Sny o nowym samochodzie mogą stać się rzeczywistością. Przecież pojazd nie jest współcześnie ekskluzywnym nabytkiem, na który stać jedynie wybranych. Ceny aut ciągle lecą w dół, a dostawcy zapewniają co raz to korzystniejsze upusty, z których ciężko nie skorzystać. Rozumiemy to wrażenie, kiedy zerka się na reklamę nowoczesnego modelu pojazdu i zastanawia się – w tym aucie czułbym się komfortowo.

Kupno nowego auta wiąże się tymczasem z konkretnymi obowiązkami. Niezależnie od tego czy pragniesz kupić samochód w licencjonowanym salonie, czy w skupie aut, musisz dokładnie wiedzieć czego się możesz spodziewać. Istnieje wiele okoliczności w których rzekomo bezkolizyjny samochód okazał się być znacznie naruszony, a dobry dealer oferował auta z kradzieży. Nie chcemy abyś został w żaden sposób oszukany, więc dzisiaj przedstawiamy krok po kroku, co powinieneś zrobić, aby zakupić idealne auto bez żadnych kłopotów. Sami zarządzamy docenianą w Polsce moto giełdą i zależy nam na tym, aby nasi Kontrahenci byli dobrze poinformowani w materii wyboru nowego pojazdu.

Krok pierwszy – wybór marki i modelu auta

Przed wyborem pojazdu, za każdym razem radzimy naszym Klientom, aby właściwie zastanowili się nad jego rodzajem i trybem użytkowania. Wielokrotnie okazuje się, że rodzaj który obecnie mamy na oku będzie dla nas kompletnie nieprzydatny. Jeśli dużo podróżujesz w centrum zdecyduj się na pojazd kompaktowy i zwinny, o małym, oszczędnym silniku. Możemy Tobie polecić takie modele jak Opel Adam Ford Ka,|Focus, czy niezwykle powszechny dziś Ford Fiesta z elegancką linią. Z drugiej strony jeśli poszukujesz auta na rodzinne podróże, w takim przypadku najbardziej kluczowe będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi samochodami jak Skoda Octavia Combi, Renault Scenic, czy bardziej ekskluzywny model Honda CR-V z funkcją typu off road.

Salon samochodowy czy skup aut?

W tym przypadku wszystko zależne jest od tego, czy masz w planach kupić nowe, nieużywane auto, czy chcesz zaoszczędzić i nabyć używany samochód w skupie aut. Walorem nabycia pojazdu w autoryzowanym salonie sprzedaży jest zapewne niezawodny serwis i pewność, że określony samochód nie uczestniczył w wypadku. A co z negatywami? Na pewno może Was zaskoczyć cena nowego pojazdu, za który będziecie musieli zapłacić nawet do 3 razy więcej, w przeciwieństwie do auta z komisu. Przejdźmy obecnie do analizy nabycia auta w skupie samochodów. Należy podkreślić, ze wszystko zależy od uczciwości i doświadczenia właściciela takiej placówki. Raczej powinniśmy wybierać komisy, o których opowiadali nam znajomi. Za każdym razem masz możliwość sprawdzić w internecie, co mówi się o danym sprzedającym. Jakie są plusy zakupu auta na moto giełdzie? Bez wątpienia cena, dużo mniejsza niż cena w sklepie. Negatywy są równie klarowne – brak pewności, czy konkretne auto ma jakiekolwiek awarie. Jednakże możemy to bezpośrednio sprawdzić, prosząc sprzedawcę o przejażdżkę do pobliskiej stacji kontroli pojazdów.

Obowiązkowe czynności przy zakupie samochodu

Na samym początku warto jest ocenić wybrany pojazd – nie tylko pod względem możliwych uszkodzeń, ale również pod kątem miejsc ewidencji. Wybierz się z sprzedawcą do najbliższej stacji kontroli pojazdów, gdzie mechanik dokładnie zbada pojazd. Jeśli było ono jakkolwiek uderzone, lub w jakikolwiek sposób przerabiane, specjalista zapewne Ci o tym opowie. Później pojedź na posterunek Policji, gdzie otrzymasz wiedzę o tym, czy pojazd jest kradziony.

Wreszcie wybrałeś upragniony samochód. Teraz czas na formalności, które przy odpowiedniej organizacji nie muszą być mocno skomplikowane. Obowiązkowo podpisz umowę, lub odbierz fakturę od osoby handlującej. Ten dokument potwierdza własność danego samochodu. Na jego bazie płaci się w ciągu 2 tygodni PCC w urzędzie skarbowym, która stanowi 2% od wartości auta. Kolejnym etapem jest zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki wygodnym porównywarkom towarzystw ubezpieczeniowych dowiesz się która kwota będzie dla Ciebie najlepsza. Kolejny etap to wpisanie do rejestru samochodu w właściwej jednostce urzędniczej. Do otrzymania nowego dowodu rejestracyjnego potrzebne Ci będzie ważne ubezpieczenie OC i wynik badania technicznego pojazdu. Samochód jest już Twój. Prawda, ze proste?

Zakup własnego samochodu to prezent, na który każdy z nas może sobie pozwolić. Nie ma nic lepszego niż pierwsza podróż nowym autem. Zanim wybierzesz konkretny pojazd pamiętaj o dostarczonych przez nas wskazówkach i unikaj błędów, które mogą Cię drogo kosztować. Jeśli posiadasz jakiekolwiek obiekcje, zazwyczaj możesz sprawdzić określone auto u mechanika, by nie nabyć złomu, który zepsuje się po tygodniu. W naszym skupie samochodów szczególnie często były nam opowiadane wręcz nieprawdopodobne relacje, jak sprzedawcy okłamywali niedoświadczonych Konsumentów. Stąd też stawiamy na doskonałą klasę sprzedawanych u nas samochodów. Możesz mieć pewność, ze jakiekolwiek dostarczane auto było wcześniej dokładnie sprawdzone. Przyjedź do nas i wyjedź swoim wymarzonym pojazdem. Ofertę odkryjesz na stronie internetowej: Skup aut Kraków

Strona używa cookies
Ok