Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć ?

Decydując się na podróż należy zatroszczyć się o dobre przygotowanie. Szczególnie gdy wybieramy się w góry albo planujemy długie zwiedzanie, warto pamiętać nie tylko o zaopatrzeniu wody czy prowiantu, ale także zabraniu zimnego lub ciepłego napoju. Wielu z nas uwielbia podróżowanie z termosami turystycznymi, które przez dużą ilość czasu utrzymują chłód lub ciepło kawy, herbaty albo innego napoju. Jakie termosy są uznawane za najlepsze oraz z jakiej przyczyny? Zazwyczaj szczególnie interesującym nas kryterium jest długość zachowywania temperatury, chociaż tak samo istotna jest wytrzymałość oraz szczelność. Pośród szczególnie popularnych turystycznych termosów wyróżniamy termosy firm Stanley, Thermos i Esbit, z tego powodu warto się im przyjrzeć.

Który termos turystyczny wybrać?

Wybierając termos turystyczny nalepiej zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów, jakie mówią, czy turystyczny termos spełni swoją funkcję w określonych warunkach, czy też nie. Istotna jest tutaj funkcjonalność, struktura oraz surowce, z których termos jest wykonany. Im silniej zależy nam na trwałości, tym powinniśmy szukać termosu przygotowanego z najlepszej jakości tworzyw, jakie nie mają szkodliwych substancji oraz korzystnie wpływają na właściwe działanie turystycznego termosu.

Najlepiej również pomyśleć o tym, aby termos miał zewnętrzną powłokę, za pomocą której mamy gwarancję, że termos turystyczny nie ucieknie się nam z dłoni też w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak dalekie przewidujemy wycieczki, powinniśmy dopasować pojemność wybranego termosu. Zazwyczaj turystyczne termosy sprzedawane są w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im mniejsza wycieczka tym mniejszy termos wystarczy. Na całodniowe wycieczki warto kupić większy termos.

Najważniejszym parametrem, którym najlepiej się kierować, chcąc sprawdzić, który termos turystyczny wybrać jest czas zatrzymania temperatury. W tym zakresie ważny jest nie tylko sam czas zatrzymania ciepła bądź zimna, ponieważ w przypadku świetnych termosów będzie to nawet cała doba, ale również zakres temperatur. Nie istnieje termos, który zatrznyma przez długi czas dokładnie tę samą temperaturę. Warto nie zapominać, że im lepiej wypełniony termos, tym dłużej będzie on pełnił swoje zadanie. Aby jednak turystyczny termos był najlepszy, musi mieć właściwy korek. To ten element decyduje o trwałości termosu. Zazwyczaj zamknięcia są odkręcane albo automatyczne z przyciskiem. Jeśli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie zachowa temperatury.

Szczególnie popularne turystyczne termosy

Na rynku mają dużo turystycznych termosów, chociaż szczególnie popularne oraz polecane pochodzą od trzech firm, od lat tworzących tak samo termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a do tego termiczne kubki (one słabiej sprawdzają w czasie wielogodzinnych wycieczek oraz charakteryzują się niższą pojemnością) dobrej jakości. Bardzo znane turystyczne termosy pochodzą z firm: Stanley, Thermos i Esbit. Są one bardzo cenione przez różnych wielbicieli wycieczek i podróży. Czym cechują się ich termosy?

Termosy turystyczne firmy Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley mają prawie wiekową tradycję powstawania. Projektowane od prawie stu lat termosy ze stalowym wkładem są niezwykle trwałe oraz od lat sprawdzały się w największych wyprawach. Zdaniem firmy są tak doskonałe, że dadzą radę służyć przez wiele lat w najtrudniejszych warunkach, polegając na swoich zdolnościach termicznej izolacji. Jak już wiemy, umiejętność zatrzymania temperatury zależy od napełnienia i wielkości turystycznego termosu oraz elementów budowy. Wszystkie modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W zależności od modeli turystyczne termosy firmy Stanley do posiłków lub napojów utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h w mniejszych termosach do 20-24h w większych, a nawet do 40h przy największych termosach (1,3l);
  • termoizolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc izolacja termiczna w przypadku turystycznych termosów Stanley jest bardzo dobra. Trzeba jednak wiedzieć, że żadnym termosie temperatura nie jest stała i z upływem przemijających godzin stanie się nieco wyższa/niższa.

Termosy turystyczne firmy Thermos

Inną tak samo znaną oraz szczególnie zalecaną firmą projektującą turystyczne termosy oraz termiczne kubki jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród produkujących termosy od wielu lat, z najwyższej jakości materiałów i surowców. Ponadto Thermos tworzy produkty w swoich fabrykach, bez pomocy innych firm.

Produkty marki Thermos zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy turystyczne firmy Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat zdobywa sukcesy na rynku, w tworzeniu swoich obiadowych termosów oraz termosów na napoje. Ich szeroka oferta termosów i kubków zachęca użytkowników, a doskonałe właściwości zachowywania temperatury, jakość i dobra cena, zachęcają, aby przynajmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, zachowanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach około 40 °C.

Czy termos można czyścić w zmywarce?

Pamiętajmy, że kubków termicznych oraz termosów nie należy czyścić w zmywarce. Producenci termosów mówią, że w zmywarce da się czyścić tylko korek, ale nie dotyczy to każdego modelu. Zazwyczaj termosów nie wkładamy do zmywarki, dlatego że silne detergenty oraz wpływ wysokiej temperatury w czasie czyszczenia, może destruktywnie wpłynąć na ich właściwość do utrzymywania temperatury.

Termos obiadowy

Strona używa cookies
Ok