o dominujące barwy, to nie ma obowiązku aby były to typowa biel, czy odcienie różu lub czerwonego. Często pary młode decydują się na różne kolory, często bardzo intensywne. Popularnością cieszy się przykładowo fioletowy, błękitny czy szafirowy.

Ciągle bardzo popularnym elementem ozdobnym na weselach jest klimatyczne światło LED. Jest ono łatwe w podwieszaniu, prezentuje się efektownie, i przede wszystkim tworzy niesamowite wrażenie. A oprócz tego światło jest w stanie ukryć widoczne mankamenty wnętrza, jeśli takowe są. Jednak bywa jednak, że pary zamiast światła ledowego, wybierają latarnie lub po prostu świece.

Dekoracje weselne – inspiracje

Tak naprawdę to możemy wszystko przyozdobić, bo ozdoby nie muszą być ani monotonne, ani pospolite, opcje są prawie nieskończone: od ozdób kwiatowych (m.in. bukiety na stoły), przez dobrane światło sali. Jeżeli idzie o podstawowe oraz zazwyczaj dekorowane elementy na przyjęciach weselnych, to niewątpliwie są to stoliki oraz krzesła. Na stoły najczęściej układa się bukiety w ciekawych wazonach, bileciki z nazwiskami gości weselnych, niewielkie upominki. Na siedzenia zakłada się eleganckie futerały, zdobi je się ponadto tasiemkami jak i kwiatami. Na oddzielną uwagę zasługuje również „kącik” pary młodej, który najczęściej podkreśla się bardziej finezyjnymi dekoracjami.

Natomiast gdy idzie o pomysły na dekoracje weselne, przeważnie elementy dekoracyjne ceremonii odpowiadają aktualnej porze roku. Na przykład w lato na stołach dominują słoneczniki, zamiast tradycyjnych róż. Dekoracje weselne mamy możliwość również obmyślić w taki sposób, by odzwierciedlały one charaktery nowożeńców lub ich upodobania. Tak jest m. in. w przypadku ceremonii ślubnych, gdzie partnerzy pochodzą z różnych kultur i zależy im na zestawieniu ich dwóch tradycji.

Brak czasu a dekoracje ślubne – jak temu zaradzić?

Tylko z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając w głowie tyle rzeczy związanych z planowaniem wesela znajdzie się również czas na szukanie stosownych dekoracji ślubnych? Pary, które ceremonie mają za sobą, potwierdzą że samodzielny dobór dekoracji weselnych był nie tylko żmudny, ale też nerwowy. Ale co było dla nich najgorsze, to fakt, że rezultat finalny ich samodzielnego ozdabiania niezwykle odbiegał od wizji, którą sobie stworzyli.

Obecnie wybór dekoracji oraz możliwości ich wykorzystania jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie interesują się tym faktem, wybór spośród tylu propozycji, jest w stanie zupełnie zrazić. A nie zapominajmy, że przecież dekoracje dotyczą nie tylko pomieszczeń. To również przykładowo dekoracje na samochód albo zdobienie wejścia prowadzącego na salę weselną.

Absolutnie nie znaczy to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z atrakcyjnych dekoracji weselnych. Przyszła para nie musi także zgadzać się na dekoracje ślubne, które są „gratisem” wybranej restauracji czy innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie ozdoby są monotonne i przeważnie nie pasują przykładowo do charakteru imprezy weselnej tła muzycznego itd.. Notabene przeważnie parom zależy właśnie na tym, by dekoracje weselne oddawały charakter ich związku, a nie były kopią każdego zeszłego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela możemy zlecić fachowej firmie, która wyczaruje wyśniony nastrój w tak ważnym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich pomysłów, konsultant pomoże wam dokonać wyboru, wskaże pozostałe opcje, zainspiruje, a najważniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i uciążliwe.

Konsultant ślubny – pomocnik w organizacji ślubu

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy sali weselnej posiada ponadto inne zalety. Jedną z nich jest fakt, że nie trzeba nabywać ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem ceremonii weselnych dysponują własnymi dekoracjami. Dzięki temu odpada kłopot związany z kosztami na dekoracje, które doskonale wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich demontowanie i poszukiwanie miejsca, gdzie możemy je schować, jest dość skomplikowane. Ponadto znaczna część z elementów dekoracyjnych jest niepraktyczna do zastosowania we swoim mieszkaniu.

Organizacja ślubu przez agencję

Przede wszystkim taka firma omówi z tobą twoją wizję, uwzględni twoje plany i możliwości, skonsultuje z tobą temat główny dekoracji weselnych, w tym również kolory i ułożenie kilkunastu a potem sporządzi projekt dekoracji wesela.

Takie podejście ma sporo zalet. Prócz tego, że nie trzeba się zadręczać się, tym, czy na pewno zostało zrealizowane oraz czy dekoracje będą do siebie pasować to jednocześnie przyoszczędzicie mnóstwo czasu oraz nerwów. Jeśli chcecie pomocy przy dekoracjach weselnych, to na pewno warto poznać możliwości, które oferuje konsultant ślubny. Aby otrzymać więcej informacji o dekoracjach weselnych, kliknij w widoczny link: dekoracje ślubne Toruń.

Strona używa cookies
Ok