Kubek termiczny idealny dla każdego

O termicznych kubkach myślimy szczególnie w czasie jesienno-zimowym, jeśli planujemy wziąć ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także na przykład na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Zapominamy , że kubki termiczne nie tylko przedłużają gorąco, ale także są dobre do zabierania ze sobą zimnego picia gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka do codziennego stosowania, czy interesujesz się turystycznymi termosami. Wyśmienity kubek termiczny na kilka godzin zachowa goraco herbaty czy kawy lub zimno picia. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, więc sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając kubek termiczny?

Jeśli podejmujemy zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności ocenić parę istotnych szczegółów. Po pierwsze najbardziej ważny jest materiał jego produkcji. Tak dostosujemy jego zastosowanie i trwałość utrzymania ciepła lub zimna. Następnym detalem jest pokrywka . Powinna być nie tylko szczelna, żeby zatrzymać temperaturę w środku na porządanym poziomie, ale również zapewniać wygodny sposób picia. Należy także dopasować kształt kubka i jego objętość. Termiczne kubki o średniej pojemności nie sprawdzą się na długich wyprawach, z uwagi na to w tej sprawie lepiej dopasować rozmiar kubka do swoich potrzeb. Oprócz jego kształt ma także znaczenie pod względem zastosowania. Chcemy, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce lub nawet w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a jeśli chcemy korzystać z niego w aucie, warto by mieścił się w miejscu przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do biura, do pracy

Termiczne kubki zazwyczaj nabywamy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z których zostały wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka do pracy warto jednak uzależnić od formy pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki, jakie mają długi okres trzymania zimna lub ciepła. Możemy wybrać piękny termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu kolorach i wzorach, to na dodatek są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż te słabiej trzymają ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie doskonały dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Chociaż ze względu na, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Jaki kubek termiczny będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być zdecydowanie wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z uwagi na to zwykle kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo tanie, posiadają sporo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Łatwo wejdą do plecaka i są nietrudne w korzystaniu. I choć krócej utrzymują zimno lub ciepło i są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozbiją się jak np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny wyśmienity na spacer

Plastikowy kubek termiczny nada się także na spacer, gdy szukamy lekkiego kubka, ale nie polegamy wielogodzinnym zachowaniu temperatury. Jeśli jednak dłuższe zatrzymanie ciepła lub zimna jest istotne, rozsądniej zdecydować się na termiczny kubek z tritanu. Są one łatwe w noszeniu, wygodne, a ponadto są wolne od związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są droższe i można je zarysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki nada się w trakcie wycieczki?

Planując długą wycieczkę szczególnie najważniejsze, żeby kubek termiczny bardzo długo zachowywał ciepło lub chłód picia w środku. Ze względu na to najlepszym kubkiem na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Te termiczne kubki najdłużej ze wszystkich utrzymują temperaturę, ze względu na to, że są doskonale izolowane, co sprawia, że utrzymują zimno lub ciepło na wiele czasu. Dodatkowo mają trwałą budowę i są niemal obojętne na upadki. Wadą kubka stalowego termicznego jest tylko jego ciężar, bo jest on cięższy niż inne.

Kubek termiczny najlepszy do samochodu

W samochodzie trzeba bardzo uważać, więc kubek termiczny najlepszy do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i dobrze trzyma zimno lub ciepło. Termiczne kubki porcelanowe, szklane czy plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do auta. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są wytrzymałe i długo utrzymują temperaturę napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty zwykle cenimy produkty z dobrym wyglądem, więc najlepiej sprawdzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Szklane kubki mają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki niezliczoną ilość ładnych wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki termiczne także charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Strona używa cookies
Ok