Dj na wesele w Warszawie – jak go wybrać?

Ciężki dym Warszawa

Ciężki dym Warszawa

Sprawdzając fora tematyczne o weselach, bardzo często można się natknąć na wątekomawiający jak powinna wyglądać oprawa muzyczna wesela. Kwestią żywo omawianą wśród forumowiczów jest dylemat, który można tak opisać: kapela muzyczna czy dj na wesele – kto się sprawdzi lepiej?

O muzykach napisano już pewnie wszystko, a dj na wesele to ciągle poruszany temat. Postanowiliśmy, że w tym poradniku opowiemy o tym, czym się zajmuje dj, czy dj na przyjęciu weselnym się sprawdza, jak znaleźć dobrego dj-a i czym się różni dj od zespołu muzycznego. Ale do rzeczy.

Dj na wesele – co warto wiedzieć?

Dj-em bez wątpienia nie jest osoba, która prezentuje muzykę puszczaną z programu na komputerze przenośnym, ponieważ odpowiedni sprzęt jest wymagany w zawodzie dj-a. Poważny dj dysponuje: mikserem i kolumnami, a zdarza się, że i słuchawkami – to jednak nie wszystko, bo dj, który traktuje poważnie swoją pracę, dołoży wszelkich starań, aby jego pokaz muzyczny nie tylko dobrze brzmiał, lecz również dobrze wyglądał.

Dobry dj – czyli jaki?

Dj (albo didżej) prezentuje oraz remiksuje muzykę, czyli zmienia za pomocą dodatkowych efektów dźwiękowych. Dj to ktoś, kto cechuje się dobrą znajomością prezentowanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu harmonii muzycznej na czas występu. Jednak gdy chodzi o dj na imprezy typu przyjęcie weselne czy bal studniówkowy, to dj musi być także wybitnym obserwatorem, by natychmiast oszacować, czy proponowany przez niego kawałek odpowiada gustom słuchaczy. A dobry dj umie zagrać dla jakiejkolwiek grupy słychaczy. Świadomie kładziemy na to nacisk, bo doświadczony dj nie dopuści do takiej sytuacji, żeby przygotowana przez niego muzyka pasowała tylko jemu i nie trafiała w potrzeby gości.

Dj z Warszawy na wesele – jak go wybrać?

Jednak ile ludzi, tyle potrzeb, jednak istnieje parę podstawowych prawd, jeśli chodzi o wybieranie dj na wesele. Na początek dobrze jest zaznajomić się z portfolio dj-a. Żeby to zrobić dobrze jest wpisać w wyszukiwarkę np.: Dj Warszawa albo dj wesele Warszawa, żeby wyszukać kilkadziesiąt stron z portfolio dj-ów z konkretnej miejscowości.

Fachowy dj będzie się starać, aby przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i dowiedzieć się, czy dj radzi sobie na imprezach okolicznościowych. Stąd najlepiej nie przeglądaj stron, gdzie nie znalazłeś materiałów dźwiękowych czy filmów, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby trwonić czas na dzwonienie do dj-a, aby wypytywać go o udostępnienie portfolio. Na bazie portfolio dj-a możesz już w jakimś stopniu zweryfikować, czy dj jest odpowiedni na Twoje wesele.

Zwróć też uwagę na to, jak konkretny dj wygląda i zachowuje się. Ważne jest tu na przykład jego ubiór, ponieważ dj, który uświetnia swoim występem wesele, powinien być odpowiednio ubrany. Zwłaszcza, że jest to podniosłe wydarzenie, a tym samym dj powinien na każdym kroku pokazywać, że wie o tym.

Dj i konferansjer w jednym

Inną kwestią jest to, czy dj trudzi się również prowadzeniem na weselu czy innej tego typu imprezie. Mnóstwo dj-ów ciągle informuje, że są również wodzirejami. Ale wiadomo – wodzirej wodzirejowi nierówny. By uniknąć wpadki na weselu, oceń, czy dany dj rzeczywiście wie, na czym polega prowadzenie wesela. A pewnie nie zależy Ci, aby na Twoim przyjęciu weselnym wodzirej raz po raz raczył nieodpowiednimi kawałami albo mówił do uczestników wesela jak do swoich kumpli.

Dj na bal studniówkowy zyskuje coraz większą popularność

Ale dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, można go ponadto wynająć na podobną imprezę. A dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kapelom trudno jest nadążyć za najnowszymi trendami, a dj ma praktycznie nieograniczony repertuar. A skoro o tym mówimy…

Dlaczego dj na wesele jest lepszy niż zespół?

Gdy chodzi o rozbieżności między dj-em a bandem, to wyżej napomknęliśmy o tym, że dj posiada szersze możliwości, gdy idzie o repertuar. To daje mu przewagę zwłaszcza na przyjęciu weselnym. Zdajesz sobie sprawę, że uczestnicy wesela nierzadko pytają o to, żeby puszczono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „starszy” kawałek, to bandy jeszcze są w stanie szybko opracować aranżacje, lecz w przypadku nowych piosenek? Tutaj dj wyraźnie wygrywa. No i niewątpliwie dla dj gatunek muzyczny i język nie mają najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze wspomnieć o pozostałych korzyściach: dj nie ma tak przydługich przerw, jak zespoły, bo nie męczy się tak szybko jak ci co sami grają. Zresztą goście weselni zazwyczaj nawet nie zauważają, że dj zarządza przerwę, gdyż w jej trakcie muzyka jest odtwarzana. Następną zaletą oprawy muzycznej w wykonaniu dj-a jest to, że są to radiowe. To sprawia, że ciągle można być pewnym, że nikt na Twoim przyjęciu nie będzie psuć swoim brakiem talentu utworu. Inną sprawą są ceny – wynajęcie dj na wesele związane jest z niższymi kosztami.

Dj z wyczuciem smaku, czyli o dodatkowych zaletach dj-a

W ramach podsumowania należy też wspomnieć o tym, że doświadczony dj dysponuje dodatkowo swoim sprzętem oświetleniowym oraz innymi dodatkami akcesoriami, np. maszyną do produkcji dymu. Pomyśl: pierwszy taniec w romantycznej mgle i przy romantycznym świetle, a do tego Wasza szczególna piosenka, która brzmi dokładnie tak, jak powinna…

O umiejętnościach i zaletach dj-a można bez końca by mówić, ale może dobrze będzie, jeśli dj sam o nich opowie. Dlatego jeśli pragniesz właściwej oprawy dla Twojego wesela czy super muzyki na imprezę studniówkową czy niepowtarzalnego klimatu koniecznie kliknij w stronę Ciężki dym Warszawa.

Strona używa cookies
Ok