Termiczny kubek idealny na każdą okazję

O kubkach termicznych myślimy przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym, kiedy chcemy nosić gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy np. na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy , że kubki termiczne nie tylko przedłużają gorąco, ale też są wyśmienite do przechowywania zimnego picia w upały. Który kubek termiczny będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka do codziennego stosowania, czy bardziej interesujesz się termosami turystycznymi. Najlepszy termiczny kubek na kilka godzin utrzyma gorąco kawy lub chłód picia. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, więc będzie dobry w wielu sytuacjach.

Na co patrzeć, kupując termiczny kubek?

Jeżeli przewidujemy zakup termicznego kubka, warto w pierwszej kolejności przemyśleć kilka istotnych elementów. W głównej mierze szczególnie istotny jest materiał jego wykonania. Tak dostosujemy jego przeznaczenie i trwałość zachowania zimna albo ciepła. Kolejnym detalem jest przykrywka termicznego kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zachować ciepło lub zimno w środku na pożądanym poziomie, ale także gwarantować komfortowy sposób picia. Trzeba również sprawdzić kształt termicznego kubka i jego pojemność. Kubki termiczne o średniej pojemności nie sprawdzą się na wielogodzinnych podróżach, ze względu na to w tym aspekcie powinniśmy dopasować rozmiar termicznego kubka do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma też wartość pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w ręce czy w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w aucie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny do biura, do pracy

Termiczne kubki zazwyczaj nabywamy do pracy. Patrząc na materiały, z których są wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy warto jednak uzależnić od stylu pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie gwarantują długi czas trzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać piękny termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany lub stworzony z tytanu. Nie dość, że występują w różnych wzorach i kolorach, to na dodatek są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one słabiej zachowują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie dobry dla kierowcy czy dla budowlańca. Choćby dlatego, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na zniszczenie.

Który termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być głównie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z uwagi na to przeważnie wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo niedrogie, mają wiele kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez przeszkód wejdą do tornistra i nie sprawią trudności w użytku. I chociaż nie tak długo zachowują ciepło lub zimno i nie są tak trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie potłuką się tak jak np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny wyśmienity na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry też na spacer, gdy szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie skupiamy się na długim utrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest potrzebne, lepiej wybrać kubek termiczny z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo nie mają w składzie związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je zarysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki nada się w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę szczególnie zależy nam, aby termiczny kubek jak najdłużej zachowywał zimno lub ciepło picia w środku. Ze względu na to najlepszym kubkiem termicznym na wycieczkę jest kubek stalowy. Takie termiczne kubki najlepiej wśród innych zachowują zimno lub ciepło, dlatego że są doskonale izolowane, co sprawia, że utrzymują temperaturę przez wiele czasu. Co więcej mają solidną budowę i są niewzruszone na upadki. Minusem kubka stalowego termicznego jest tylko jego waga, dlatego że jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W aucie powinniśmy bardzo uważać, z uwagi na to termiczny kubek do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny i dobrze trzyma temperaturę. Kubki termiczne szklane, porcelanowe czy plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do auta. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane tytanu lub ze stali. Te kubki są trwałe i świetnie zachowują zimno lub ciepło napoju.

Najlepszy termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów przeważnie cenimy produkty z ładnym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Kubki szklane posiadają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki niezliczoną ilość pięknych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe termiczne również cechują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubki Contigo

Strona używa cookies
Ok