Termokubek najlepszy dla Ciebie

O termokubkach rozmyślamy szczególnie w sezonie zimowo-jesiennym, jeżeli planujemy nosić gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Zapominamy , że kubki termiczne nie tylko utrzymują ciepło, ale też są wyśmienite do noszenia chłodnego napoju w upały. Jaki kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy głowisz się nad termosami turystycznymi. Najlepszy termiczny kubek na kilka godzin zachowa goraco kawy czy herbaty oraz zimno napoju. Ze względu na to z kubka termicznego można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach.

Co jest ważne, kupując termiczny kubek?

Jeśli decydujemy się na zakup kubka termicznego, warto najpierw ocenić parę ważnych szczegółów. W głównej mierze niezwykle istotny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego zastosowanie oraz poziom zatrzymania ciepła lub zimna. Drugim detalem jest przykrywka . Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na porządanym poziomie, ale również zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Powinno się także zwrócić uwagę na kształt kubka oraz jego objętość. Kubki termiczne o średniej pojemności nie będą dobre na długich wyprawach, ze względu na to w tym apekcie najlepiej dostosować pojemność kubka do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma duże znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce lub nawet w rękawiczce. Dodatkowo musi być stabilny, a jeżeli chcemy używać go w samochodzie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek doskonały do pracy lub do biura

Termiczne kubki zazwyczaj kupujemy do pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy najlepiej jednak uzależnić od specyfiki pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, które mają dłuższy czas utrzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać malowniczy termiczny ceramiczny kubek, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że występują w różnych wzorach i kolorach, to do tego są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Czasami do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one krócej zachowują ciepło i zimno. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie najlepszy dla kierowcy lub dla budowlańca. Choćby z uwagi na to, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być najlepiej lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Dlatego zwykle wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one dość tanie, posiadają sporo wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Łatwo wejdą do tornistra i są nietrudne w obsłudze. I choć krócej zachowują zimno lub ciepło i nie są tak trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie potłuką się tak jak np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry też na spacer, gdy potrzebujemy lekkiego kubka, ale nie skupiamy się na długotrwałym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe zachowanie ciepła lub zimna jest potrzebne, warto wybrać termiczny kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w noszeniu, wygodne, a dodatkowo są wolne od związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i można je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę zwykle patrzymy, aby termiczny kubek bardzo długo zatrzymywał zimno lub ciepło napoju w środku. Z uwagi na to doskonałym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Te kubki termiczne najdłużej wśród innych zachowują ciepło lub zimno, z uwagi na to, że są wybitnie izolowane, co sprawia, że zachowują zimno lub ciepło na wiele czasu. Dodatkowo mają trwałą budowę i są niemal obojętne na upadki. Wadą stalowego kubka termicznego jest zaledwie jego waga, bo jest on masywniejszy niż inne.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W samochodzie trzeba mocno uważać, więc termiczny kubek do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny i świetnie zachowuje zimno lub ciepło. Kubki termiczne porcelanowe, szklane czy plastikowe są za bardzo nieodporne na uszkodzenia, aby nadawały się do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe i przez długi czas zachowują ciepło lub zimno napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty zwykle cenimy produkty z dobrym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój właśny charakter, z kolei ceramiczne kubki dużą ilość pięknych wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki termiczne także charakteryzują się obszernym wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Strona używa cookies
Ok