Termos obiadowy, potrzebne do pracy i na wycieczkę.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na półkach znajdujemy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to stosunkowo długi okres od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu skonstruowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie pochodzi od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas są świadomi czym jest termos, aczkolwiek mała część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, zbudowane z podwojonych ścianek, pomiędzy którymi jest obszar próżni termicznej. Ściany są cieniutkie ,dzięki czemu wymieniają one jak najmniejszą ilością ciepła. Utrata ciepła jest również minimalizowana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która pokryta jest osłoną odbijającą światło. Całość sprawia, że termos utrzymuje nasze danie lub napój w idealnej temperaturze przez długi okres czasu. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzai termosów, możemy wybierać w barwach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także wykorzystaniem, na przykład, są termosy tradycyjne, znane wszystkim, o standardowym kształcie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do żywności, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych przede wszystkim, to znaczy są one po pierwsze, dużo bardziej pojemne, po drugie mają zupełnie inną budowę, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej rozbieżności.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc duże ilości czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz z rodziną czy w samotności, w góry, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez konieczności spędzania dnia jedząc tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to przydatne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało potrzebuje nie byle jakiego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez następne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Dużą role przy wyborze ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Ważną kwestią jest również materiał, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które jednak słabo trzymają ciepło oraz termosy ze szkła i ze stali, które bardzo dobrze sobie radzą. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak trwałe. Kolejna kwestia jaką powinno się rozważyć przed zakupem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być automatyczny, z uszczelką i łączony. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten pierwszy, gdyż przez ten rodzaj ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; produkowane w ten sposób, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać na wycieczkę warto pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz profesjonalnie wykonane termosy lepszej jakości o chropawej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć gwarancje, że termos nie wyślizgnie się nam z rąk; na dodatek, prezentują się one o wiele lepiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie jedzenie możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym przeświadczeniem, jako,że nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co ciekawe, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i posiadają jednak jedną wadę, trzymają one ciepło o wiele krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i ochoczo nabywane. Chcąc poprawić jakość swoich posiłków w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś wartościowego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; mają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne wykorzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc bycia zadowolonym z ciepłego jedzenia przez długi okres czasu. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym korzystaniu należy je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Strona używa cookies
Ok