Małe rzeczy wywołują często duże zmiany. Pozorne koncepty modernizują rzeczywistość. Zauważmy jak nieduży kamyk rzucony na tafle wody może wzburzyć całe jezioro. Ludzi od zawsze fascynowało to co nie poznane. Przez to mamy szansę dziś czerpać z dużej liczby praktycznych wynalazków, które są śladami ich pokolenia. Tak naprawdę wszystko zapoczątkowało się od najzwyklejszych rozwiązań. Wyobraź sobie, że przebywasz dużą część swojego życia w chłodnej i słabo oświetlonej grocie. Obserwujesz rzeczywistość i dostrzegasz jak pojedyncza błyskawica rozpala wielki ogień. Wtedy zaczynasz odkrywać, że ogień jest Ci potrzebny. Przypuszczalnie w taki sposób przed wieloma laty pewna osoba rozpaliła pierwsze ognisk.o Ów anonimowy śmiałek prawdopodobnie nie wiedział jaki wpływ miał na rzeczywistość przychodzących po nim pokoleń. Ogień jest dla nas źródłem ciepła i niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zakończyły się odkrycia. Tomasz Edison zamknął światło w niewielkiej, szklanej kulce, którą dziś nazywamy żarówką. Przez sporo lat stała się ona nieodłącznym składnikiem zaopatrzenia naszych domów. Jej popularność została jednakże zagłuszona 80 lat później, gdy została odkryta nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami nieznane możliwości. Natychmiast zostały wyprodukowane energooszczędne żarówki stosowane w domach i samochodach. Użyciem żarówek LED zaciekawili się także producenci wielkoformatowych ekranów. Dzisiaj ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wprowadziły rozrywkę i reklamę na całkiem nowy szlak. Dziś jesteśmy świadkami rewolucji LED, która przewyższyła inne źródła światła. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio – video które zużywają diody LED.

Ekrany LED – tętniący kolorami obraz

Ekrany LED są nagminnie używane w trakcie masowych imprez muzycznych, a także w ogromnych centrach handlowych. Ich zadaniem jest wyświetlanie obrazu i reklam o wysokiej rozdzielczości przez całą dobę. Z takiego powodu przy zakupie poszczególnego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Wskazuje on moc świetlną urządzenia. Stąd też dla ekranów działających na zewnątrz wartość luminancji powinna wynosić od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów typu indoor wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych oferują nam najczęściej dwa typy wyświetlaczy – DIP i SMD. Technika DIP powstała najwcześniej. Jednakże dzięki dużej sprawności ciągle jest używana w strukturze układów scalonych wielu maszyn. Ten rodzaj diody LED zapewnia zwykle od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest bardzo dobrym wynikiem. Z kolei dioda SMD ma budowę płaskiego chipu, który dzięki nie znacznym rozmiarom może być stosowany praktycznie wszędzie – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Diody z gatunku SMD mają znaczną przewagę nad pozostałymi żarówkami, gdyż mogą emitować światło w mieszance kolorów czerwony-zielony-niebieski w obszarze jednego urządzenia, co sprawiło, że są najchętniej używane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by kompletnie spełniały swoje zadanie powinny być wyposażone w odpowiednie warstwy ochronne. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni strukturę urządzenia przed niesprzyjającymi warunkami. Warto jest także wyposażyć ekran w dodatkową ochronę przed kurzem. Współczynnikiem, który pokazuje nam stopień zabezpieczeń wyświetlacza jest wskaźnik IP. Zazwyczaj możemy kupić ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby wspomnieć również, że ekrany LED produkowane są w dwóch wariantach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z takiego względu dobrze jest poprosić sprzedawcę o konkretne informacje na ten temat.

Bandy LED – atrakcyjna reklama w obiektach sportowych

Biorąc udział w wydarzeniach sportowych zapewne niejednokrotnie myśleliście o tym jak pracują ekrany ulokowane wokół areny. Są to bandy LED, które przez wzgląd na bardzo dobry stopień zabezpieczeń i znakomitą wytrzymałość na uszkodzenia, mogą być wykorzystywane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Identycznie jak ekrany LED, bandy LED produkowane są w dwóch modelach – wewnętrznym i zewnętrznym. Łączą je porównywalne parametry wyświetlaczy i funkcje, takie jak pokazywanie wiadomości sponsorów imprezy.
W bandach zewnętrznych montuje się najczęściej plamkę o rozmiarze od 10 do 20mm co umożliwia widzom zaobserwować obraz o doskonałej jakości nawet z dużej odległości. Bandy typu indoor mają wbudowane zdecydowanie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych troszczą się również o ich błyskawiczny montaż, stąd też w strukturze band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są dodatkowo zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Bardzo istotne jest także, aby nad wyświetlaczem przymocować gumowy daszek, który zabezpieczy zawodników przed dolegliwościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Dzisiaj ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę nabyć w bardzo umiarkowanych cenach. Modułowa budowa tych urządzeń umożliwia nam zbudowanie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet jakimkolwiek kształcie. Jeżeli jednak nie chcemy kupić urządzeń diodowych na własność, możemy skorzystać z oferty wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED zawsze proponują swoim Odbiorcom odpowiednie rozwiązania w niezwykle praktycznym wydaniu. Z nimi możecie zobaczyć znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech tworzy ekrany LED i bandy LED o wysokiej jakości wyświetlacza i użytecznych funkcjach. Rekomendujemy ją wszystkim osobom, które wypatrują urządzeń audio-video o naprawdę doskonałej sprawności. Wejdźcie na ich witrynę i dowiedźcie się więcej: bandy LED.

Strona używa cookies
Ok