Etapy przygotowania dobrej imprezy – DJ, żartobliwe zaproszenie i menu

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy wiemy z doświadczenia, że idealne imprezy to takie, które krótko mówiąc nie są ustalone „od deski do deski” – czyli sporo rzeczy najzwyczajniej w świecie odbywa się spontanicznie. Czasami jest tak, iż im bardziej nie mamy ochoty się przygotowywać oraz nie chce nam się wyruszać do znajomych, to impreza jest jeszcze bardziej interesująca. A w przypadku kiedy opracowujemy plan działania jeden tydzień wcześniej (dziewczyny kupują często „wystrzałowe” ciuchy z niniejszej okazji oraz dobierają make up), wówczas prywatka okazuje się śmiertelnie nudna i chcemy niezwłocznie się z niej zmyć. Osoba, która jest inicjatorem bynajmniej nie potrafi całkiem przewidzieć wszystkich sytuacji, może wyłącznie zaproponować pewne ramy, przykładowo iż o północy w trakcie Sylwestra wszyscy uczestnicy będą pić szampana na świeżym powietrzu oraz spoglądać na piękne fajerwerki. Jego centralnym celem jest jednakże to, aby niczego przybyłym gościom krótko mówiąc nie zabrakło. Dobrym konceptem jest stworzenie odpowiedniej ramy muzycznej, przykładowo na prywatce będzie występował znany DJ.

Jak zaprosić gości na imprezę?

Urządzenie imprezy absolutnie nie polega tylko na zachęceniu przyszłych uczestników sms-em i postawieniu napojów alkoholowych na stole. Właśnie – w przypadku kiedy kierujemy swoją uwagę na zaproszenia. Wysyłanie płytkich sms-ów w formie: „w niedzielę impreza, wpadaj”, „w niedzielę widzimy się u mnie, zabawa do samego rana” lub „wstąp, urodziny u mnie”, jest delikatnie mówiąc – trywialne. Znakomitym konceptem jest wówczas opracowanie zaproszeń oraz osobiste ich wypełnienie, bądź posłanie informacji, lecz o troszeczkę nietypowym wyglądzie, między innymi:

„W związku z częstymi błaganiami mieszkańców, zwierzchnik wszystkich dóbr król Piotr I, jako iż jest przywódcą miłosiernym, nakłania na kultową wieczerzę pod „Chudym Smalcem”, gdy tylko w piątek Słońce schowa się za widnokręgiem. Nieodwołalnie trzeba posiadać swobodne okrycie oraz potężną porcję dobrego nastroju. Na wieczerzy układaniem muzyki zajmie się legendarny DJ, natomiast uczta skończy się wtedy, kiedy wszyscy zaproszeni goście pogrążą się we śnie albo powrócą do swych zamków.”

Wyszło bardziej zachęcająco, prawda? Bez wątpienia o wiele więcej kolegów przyjedzie na prywatkę po przyjęciu tej informacji. Powinniśmy mieć na uwadze, ażeby krótko mówiąc nie była zbyt górnolotna – musi obejmować zdrową dawkę powagi oraz dowcipu. Jakich błędów całkowicie unikać? Opisany wyżej sms albo zachęcenie w postaci karteczki w ogóle nie może nikogo obrazić. Odpuśćmy sobie ujmowanie znajomego niezbyt przyjemną ksywą (chociażby jeśli na daną osobę tak mówią inni), zapisywanie czyichś cech temperamentu (głównie ujemnych) oraz innych analogicznych rzeczy.

Jeżeli wydajemy karteczki dla przyszłych gości, wtedy mówiąc w skrócie nie muszą one posiadać formy estetycznej karteczki wypełnionej tekstem. W ogóle nie muszą to być dodatkowo karteczki wypatrzone w sklepiku papierniczym lub w internecie. Fajnym konceptem jest spontaniczne obrobienie graficzne zaproszeń, przykładowo w postaci magicznej księgi rodem z XIII wieku. Wszystko jest uzależnione bez wątpienia od charakteru imprezy, np. czy zaproszeni goście będą mieli specjalne stroje, np. maski.

Jakie przekąski, alkohole i dania powinny pojawić się na imprezie?

I tu pojawia się pierwszy, i równocześnie bodajże najistotniejszy motyw: czy któryś z przyszłych uczestników posiada reakcję alergiczną lub nietolerancję na któreś składniki? Jakie są skłonności kucharskie przybyłych gości? Czy planują bawić się na działce przy ognisku czy podjadać ekskluzywne posiłki w dobrej restauracji? Na atrakcyjnej imprezie alkohol absolutnie nie „zakryje” dobrego jedzenia, inaczej mówiąc, że wszystkie dania powinny mieć czołowe miejsce, a nie wino lub cytrynówka. Każdy bardzo dobrze wie, iż wcale nie można pic takich napojów na tzw. „goły żołądek”. Nim zaproszeni goście zaczną sączyć wysokiej jakości trunki alkoholowe, powinni nieco przełknąć. Menu musi być przystosowane do ich preferencji, np. jeżeli towarzyszka z tego samego roku reaguje alergicznie na marchewkę, wtedy fajnie by było, jeżeliby na ławie znalazły się zakąski i główne posiłki bez tego warzywa. Jeśli przyjaciel z akademika posiada dylemat z nietolerancją pszenicy oraz laktozy, wtedy warto zrobić ze 2-3 potrawy przede wszystkim dla niego. W przeciwnym razie będzie siedział przy stoliku i zupełnie nic nie jadł, lub doniesie własne jedzenie, natomiast na to mówiąc w skrócie nie powinien pozwalać żaden inicjator imprezy (jeśli przejmuje się tym, żeby wszyscy goście znakomicie się bawili). Koszty zabawy można naturalnie rozdzielić na wszystkich uczestników – wspólnie z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy z nich przyniesie zwyczajnie ze sobą trunek oraz jakieś dania. Trzeba jednakże sprawdzać, żeby nie pojawiło się kilkanaście butelek z wódką oraz pojedyncze czerwone wino (albo na odwrót). Co każdy gość przynosi ze sobą trzeba uzgodnić na samym wstępie.

Jeżeli zamierzasz wynająć na własną imprezę kogoś, kto będzie będzie zachęcał do tańców świetną muzyką, to kliknij w odnośnik obok – www.dj-lodz.pl – a znajdziesz pod nim ciekawe informacje.

Strona używa cookies
Ok