Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

prawnik toruń adwokat z torunia alimenty długi

prawnik toruń adwokat z torunia alimenty długi

Co trzeba zrobić, by znów otrzymać alimenty?

Jeżeli od plus minus pięciu miesięcy na rachunku bankowym zupełnie nie pojawiły się alimenty na małe dziecko, można podjąć właściwe kroki, żeby je znowu dostać. Niestety często różnorakie okoliczności unaoczniają jak jest to żmudne oraz ile możemy w trakcie sprawy stracić nerwów. W wypadku zatwierdzenia „układu” środki powinny zawsze wpływać cięgiem. Niemniej w wypadku werdyktu sądu – zwyczajnie nie tak to się toczy. Natychmiast po sprawie rozwodowej byli partnerzy niejednokrotnie nie pragną ze sobą mieć żadnego kontaktu, a bywa jeszcze tak, że któreś z nich zmienia miejsce pobytu, m. in. wyjeżdża z kraju. Przeżywają to oboje i dziecko, jakie musi obowiązkowo mieć umożliwione należyte warunki życia. Alimenty wcale nie są „wymysłem”, za pomocą którego wolno zaspokajać prywatne kaprysy. Są zagwarantowane wyłącznie dla dziecka. To małe dziecko jest faktycznym odbiorcą tychże zasobów finansowych nawet w takiej sytuacji, jeśli samodzielnie z nich nie korzysta. Jak zadziałać w sytuacji, kiedy przez dwa lub trzy miesiące zostało zanotowanych na koncie parę groszy z powodu alimentów na dziecko?

W pierwszej kolejności pamiętajmy, by porozmawiać z z dłużnikiem, nawet w przypadku kiedy jest to niezwykle trudne. Sprostowanie motywów natychmiastowo dopuszcza szansę obrania późniejszej strategii. Jeśli to bynajmniej nie poprawia sytuacji, stykamy się ze złością bądź milczeniem, możemy wynająć fachowego adwokata, który „zaopiekuje się” naszą sytuacją z dbałością o wszystkie szczegóły. Musi to być wiarygodna osoba, a więc taka która wstawi się za nami, będzie wspomagać w każdej chwili oraz objaśni wszystkie trudności prawne.

Pierwsza opcja – komornik

Mamy możliwość niezależnie dobrać komornika, u którego zostawimy formularz egzekucyjny. Powinniśmy kierować się lokalizacją kancelarii oraz sumą zainteresowanych, jakich egzekutor musi obowiązkowo obsłużyć w swoim „obszarze”. O szczegóły wystarczy zapytać swojego prawnika, który oceni, które pracownie będą mogły produktywnie podjąć się zagarnięcia własności… i są nieopodal zadłużonego. Należałoby wpisać wszelkie wiadomości, jakie mamy o poprzednim małżonku – numery rachunków bankowych, dane o posiadanych samochodach, akcje, miejsce pobytu, dane firmy i dane w sprawie prywatnych nieruchomości. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli dokładnie wiemy, iż były mąż ma jakichkolwiek majątek (często ten zajadle ukrywany), powinniśmy wszystko zakomunikować komornikowi.

Bezowocna egzekucja nie jest równoznaczna z tym, że wcale nie posiadamy aktualnie jakichkolwiek nadziei na odebranie należnych środków pieniężnych. W sytuacji, gdy dotrzymujemy kryteria dochodowe, mamy szansę zabiegać o środki z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nieefektywna to inaczej nieuzyskanie alimentów na dziecko przez okres dwóch miesięcy. „Z urzędu” będą podjęte adekwatne działania odnośnie zadłużonego. W pierwszej kolejności były partner będzie zaproszony do wyjaśnienia sprawy. Musi koniecznie gruntownie zobrazować swoją sytuację rodzinną oraz majątkową, np. podstawy niespłacania alimentów. Prócz tego będzie od niego egzekwowane złożenie zaświadczenia majątkowego.

Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, kiedy były mąż nie ma żadnych funduszy z tytułu zatrudnienia lub nadaremnie szuka pracy, musi obowiązkowo zapisać się jako bezrobotny w Urzędzie Pracy. Musi dodatkowo uznać propozycję zatrudnienia, gdyż w innych okolicznościach będzie uznany za „migającego się od przymusu alimentacyjnego”. W przypadku kiedy zarządza firmą, jaka „nie zarabia na siebie”, także musi się zarejestrować, jednakże tym razem jako „osoba poszukująca pracy”. Jeżeli dłużnik wdraża wszystkie powyższe czynności (to znaczy „kooperuje”), niestety nie można nic więcej zrobić. Nawet, kiedy środków finansowych nadal nie ma. Odpowiednie czynności wykonuje się wtedy, jeżeli poprzez ostatnie pół roku nie spłacił on więcej niżeli 50% alimentów.

Kiedy dłużnik zaczyna być ścigany za niepłacenie alimentów?

W przypadku kiedy były mąż ustawicznie powstrzymuje się od uiszczania alimentów na niepełnoletnie dziecko, w końcu zostaje trasatem ścigany przez organy państwowe. W takiej sytuacji trzeba dostarczyć wniosek o ściganie za przekroczenie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi w tym miejscu po prostu o „długotrwałą niealimentację”, mianowicie takie sytuacje życiowe, gdzie były partner absolutnie nie chce pokrywać, alimentów, bo „ma taki kaprys” i nie ma przy tym najmniejszych rozsądnych kontrargumentów (szczegóły powinien wyjaśnić nam nasz prawnik). Ponadto możemy złożyć żądanie do starosty, aby zarekwirowano prawo jazdy takiemu „przestępcy” oraz zarejestrowano go do Krajowego Rejestru Długów. Nie będzie mógł uzyskać jakiegokolwiek pożyczki z banku, prócz modnych chwilówek online bez BIK, BIG, ZUS, US…

W przypadku kiedy dokładnie wiemy, że były mąż faktycznie posiadał majątek, natomiast darował go któremuś członkowi rodziny, wtedy mamy szansę wysłać stosowny pozew: skargę pauliańską (o jakiej traktuje prawo cywilne) albo wezwanie o popełnieniu oszustwa, które ma za cel blokować zaspokojenie żądań wierzycieli. Mamy możliwość także wnioskować o „alimenty od rodziców dłużnika”, kiedy on nie jest w ogóle w stanie ich płacić.

Jeśli pragniesz wiedzieć dużo więcej, wejdź w link po prawej stronie – Adwokat Toruń

Strona używa cookies
Ok