Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie

Paulo Coelho

Wilk syty i owca…syta – czyli jak zorganizować najpiękniejsze urodziny

Kiedy poszukujesz innowacyjnie przygotowanej uroczystości dla Twojego malucha, możesz zaufać naszemu wieloletniemu doświadczeniu i oddaniu pracy dla najmłodszych. Na klasycznych spotkaniach, w których biorą udział osoby dorosłe, dzieci bawią się przez pierwszych kilka chwil. Później przychodzi czas na ważne pytania, które raz po raz sypią się jak z rękawa: „A kiedy pojedziemy do domu?”, „Długo jeszcze?”, „Mogę teraz iść?”. Być prawdopodobnie często słuchamy to od swojego dziecka, które było zaproszone przez kolegę albo koleżankę. Nie zamierzamy opuszczać zbyt szybko imprezy, bo „nie wypada”. Co w takiej sytuacji zrobić? Skutecznym sposobem jest wynajęcie animatora czasu wolnego. Powinien mieć wykształcenie pedagogiczne, odpowiedni kurs i gotowość do pracy z kilkulatkami. Rekrutujemy tylko więc animatorów, w asyście których dzieci czują się bezpiecznie oraz radośnie spędzają czas. Oferujemy Państwu zatem różne wariacje dziecięcych event’ów zapewniające doskonałą zabawę, w czasie której ani solenizant, ani jego goście nie będą mieli czasu na nudę. Trzeba wspomnieć o konsultacji z nami w sprawie jadłospisu: ma być ono zwyczajowe czy specjalne, np. w przypadku alergii?

Szalona metamorfoza w księżniczkę lub Batmana w jeden dzień!

Zarys imprezy rodzaju uniwersalnego nie posiada jakichkolwiek określonych reguł, za wyjątkiem – angażowania wszystkich gości w ciekawe formy zabawy. Kompetentna wyszkolona kadra jest w stanie zaadoptować projekt tak, żeby był odpowiedni dla wieku, nastroju oraz oczekiwań wszystkich bawiących się. Animatorzy mogą swobodnie przechodzić z jednego tematu w drugi nie tracąc jednocześnie oglądu całości. Oto kilka propozycji: Kraina Smerfów, Piraci, Dziki Zachód, Sport (z wręczeniem medali i dyplomów).
Takie motywy wydają się funkcjonować jako oczywiste, skoro np. bajkę „Smerfy” zna właściwie dowolne dziecko. Nasz personel działa w czarodziejski sposób, iż impreza ma wyjątkowy charakter, natomiast atrakcje nie dublują się. Nastrój, odpowiednia oprawa, misternie przyozdobiony tort urodzinowy i bogactwo najrozmaitszych konceptów – to jest to na co liczy jubilat. Naszym celem jest wywołanie uśmiechu na jego twarzy, wszystkich gości oraz samych rodziców, a także sprawienie, ażeby ten ważny dzień nie odszedł w niepamięć.

Scenariusz odpowiadający konkretnym potrzebom

Momentami nasz szkrab wybudza się z rana na trochę dni przed własnymi urodzinami i tworzy tysiąc pomysłów na minutę. Zasypuje nas nimi, nim jeszcze zdążymy przełknąć śniadanie, i zdają się one totalnie do siebie nie przystawać. W takim przypadku nie ma sensu znajdować któregoś stałego tematu, który będzie przewijał się przez całe urodziny. Dajmy puścić wodze wyobraźni i naszemu dziecku, a także sobie samym. Przypuszczalnie z tej „burzy umysłów” powstanie naprawdę coś zaskakującego. Resztę można pozostawić nam!
Jeśli zatem chodzi o zabawy posiadające ogólną ideę, to przy powstaniu takich okoliczności można tematykę imprezy dobrać z naszej oferty lub zostanie ona w sposób szczególny sformułowana oraz dopięta na ostatni guzik zgodnie z oczekiwaniami solenizanta. Istnieje możliwość wyprawienia kameralnego spotkania, jeśli liczba uczestników jest względnie niewielka. Koncentrujemy całą swoją uwagę na tym, która sala zabaw optymalnie spełni swoją rolę, jak powinna być zaopatrzona i czy będzie w niej dostatecznie dużo miejsca.

Imprezy dla wyjątkowych solenizantów

Koordynacja urodzin dla niepełnosprawnego dziecka jest wymagająca i długotrwała. Bo jak dostosować cały plan, rozrywki i salę, by mógł z nich korzystać solenizant i wszystkie dzieci, które takiej komplikacji nie posiadają? Bądź odwrotnie – któreś spośród zaproszonych kilkulatków ma dysfunkcję? Rozwiązaniem jest oddanie w dobre ręce, słowem zawodowcom, zaaranżowania całej imprezy. Zdarza się, że trudności pojawiają się już podczas początkowych posunięć związanych z wydarzeniem. Gorzej jest, gdy dzieje się to już trakcie…Wtedy ciężko opanować zaistniały w kilka sekund nieporządek. Wszelakich korekt należy dokonać wraz ze specjalistami co najmniej 2 tygodnie przed przewidywaną imprezą. Drobne modyfikacje w modelach zabaw są realizowane na miejscu przez animatorów. Może nim być w tym przypadku osoba, która faktycznie potrafi postępować z dziećmi wymagającymi specjalnej opieki. Przede wszystkim rodzaje gier muszą być takie, aby nikt nie czuł się pozostawiony na marginesie. Urodziny mają być ekscytujące, a nie smętne. Nasz zespół posiada doświadczenie w wymyślaniu tego typu programów tego ważnego dnia dla dzieci z niepełnosprawnością, które przystosowywane są do ich możliwości. Wchodząc na naszą stronę dowiesz się więcej o naszej ofercie: sala zabaw Poznań.

Strona używa cookies
Ok