Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Rodzaje aplikatorów etykiet dostępnych na rynku

Na początku musimy wyjaśnić, do czego w sumie aplikator etykiet służy. Otóż jest to maszyna fabryczna, której zadaniem jest doklejanie banderol na rozmaite rodzaje produktów. Punktem odniesienia mogą być butelki ze śliwowicą lub koniakiem. Posiadają podłużny kształt oraz zazwyczaj są zrobione ze szkła. Etykieciarka wprowadza na nie etykietę z ważnymi informacjami: nazwą placówki przygotowującą napój, nazwą trunku, datą ważności etc. W przypadku napojów wysokoprocentowych, np. wódki, etykieciarka musi przykleić też banderolę akcyzową.

Jedną z wyjątkowo popularnych firm wytwarzających etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma zastosowała w praktyce parę procedur wprowadzania etykiet: etykietki samoprzylepne, etykietki na zimny klej, etykiety cięte, naklejki termokurczliwe. Aplikator etykiet może przylepiać etykiety na różnorakie typy produktów, przykładowo na potrzeby napojów (napoje energetyczne, słodkie soki, gazowane napoje), do żywności (oleje jadalne, puree, produkty mleczne), do kosmetyków (kremy dla kobiet, peelingi, kremy do golenia) i kilkanaście innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najdoskonalsze projekty, jeżeli chodzi o oznaczanie towarów. Od pewnego czasu nowinką jest metoda Adhesleeve, która bazuje w skrócie na tym, iż pojedyncza etykieta posiada charakterystyczne paski kleju poliakrylowego. Generalnie ten producent zajmuje się produkowaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Modular, Rollmatic albo Rotaxa. Wybrane typy są w stanie zamieszczać banderole na wolnych opakowaniach oraz tych wypełnionych napojem wysokoprocentowym, kosmetykiem albo jedzeniem.

Należałoby bez wątpienia rozważyć sobie nabycie etykieciarki rotacyjnej, m in. wieloczłonowej. Za jej sprawą możemy znaczyć równolegle choćby 6 wyrobów. Efekt ostateczny jest uwarunkowany od ilości stacji, w jakie będzie uzbrojona oraz od wielkości karuzeli – bo etykieciarki rotacyjne inaczej opisuje się mianem „karuzelowych”. Pojemniki puste albo z produktem są zamieszczane wokoło nadrzędnej stacji, która kręci się oraz w tym samym czasie wprowadza banderole.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

W przypadku kiedy producent pożywienia, napojów wysokoprocentowych czy pudrów planuje posiadać efektywną maszynę do osadzania etykiet na opakowania, wtedy powinien wybrać naturalnie P. E. Labellers. W Polsce jest zaledwie kilka firm, które zajmują się dostarczaniem tak skomplikowanych urządzeń fabrycznych oraz dalszym ich serwisem. Dobrze jest zawsze zainwestować w coś, co będzie używane do taśmowej produkcji przez wiele lat. Etykieciarkę mamy szansę dobrać na potrzeby linii przemysłowej, którą teraz ma dana firma.

Kluczową zaletą jest sama metoda Adhesleeve, która zapewnia szansę eliminacji nadmiernych kosztów, np. kosztów przechowywania kleju, wydatków na rozczynniki (stosowane są w etykieciarkach eksploatujących gorący klej), sponsorowania ponadplanowego czasu mechaników zajmujących się sprawdzaniem układów klejowych. Sporym pozytywem jest to, że w ogóle nie trzeba utrzymywać ekspertów – czyli zleceniobiorców z wysokimi umiejętnościami, ponieważ obsługa aplikatora etykiet jest doprawdy łatwa. Jest możliwa przy użyciu panelu dotykowego.

Mamy szansę ponadto liczyć na o wiele mniej zastojów na linii przemysłowej, większą odporność naklejek i ograniczenie nakładów na energię (są powiązane z ocieplaniem kleju w pozostałych typach aplikatorów etykiet).

Ile kosztuje etykieciarka?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers posiadają trzy zasadnicze własności: umiarkowaną cenę, ergonomiczność i bezpieczeństwo. Schemat któregokolwiek aplikatora nalepek jest co rusz dostosowywany do wymagań Odbiorcy. Jest możliwość ulokowania takiej aparatury na jak najmniejszym obszarze i jednocześnie nie zostają złamane nakazy BHP. Każda z nich ma zaokrąglone ramy oraz wyjątkowe osłony, by zatrudniony w trakcie obsługi mógł poczuć się stabilnie. Porządkowanie, naprawa, przezbrojenia – są bardzo szybkie.

Koszt etykieciarki zależy przeważnie od jej typu, zatem od procedury, w której w najbliższym czasie będzie pracować. Istotne jest także to, czy Klient jest zainteresowany nabyciem całej linii przemysłowej czy wyłącznie samego aplikatora naklejek. Korzyścią z wykorzystywania stosowania prekursorskiej technologii jest to, że inwestycja zwraca się w krótkim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers sporadycznie się psują i nie są przyczyną długookresowych przestojów. Najczęściej w takich sytuacjach są poddawane ocenie: wskaźnik awaryjności i średni czas przestoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest wyposażyć linię wytwórczą w kolejne funkcjonalne urządzenia, przykładowo weryfikatory butelek, kapslownice lub maszyny rozlewnicze. Na wydajność produkcji wpływają wszystkie maszyny, jakie uczestniczą w wytwarzaniu artykułów oraz pojedynczy pracownicy. Wydajność samej etykieciarki jest zależna od większej liczby czynników niż parametry techniczne.

Jeśli zamierzasz wiedzieć więcej o nakładaniu naklejek na towary, wejdź w link po prawej stronie – Etykieciarki

Strona używa cookies
Ok