ODTJ kursy jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny

Jako kierowca myślisz zapewne jak poprawić swoje umiejętności w ruchu drogowym. Oczywiście najistotniejsza jest praktyka. Bez przyswojenia pewnych zachowań w ruchu ulicznym niemożliwe jest sprawne i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Prawdziwa kultura jazdy zaczyna się wówczas, kiedy masz świadomość niebezpieczeństwa i umiesz kierować nie tylko autem, a także własną wyobraźnią. Doskonale wiemy, że nie zawsze będziesz w stanie zaznajomić się z rozmaitymi sytuacjami w trakcie jazdy. I właśnie dlatego, jako profesjonalny ośrodek doskonalenia techniki jazdy, stworzyliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego priorytetem jest wytwarzanie prawidłowych przyzwyczajeń w odmiennych sytuacjach na drodze. Rozpoczynając od niesprzyjających czynników pogodowych, przebrniesz z naszymi specjalistami przez każdą, najmniej spodziewaną sytuację drogową i uświadomisz sobie na czym polega dynamiczna i bezkolizyjna jazda pojazdem.

Do kogo skierowany jest kurs jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla świeżych kierowców, jak i dla tych z Was, którzy mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu samochodów od wielu lat. W głównym kryterium priorytetem kursu, jest wytworzenie u kierowców stosownych reakcji wobec niebezpieczeństw, które czyhają na nich w ruchu ulicznym. Ponadto zamiarem programu jest zdobycie umiejętności w zakresie ekonomicznej obsługi samochodów, która wpływa na maksymalizację jakości jazdy i na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ulicznego, oraz na podniesienie wydajności naszego samochodu.

Kurs jazdy defensywnej w teorii

Defensywna technika jazdy opiera się na kilku regułach. Po pierwsze miesza się ona z odpowiednim przygotowaniem pojazdu przed jego wykorzystywaniem, jak i z dostarczeniem sobie komfortu prowadzenia. W trakcie kursu zapoznamy Państwa z niezbędnymi czynnościami dotyczącymi obsługi samochodów. Pokażemy jak kontrolować stan płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak dopasować wysokość fotela do Waszych wymiarów, by poprawić widoczność jezdni. Jazda defensywna to także sprawność dopasowania szybkości i sposobu jazdy do określonych realiów atmosferycznych i stanu powierzchni jezdni. Wyjaśnimy Państwu jak wdrażać nowoczesne technologie hamowania i jak pokonywać zakręt, nie tracąc przyczepności. Co więcej nauczymy Państwa odczytywać postępowania innych uczestników drogi, w taki sposób by jak najszybciej reagować na zagrożenia. Szczególnie istotnym momentem kursu jest wyszkolenie stosownych reakcji psychologicznych przed, jak i po wypadku. Zaprezentujemy Państwu jak radzić sobie ze stresem i jak pobudzać innych uczestników ruchu do pozytywnych zachowań na drodze.

Trzy fazy szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej składa się z 3 etapów. Na starcie każdy kierowca będzie uczestniczył w zajęciach praktycznych z użyciem symulatora auta osobowego, pojazdu ciężarowego, jak i autobusu, w zależności od typu szkolenia. Prowadzącemu pojazd będzie towarzyszył doświadczony trener, który na tym stopniu zajmuje się jedynie analizą stylu jazdy i oceną reakcji na czynniki z zewnątrz. W trakcie prowadzenia samochodu, kursant będzie miał sposobność wypróbowania własnych zdolności w warunkach szczególnych. Scenariusz lekcji zakłada odtwarzanie różnych, trudnych do przewidzenia zdarzeń drogowych takich jak oblodzona nawierzchnia, poprzeczny wiatr, zredukowanie warunków widoczności przez mgłę i mocne światło, ruchomy ładunek, wkroczenie pieszego na ulicę, jak i kilka kolejnych sytuacji.

Pozostałym fragmentem kursu są zajęcia teoretyczne w trakcie których uczestnicy kursu zaznajomią się z obserwacją charakteru jazdy i z nagminnie popełnianymi błędami, które sa w stanie doprowadzić do kolizji na drodze. Podczas lekcji zostaną im wytłumaczone podstawy bezpiecznego poruszania się po jezdni i wytyczne pierwszej pomocy w chwilach wymagających interwencji lekarskiej. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość odkryć techniczne możliwości wyeksploatowania prywatnego samochodu, by podwyższyć bezpieczeństwo prowadzenia, jak i zostaną im opisane przypadki rozmaitych zjawisk ulicznych, wraz z kompletnym opracowaniem przyczyn i skutków. Dodatkowo szkoleniowcy zademonstrują jak normy jazdy defensywnej oddziałują na zmniejszenie niebezpieczeństwa kolizji w ruchu drogowym.

Ostatnia faza, praktyki, polega na powtórnym kierowaniu pojazdem. w symulatorze. Teraz jednak instruktor aktywnie uczęszcza w nauce i podpowiada kursantowi jak wykorzystać elementy jazdy defensywnej w trakcie zwykłej eksploatacji samochodu. Na pojedynczych przykładach zademonstruje, jak powinna budować się odpowiedź prowadzącego na konkretne zjawisko.

Ukształtowanie intuicyjnego przewidywania ryzyka w ruchu drogowym może przyczynić się do obniżki wypadków i katastrof, na które zwłaszcza narażone są osoby, które pracują jako zawodowi kierowcy i muszą radzić sobie z niebezpiecznymi warunkami w ruchu ulicznym. W organizowanym przez nas kursie mogą uczestniczyć osoby indywidualne, jak i pracownicy przydzieleni przez konkretną firmę transportową w celu poprawienia techniki jazdy. Kurs jazdy defensywnej może wpływać na udoskonalenie techniki jazdy i rozszerzenie się stopnia bezpieczeństwa członków ruchu drogowego, jak i przewożonego towaru. Prowadzący po zakończonym kursie będą mili możliwość efektywniej unikać zagrożeń na drodze i właściwiej opanowywać uczucia w sytuacjach ekstremalnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, realizowany w naszym ośrodku treningowym. Gwarantujemy darmowe podręczniki i sprawdzoną kadrę nauczycieli. Naszą specjalizacją są specjalistyczne kursy, które podwyższają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ kursy jazdy defensywnej

Strona używa cookies
Ok